Skocz do zawartości

OC sprzętu, wady i ryzko


Recommended Posts

Chciałbym się dowiedzieć  jak to jest  z tym podkręcaniem sprzętu.

Poczytałem trochę   o tym i wszyscy wszędzie piszą o podkręcaniu  w samych superlatywach,  a chce się dowiedzieć jakie są wady takiej zabawy, jakie ryzyko z tego wynika. 

 

np. jak kręcenie sprzętu ma się do gwarancji  ? 

 

 

Zakładam ten temat, ponieważ składam komputer   i chcę się dowiedzieć, czy dołożenie 100-200 zł teraz będzie miało sens, żeby w przyszłości mieć możliwość podkręcenia komputera, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Edytowane przez Redoxs
Link to post
Share on other sites

Każdy sprzęt używany nieco albo trochę ponad jego standardowe możliwości ulega szybszej degradacji. Oczywiście fizycznie nie jesteś wstanie przewidzieć ile czasu to zajmie. Prędzej sprzedaż ten sprzęt niż go zajeździsz.  

 

Co do korzyści płynących z podkręcenia czy to karty czy procesora z pewnością odczujesz jakiś tam wzrost w grach (przede wszystkim) natomiast w codziennym użytkowaniu (Internet, filmy itp.) raczej to się nie przyda. Sporo z pewnością zabawy przyniesie "granie" w benchmarki jeśli to ciebie zainteresuje.

Link to post
Share on other sites

Prędzej sprzedaż ten sprzęt niż go zajeździsz.

True!

 

Ryzyko OC jest podczas samego podkręcania, wg. mnie - tylko nieumiejętnego np. gdy podkręcamy procesor i sami damy bardzo wysokie napięcie... a to już może być zabójcze dla procesora.

 

Z kartami graficznymi jest nieco mniejszy problem, bo tam maksymalne napięcie jest ograniczone przez odpowiedni kontroler o ile on sam umożliwia zmianę napięcia i nawet gdy dasz maksymalne to nic nie powinno się stać.

Mam kilku znajomych którzy ujeżdżają swoje karty czyt. wycisnęli z nich wszystkie soki poprzez maks napięcie i taktowanie jakie mogli z ustawionego max napięcia wycisnąć.

Te karty już tak pracują ok. 2lat i jest w porządku.

Jedynie na co trzeba zwracać uwagę to na sekcję zasilania, w niektórych kartach należy samemu pomyśleć nad jej schłodzeniem - dokupienie radiatorów na mosfety

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...