Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Przepraszam, że drugi temat w tym dziale ale stety/niestety coś sie zmieniło. Komputer będzie używany GŁÓWNIE do grafiki 2d i 3d(pózniej), gier róznież(nie ukrywam, że jestem podjarany wiedźminem i byłoby miło popykać w niego jakoś sensownnie jeśli chodzi o grafike).


GPU: tu jest problem bo bardzo bym chciał gtx 970 ale budżet... tu nastepuje pytanie, czy przy robieniu grafik etc. odczuje różnice miedzy tamtym a gtx 770?


Obudowa: http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-300r-compact-black-cc-9011014-ww-451034/ czy istnieje jakas tańsza i równie dobra(jesli ta jest dobra :P )

Chłodzenie CPU: właśnie nie wiem co z tym zrobić... jeśli nie kupię to będzie taniej ale czy BOXowe chłodznie wystarczy żeby zrobić coś wiecej niż włączyć komputer, oglądnąć pulpit i wyłączyć? Jeśli miałbym kupic to zainwestowałbym w macho black white. Załóżmy, że bym nie kupił a procek by sie spalil to czy z gwarancja nie byloby problemu?




Zasilacz: Tutaj nie mam wgl pojęcia co wybrać ;/ i7 zostaje tylko jak to sie będzie miało do tych GPU?

System: Windows 8.1. Wersja OEM czy BOX? Jaka jest różnica?

Co sądzicie o tym zestawie: http://www.komputronik.pl/product/234629/Elektronika/Komputery/Komputronik_Sensilo_SX_600_H009_.html? Czy ktoś już tak kupował na komputroniku?

Jeśli już byłaby jakaś różnica w tym co wy byście mi doradzili to z bólem ale bym dołozył 500 zl :P

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/TBf70G/

i7 4790k, którego chcesz

16gb szybkiej pamięci

dysk 2tb ten sam co w twojej propozycji

dysk SSD 256gb

wyciszona obudowa 

znacznie lepsza płyta główna z 8 fazową sekcją zasilania

semi modularny zasilacz 

windows 8.1w wersji oem, bez pudełka

Chłodzenie na procesor http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=61438

gtx 970 od zotaca z 5 letnią gwarancją http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=63511

Razem 5498zł

Edytowane przez dabster
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dzieki wielkie :)

 

 

znacznie lepsza płyta główna z 8 fazową sekcją zasilania

semi modularny zasilacz 

 

 

 

a jak sie ma ten zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-core-550w-psu-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/ ? rozumiem ze 550W mimo i7 starczy(chyba ze i7 wgl pobiera mniej :P) a co uważasz o tej MOBO:  http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-pro4-z97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-z97-pro4-640933/  ? :)

Edytowane przez Krzanoo
Link to post
Share on other sites

16GB ramu do pracy to niezbyt duża ilość ,ale widze że kaska na gtx970 jest  :D

FCK - ogarnijcie się z tym, bo juz dosyć człowiek ma tematów komputer dla grafika, a w temacie zestaw pod gaming  :!:

Win8,1 do pracy ... super !!!

 

Stary po 1 do pracy jest win7 PRO

Po 2 skoro stać ciebie wyrzygać większą część budżetu na zbędne do pracy GPU to czemu tylko 16GB ramu wkładasz ?

I po 3 - proszę o linki do prac, portofolio - obojętne ... pokaż że rzeczywiście coś działasz 


Najlepiej uj****ć gdzie można żeby tylko na GPU pod gierki było .. słabszy dysk, mobo, buda... byle gtx970 był.

 

Komputer będzie używany GŁÓWNIE do grafiki 2d i 3d
W takim razie czem,u oszczędzasz na podzespołach które mają największy wpływ na komfort pracy ?? Żeby móc pograć ... bardzo dobra idea  :D A teraz popraw temat na KOMPUTER DO GIER i przy okazji do grafiki. Jaki masz monitor jeszcze zapytam - pewnie kolejna porażka będzie, bo zapewne TNka jakaś ...

Kompyter dla grafika to przede wszystkim szkiełko dobre, później mocny wielowątkowy CPU, kupa ramu i kupa szybkich dysków,a  na końcu wydajne GPU ... A jak jest w tym przypadku ??

BTW ile masz lat ?

Link to post
Share on other sites

https://www.facebook.com/Krzanoo?fref=ts prosze bardzo. Nie rozumiem tylko za bardzo po co mi 16gb ramu, wczesniej czytajac spotkalem sie z opiniami ze to odpowiedznia ilosc. Nie napisalem ze bede robil teraz na nim cuda na kiju(moj blad) a gdybym zaczal dzialac w 3d to bym sobie dokupil(bo napisalem ze pozniej). Nigdzie nie napisalem ze wybieram gtx 970, stad moje pytanie czy zmieniloby to cos przy robieniu grafik. Zawarlem tez informacje ze 500 zl bym dolozyl na to co byscie mi doradzili(nigdzie tez nie napisane ze chodzi tylko o GPU), zatem widac ze chce dolozyc do innych podzespolow. Nie rozumiem zatem po co lekki bulwers z Twojej strony wyszedl. Przepraszam, nie mialem zamiaru w tym poscie Cie obrazic, ale sam poczulem sie urazony. Jesli chodzi o system operacyjny to dzieki za informacje, akurat tego nie wiedzialem choc wlasnie wolalem dzialac na 7. Monitor kupuje EIZO cs230.
BTW mam 28 lat

Edytowane przez Krzanoo
Link to post
Share on other sites
Przepraszam, nie mialem zamiaru w tym poscie Cie obrazic, ale sam poczulem sie urazony

Przepraszam :->  Sorry stary ... to co zobaczyłem na Twoim profilu ... bomba :) Żeby tacy tutaj przychodzili po pomoc byłoby mniej nerwów i pewnie nie reagował bym aż tak "brutalnie"  ;) Musisz na ileś mnie zrozumieć - tu 80% "próśb" o pomoc w złożeniu "komputera dla grafika" to posty 10-20 latków którzy nie mają zielonego pojęcia o grafice jak i komputerach - takie tam marzenia, lub zwykły trolling. Tak czy siak przepraszam Ciebie, bo najzwyczajniej w świecie zaszufladkowałem Ciebie jako takiego małolata- pseudo-grafika.

 

Z tego co widzę lecisz w kierunku DP - tutaj troszkę inaczej się rozkłada "siły" w komputerku. Malowanie w digitalu to jeden wielki render - jest to jedyny dział gdzie zalecałbym użycie 6 rdzeniowca i maksymalne OC. Wszystko w celu wyeliminowania laga, którego realnie i tak nie idzie wyeliminować - nie widziałem jeszcze takiego sprzętu co by nie lagował, kwestia wielkości pędzla i każdą maszynę można zajechać. Dodam że im lepszy sprzęt tym szybsza reakcja komputera. Pozwala to używać dosyć skomplikowanych w generowaniu pędzli, oraz znacząca zmniejsza czas jego rendera.

Co do pamięci - 32GB śmiało ładuj. Historię odrazu sobie zwiększ na maxa i można się cofać o setki ruchów wstecz. Ja tam na przykład sporo macham piórkiem, częsro je odrywam od tabletu i w ciągu kilku minut tworzę pokaźną historię. Na słabszym sprzęcie powiedzmy 5 minut pracy to było najdalej co mogłem sie cofnąć. 

Dobra niema co tu ściemniać - Digital painting to najbardziej obciążająca komputer forma pracy w Photoshopie - akurat w tym segmencie co nie wsadzisz zawsze będzie zbyt mało - masz spory narzut na CPU, RAM, oraz scratch disk. GPU jedynie niema co tu robić, ale ono nigdzie w PSie niema co robić  :D 2GB vramu, powiedzmy te 500 CUDA core i nic mocniejszego nie trzeba.

 

 

Monitor kupuje EIZO cs230.

16:9 najbardziej w nim boli, ale tak po za tym niema konkurencji dla niego w danym budżecie - jak masz coś więcej grosza to zerknij na NECa PA lub P (24",16:10, konkretna matryca), ale tutaj cena w górę idzie (3000zł tańszy, 4000zł droższy model). O Eizo CG nie wspominam ... ale pomarzyć można  8-)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Co do płyty asrock z97 extreme 3. Już jej nie zamówisz na morelach. Też miałem ją wczoraj zamówić a się okazało, że już za mało jej mają na magazynie. Będzie za 4-5 dni, tylko w cenie 450 zł. Ja w tej sytuacji zamówiłem msi z97 gaming 3, ale nie będę jej zaraz polecał, niech się ktoś kto zna lepiej wypowie. Chyba, że fartem udało Ci się jeszcze zamówić tą extreme 3 po dobrej cenie ~419 zł :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok :) Dzieki wielkie. Dopiero teraz wrocilem do domu i moglem zobaczyc co tu jeszcze pisaliscie. Widze zatem ze z czasem bede i tak musial znacznie rozbudowywac sprzet :D do gier to sobie xboxa kupie, a na kompie rzeczywiscie nie ma co kombinowac. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje! 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...