Skocz do zawartości

Problemy z uruchomieniem komputera oraz instalacją nowego systemu Windows 7


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Manfred607,

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! 
Jak widać mam problem z którym nie mogę sobie sam poradzić.  
Szukałem już po różnych forach właśnie rozwiązania ale brakuje mi jednego dość kluczowego jak dla mnie elementu którym jest problem z uruchamianiem się komputera. 
Zacznę od początku: 
Komputer ma problemy ze startem systemu. Po pierwszym ekranie z logiem producenta płyty i możliwością włączenia BIOSU mój komputer wyświetla tylko czarny ekran a powinien przejść w tym momencie do uruchamiania systemu Windows. Problem pojawił się całkiem niedawno  gdy przenosiłem komputer z jednego miejsca na drugi i chciałem go uruchomić. (Wcześniej działał normalnie)
Jedynie teraz komputer mogę uruchomić z poziomu BIOSU próbując bezpośrednio wymuszać bootowanie poprzez dysk twardy i za którymś razem uruchomi mi system choć z dnia na dzień trzeba takich prób podejmować więcej.  Skanowałem dysk twardy  pod kątem bad sektorów w programie HD Tune Pro (chodź nie do końca bo nie miałem tyle czasu na to) i znalazł mi ich 6,  a test był w 3/4% ukończony dopiero. 
Nie wiem jaki jest tego powód że w jednym momencie komputer przestał się normalnie włączać. 
Drugim problemem jest to, że nie mogę zainstalować systemu na nowo na dysku (sprawdzałem na dwóch dyskach) i  wyskakuje komunikat taki:
- "Nie można zainstalować Systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI, system Windows można zainstalować tylko na dyskach GPT. "
Mam nową płytę główną i procesor od jakiegoś czasu i system normalnie instalowałem 1 raz na nowo na tym starym dysku bez żadnego problemu. 
Tak samo jest z innym dyskiem który podłączyłem do komputera. 
Nie wiem w czym leży problem. Dysk jest stary i ma juz swoje wady.  Myślę nad wymianą jak będę miał odpowiednia ilość pieniędzy. 
Z góry dziękuje za pomoc. 

Podam moją specfikacje sprzętu: 
Procesor: AMD 8350 ( od prawie 2 miesięcy)
Płyta glówna: Asus M5A97 R2.0 (od około 2 miesięcy) 
Ram 8GB (nazw nie znam dokładnie)
Dysk twardy: Seagate Barracuda 1T ( kilka lat ma) 
Zasilacz: Cheiftec CTG 600-80P
Nagrywarka LG 
I obudowa Zalman Z3 Plus którą wymieniałem przed kilkoma tygodniami. . 

Załączam też "zdrowie" dysku. Nie znam się na tym to może ktoś mi coś doradzi. 
http://imageshack.com/a/img633/4703/22FlXd.png

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Co do dysku to mam pewność ze to jego ostatnie chwile.  
Ja nie mogę wybierać poprzez F12 tylko F2 i wchodze prosto do BIOSU.  I nie mam przy żadnym nośniku dopisku UEFI. 
Tak jak pisałem musze bezpośrednio wybierać z czego chcę botować bo taka opcja najszybciej uruchomi mi komputer. 
Istnieje możliwość że dysk uszkodził się mechanicznie i po prostu czasami nie startuje jak powinien?  
 


Wymieniłem dysk i wszystko działa jak należy. Temat już nie ważny. 
Pozdrawiam.  :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...