Skocz do zawartości

Laptop do gier 4000zł - 4500zł


Recommended Posts

Cześć! Jestem nowy na forum więc jak temat jest w złym miejscu to proszę o przeniesienie.

 

Szukam laptopa go gier do najnowszych gier do 4500zł. Nie muszą chodzić na najlwyższych ustawieniach, ale byłyby mile widziane.

Najlepiej jak by laptop miał:

- Procesor intel i7, mile widziana 4-ta generacja;

- Karta graficzna co najmniej gtx765m, mile widziana lepsza;

- Dysk 1tb, ssd mi nie potrzebny za bardzo;

- Ram 8gb +;

- Matryca matowa 17'';

- Rozdzielczość najlepiej fullHD;

- USB 3.0;

- To coś od płyt (nie wiem jak to się nazywa) :)

- Bez systemu;

oraz:

- Nie grzał się bardzo;

- Posłużył około 3 lat.

 

Przeszukiwałem internet dość ostro i znalazłem najwięcej laptopów msi. To dobra firma?

Edytowane przez n00bski_n00b
Link to post
Share on other sites
To dobra firma?

 

 

Pojęcie ,,dobrze" jest względne. MSI w większości robi laptopy tańsze ale z gorszym chłodzeniem. Wyjątkiem jest np: MSI GT70/72.

 

 

 

 

 

 

ssd mi nie potrzebny za bardzo

 

Przyspieszy ogólnie działanie systemu np: system będzie się włączał zamiast w minutę to w 10 sekund.

 

 

 

 

 

go gier

 

Najnowsze ? Offline ? Online ?

 

 

 

 

Przeczytaj ten temat : 

http://forum.benchmark.pl/topic/143790-laptop-4500-do-programow-graficznych-adobe/

 

 

Nie masz dużych wymagań więc na pewno coś znajdziesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołóż stówkę i kup sobie Asus G750js z i7 8gb ram i GTX870m. FULL HD bardzo dobre chłodzenie.

Taniej Acer v-722g z i7 8gb ram i dyskiem SSD 120 gb na złączu msata czyli oba dyski wewątrz laptopa  GTX850m GDDR5. Matryca FULL HD. Dobry układ chłodzenia.

Ewentualnie MSI GE70 z i7 8gb ram i GTX860m . FULL HD

 

Na prywatnej wiadomości napisze Ci jak ewentualnie możesz uzyskać dostać rabat lub ewentualny gratis na laptop

Edytowane przez Gajwer
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
MSI GE70

 

 

Grzejnik.

 

 

 

 

wydajniejszej konfiguracji

 

Za to są konfiguracje (innych laptopów) na bardzo podobnym poziomie więc ani wydajniejsza ani mniej wydajna.

 

 

 

 

 

 

Dołóż stówkę i kup sobie Asus G750jm z i7 8gb ram i GTX860m

 

Za ok 5000 zł jest Asus G750JS z gtx 870m więc o jakieś 25% wydajniejszą kartą od gtx 860m.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Przypominam że mój budżet to 4500zł nie 5000zł

 

 

Dokładając trochę masz najlepszą opcję. Jeżeli jednak z niej rezygnujesz ...

 

 

 

 

Brak wymagań Wiedźmina 3. W Crysis'a pograsz na zalecanych. Ani ,,Wiesiek" ani Crysis to nie są gry online. Więc grasz tylko w online czy offline? Jeżeli także online to podaj najbardziej wymagające tytuły (tak jak to zrobiłeś z offline).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spokojnie, ten laptop ma bardzo dobrze zbudowane chłodzenie. Nawet w grach się nie poparzysz. 

Tylko jeszcze jedna kwestia (pomijając wygodę gry na kolanach) - jeżeli chcesz mieć pełną wydajność (brak spadków FPS itd.) to musisz mieć laptopa podłączonego laptopa do prądu (ta ,,reguła" tyczy się wszystkich lub prawie wszystkich laptopów, nie tylko tego).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Up@

O ile ram i dysk ,,na upartego" (ciężko się dostać ale można) wymienisz, o tyle modyfikować cokolwiek innego np: kartę graficzną czy procek już nie. Laptop jest ,,gotowcem" - kupujesz, użytkujesz, sprzedajesz/wyrzucasz. Ma bardzo dobre chłodzenie ale za to brak możliwości modyfikacji. Z tą możliwością laptop/y : kupujesz, użytkujesz, wymieniasz coś, sprzedajesz/wyrzucasz a sam laptop służy Ci dłużej (długość zależy jakie masz wymagania).

Zapewne zapytasz jakie są laptopy z możliwością wymiany części : wszystko jest w temacie podanym przeze mnie w poście #2.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Up@

O ile ram i dysk ,,na upartego" (ciężko się dostać ale można) wymienisz, o tyle modyfikować cokolwiek innego np: kartę graficzną czy procek już nie. Laptop jest ,,gotowcem" - kupujesz, użytkujesz, sprzedajesz/wyrzucasz. Ma bardzo dobre chłodzenie ale za to brak możliwości modyfikacji. Z tą możliwością laptop/y : kupujesz, użytkujesz, wymieniasz coś, sprzedajesz/wyrzucasz a sam laptop służy Ci dłużej (długość zależy jakie masz wymagania).

Zapewne zapytasz jakie są laptopy z możliwością wymiany części : wszystko jest w temacie podanym przeze mnie w poście #2.

Na upartego wymienisz także procesor. Nie będzie to co prawda tanie i będziesz ograniczony do socketu, ale jest to jak najbardziej możliwe.

Następne pytanie: można na nim pobawić się w programowanie i grafikę 3d?

Pomyśl zanim zadasz pytanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie jest. Na allegro, czy innym dowolnym portalu aukcyjnym znajdziesz sporo procesorów mobilnych. Wystarczy dopasować socket, TDP i można wymieniać.


Na starym kompie wszystkie gry działają na średnich przy 80fps'ach a blender zawiesza się przy 1000 poligonów.

Widocznie czegoś brakuje (o, rly? :D ). Z fusów nie wywróżymy tego, ale skoro i7 jest najwyższą półką CPU to można założyć, że chyba nada się do grafiki, bo skoro na tym nie pójdzie, to na czym?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Up@

Zaciekawił mnie ten temat.

Wydaje mi się,że z końcówką HQ są. Co do reszty nie jestem pewien. Jak możesz to daj link'a,bo jakoś nie mogę znaleźć.

 

 

 

 

 

Na starym kompie wszystkie gry działają na średnich przy 80fps'ach a blender zawiesza się przy 1000 poligonów.

 

To teraz porównaj stary komputer z przyszłym nowym. 

Tak, spokojnie da radę ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...