Skocz do zawartości

Mechaniczna do 500zł.


Recommended Posts

No i to jest wyjasnienie :) Przynajmniej wiem, ze moja Colada od Tesoro nie ustepuje w niczym Ducky'emu. Bo tych wybajerzonych funkcji podswietlania nie traktuje powaznie. To fajnie wyglada na filmiku, ale wartosc uzytkowa z tego zadna. Jedyny jej minus to brak zasilacza mimo iz jest mozliwosc aktywnego zasilania huba USB. A gdyby ktos chcial kupic taki zasilacz osobno, to i tak sie nie dowie jaki, bo nie raczyli zdradzic tajemnicy jaka to ma byc koncowka, a jest ich cala masa. Mimo to klawiatura bardzo fajna.

Moze w tym roku na swieta tez zrobia taka promocje jak w ubieglym, gdzie za cene klawiatury dostawalo sie od razu ich myszke wraz z podkladka.

Na miejscu autora jakbym chcial juz wydawac 500zl na klawiature to nie szedlbym na kompromisy i albo wybral cos co mi bedzie odpowiadac w 100%, albo doplacil do drozszej. Mnie osobiscie plastiki za 450zl sie nie podobaja po prostu.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Colada słyszałem że też konkretna klawiatura, ale cena mnie przeraża, a do klawiatur Tesoro nie mam jakiś większych styczności po urazie do ich podkładek pod nadgarstki, z ultimate ( który jak by nie było, jest jednym z flagowych klawiatur ) Bo Colada evil czy jak to tam jest to chyba ich najlepsza klawiatura :)

 

Brakuje mi w tych klawiaturach również jak za cenę 700zł + połączenia PS/2

 

Co do reszty (colada) czyli jakości itd się nie wypowiadam skoro nie miałem / nie dotykałem / nie grałem :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Colada słyszałem że też konkretna klawiatura, ale cena mnie przeraża, a do klawiatur Tesoro nie mam jakiś większych styczności po urazie do ich podkładek pod nadgarstki, z ultimate ( który jak by nie było, jest jednym z flagowych klawiatur ) Bo Colada evil czy jak to tam jest to chyba ich najlepsza klawiatura :)

 

Brakuje mi w tych klawiaturach również jak za cenę 700zł + połączenia PS/2

 

Co do reszty (colada) czyli jakości itd się nie wypowiadam skoro nie miałem / nie dotykałem / nie grałem :)

co do tych podkładek, nigdy nie miałem klawiatury z jakąś podkładką pod nadgarstki, więc nie wiem jaki to daje komfort nawet, a co do wyboru wezmę zapewne albo ultimate albo triggerZ, bo rzeczywiście rok gwarancji w tym k70 trochę męczy. Prosiłbym jeszcze o nie zamykanie tematu, może jeszcze komuś coś wpadnie do głowy i podpowie ciekawego :-)

Link to post
Share on other sites

Nie 600 tylko 499zł. Czyli 500zł. 

 

Klawiatury Filco i Ducky uznaje się za najlepsze klawiatury mechaniczne na świecie  :) (z celem jako klawiatur gamingowych dla graczy ) NIE KLAWIATUR DO SWOJEJ CUSTOMIZACJI BY WYGLĄDAŁY jak choinka że każdy klawisz z innym kolorem i PCB najlepiej podświetlane jak choinka na święta. 

 

Spojrzałem na pierwszy link z daskeyboard i od razu już mam zdanie na ten temat, gdzie firma ta produkuje klawiatury, które odstają w build quality od Filco czy Ducky

 

Polecam poczytać trochę anglojęzycznych lektur i klawiatur zaczerpniętych z koreańskich serwisów  :)

 

Świetny komentarz ernorator z twojej strony. W idealny sposób rozwiałeś autora tematu problemy i podsunąłeś mu pomysł jaką klawiaturę ma wybrać. "Bierz TriggerZ" fenomenalne argumenty przemawiające za kupnem tego produktu.

 

Fakt faktem, to na polskim rynku TriggerZ jest bardzo dobrą klawiaturą w granicy cenowej do 500zł.

 

A tak ogólnie, to czytałeś cokolwiek kiedyś na temat klawiatur, których podałeś linka? ALBO co najlepsze miałeś w o ogóle w rękach jedną z tych klawiatur? nie? aha, to dziękujemy Panu.

 

Klawiatury (kilka) które poleciłeś, to takie których nawet w europie się nie kiedy nie da kupić, Realforce 87U All-45g  googlowałeś to? czy wyssałeś info o tym z palca, bo nawet  czegokolwiek o tej klawiaturze znaleźć nie idzie. Co dopiero z kupnem i to w Europie

Kolega chciał się popisać że zna klawiatury za 410+ dolarów, które są chyba dla entuzjastów  klawiatur. Bo do gier takich rzeczy się nie używa. Nie ma takiego czegoś do kupienia nawet w Europie( albo chyba cud by znaleźć  - pozatym wątek tego tematu nie o to się rozchodzi), więc poco ktoś tu podaje linki do takich klawiatur. W dodatku argumenty, które podaje "jest wiele lepszych klawiatur, podając jako pierwszy link do klawiatur od daskeyboard, który owszem jest topowym producentem klawiatur. ale Do Filco czy Ducky'iego mu kilka kroków ;). Nawet nie wspominam że klawiatura która kosztuje ponad 410 dolarów, jest do złożenia DIY czyli poprostu śmiech na sali w tym momencie i w tym wątku na forum.

:D Flico Majestouch / cm storm quickfire rapid / das keyboard z tej samej fabryki wychodzą ;] imho cm quickfire w niczym nie ustępuje flico a nawet bardziej mi sie podoba + kosztuje 50% tego co flico więc zostaje 300pln na keycapsy jakie tylko zapragniesz. Das Keyboard chyba nawet z daleka nie widziałeś bo mi się zdarzyło posiadać na blue (moje ukochane) i tylko rapid/xt bardziej od niej mi pasują a nie odbiega od nich jakością wykonania (chociaż podobno nowe są inne bo z innej fabryki). Realforce dane mi było używać przez kilka godzin i muszę przyznać, że do pisania żadna mechaniczna nie będzie lepsza jak wkładanie palców w masło. Ducky Zero(gorsza) i Shine(lepsza) 2 również gościły na moim biurku kilka miesięcy ale nie urzekły mnie w żaden sposób + te obrzydliwe stabilizatory cherry. Bardzo podobała mi się za jakość wykonania i ogólne odczucia z użytkowania logitech g710 i 710+ niestety za kolorowo i za świecąco. Z wszystkiego co miałem został cm XT (aka repid z numpadem) flashgate g600 (żony bo czerwono biała) DIY cherry clear DIY cherry MY (120g :o ) i klawiatura na alpsach (czatuje na jakiegoś ładnego matiasa na massdrop) i reanimowany IBM + kilka bardziej lub mniej poskładanych lub porozkładanych. 

 

Co do :Bierz TriggerZ - to proponuję przeczytać cały temat bo już tłumaczyłem

 

Klawa za 400$ nie jest taka droga :D http://www.datamancer.com/cart/the-reliquary-keyboard-p-195.html

 

 

Do autora - podkładka zwiększa komfort użytkowania klawiatury. Niestety nie spotkałem jeszcze takiej podkładki, która była by lepsza od zwiniętego ręcznika co skłoniło mnie do zrobienia własnej z tegoż to właśnie materiału ;p

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

Klawa za 400$ nie jest taka droga  http://www.datamance...oard-p-195.html

No ale tu przynajmniej to jakos wyglada. Moze nie w moim stylu, ale ciekawa stylizaccja i pomysl. A gdyby jej producenci poszli sladem producenta tej od DIY to by za 2500$ sprzedali sam klocek drewna, laskawie dolaczyli pilke, dluto i wyrzezb sobie pan sam.

 

Co do przelacznikow to mam na brownach i jest ok. Pewnie do grania lepsze beda czerwone albo czarne, ale mi te jakos nie przeszkadzaja, a przynajmniej troche latwiej pisac. Zreszta lubie czuc ten skok w polowie.

Link to post
Share on other sites

w tej cenie kupował bym (z tego co jest w Polsce) XT/Trigger-z/Rapid-i/TK - wszystkie dostępne z przełącznikami brown a TK jest też z red.

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

Okej czyli model już mniej czy więcej, ale wiem jaki szukać, a zapytam jeszcze o te przyciski, co do redów = nie jestem do nich przekonany, niby głównie sprzęt ma być pod fps, ale jak tak tragicznie w innych gatunkach gier czy surfowaniu po internecie, to raczej sobie odpuszczę, tym bardziej, że nie jestem profesjonalistą. To moje pytanie jest takie, czy na brownach w grach będzie lepiej się grało niż na zwykłej membranowej klawiaturze?*Jest to dla mnie dość ważne pytanie, bo jeśli komfort czy ogólnie będzie lepiej, bo jeśli jakość gry na brownach ma się nie zmienić, to raczej nie ma sensu inwestowania dla mnie w mechaniczną klawiaturkę*.

Link to post
Share on other sites

Na to pytanie nikt Ci nie odpowie. Jedyne co mogę zaproponować to samodzielne zmacanie klawiatury i wyrobienie sobie zdania. Dla mnie osobiście klawiatury mechaniczne są bezkonkurencyjne pod względem komfortu użytkowania. No i uwielbiam klikanie ;]

Link to post
Share on other sites

Generalnie w mechanicznej jak klikniesz to wiadomo ze jest styk i przycisk dziala. W membranowej pewnie zdarzylo Ci sie wiele razy ze niby kliknales, a literka nie wskoczyla. W mechaniku to sie nie zdarza. Poza tym mechanika wystarczy wdusic do polowy, a membrane trzeba walic do konca i to najlepiej dosc mocno zeby miec pewnosc iz klawisz wskoczy. Naturalnie w nowych membranach to sie nie dzieje, ale z czasem sie pojawia, a mechaniki sa pod tym wzgledem o wiele bardziej trwale. Ja sie przesiadlem na browny w mechaniku z membrany i nie chcialbym wracac spowrotem do klawiatur membranowych.

Link to post
Share on other sites

a korzystał ktoś może z qpad mk-85? też fajnie wygląda.

znowu zadajesz głupie pytania. Chcesz dobry sprzęt, czy kupujesz go po to żeby dobrze wyglądał?

 

Pisałem Ci już o tych klawiaturach kilkukrotnie...

 

Owszem MK-85 jest dobrą klawiaturą, ale nie opłacalną, ze względu na to że lubi się zacinać, albo że klawisze się wciskają i nie odskakują ( nie jest tak, że każda jest popsuta, ale jest dużo przypadków w którym coś się z nią dzieje, u mojego kuzyna MK-50 była 3 razy na gwarancji, i już 3 jest popsuta, i nie działają mu 2 klawisze). MK-50/85 nadruki na klawiszach nie są laserowe, więc po pół roku użytkowania klawisz będziesz miał bez nadruku ( w szczególności klawisz Q - który QPAD zastosował swoje logo, schodzi w 3 miesiące użytkowania jak malina do zera. ) Bardzo szybko zbiera kurz, w trybie natychmiastowym mógłbym dodać. To to samo CO MK-50 tylko że ma porty USB i podświetlenie. Według mojej opinii nie warta klawiatura świeczki w tej cenie, gdy masz do wyboru TriggerZ / TK / XT czy nawet Durandala pomimo tej nieszczęsnej podkładki.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

znowu zadajesz głupie pytania. Chcesz dobry sprzęt, czy kupujesz go po to żeby dobrze wyglądał?

 

Pisałem Ci już o tych klawiaturach kilkukrotnie...

 

Owszem MK-85 jest dobrą klawiaturą, ale nie opłacalną, ze względu na to że lubi się zacinać, albo że klawisze się wciskają i nie odskakują ( nie jest tak, że każda jest popsuta, ale jest dużo przypadków w którym coś się z nią dzieje, u mojego kuzyna MK-50 była 3 razy na gwarancji, i już 3 jest popsuta, i nie działają mu 2 klawisze). MK-50/85 nadruki na klawiszach nie są laserowe, więc po pół roku użytkowania klawisz będziesz miał bez nadruku ( w szczególności klawisz Q - który QPAD zastosował swoje logo, schodzi w 3 miesiące użytkowania jak malina do zera. ) Bardzo szybko zbiera kurz, w trybie natychmiastowym mógłbym dodać. To to samo CO MK-50 tylko że ma porty USB i podświetlenie. Według mojej opinii nie warta klawiatura świeczki w tej cenie, gdy masz do wyboru TriggerZ / TK / XT czy nawet Durandala pomimo tej nieszczęsnej podkładki.

pisząc 'fajnie wygląda' mam na myśli to co o niej przeczytałem i mam namyśli fajnie wygląda od strony technicznej, a nie wygląd.., wszystkie mechaniki wyglądają tak samo moim zdaniem, więc nie da się tu sugerować wyglądem..

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się i doszedłem do wniosku, że jeśli to mój pierwszy mechanik to branie od razu jednego z najdroższych będzie błędem, więc zastanawiam się czy nie wziąć czasem czegoś tańszego do tego ~400zł. Moje oczy przykuły dwie klawiatury 

CMStorm QuickFire Ultimate oraz tt esports meka.

 

Rozglądałem się też za czymś bez numerycznej, bo w sumie nigdy z niej nie korzystam, a będzie więcej miejsca na biurku, ale nic takiego nie znalazłem ciekawego.//edit. Znalazłem jakiś corsair K65 z klawiatur tego typu, ale nie mogę znaleźć o niej wiele informacji ani recenzji.

Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się i doszedłem do wniosku, że jeśli to mój pierwszy mechanik to branie od razu jednego z najdroższych będzie błędem, więc zastanawiam się czy nie wziąć czasem czegoś tańszego do tego ~400zł. Moje oczy przykuły dwie klawiatury 

CMStorm QuickFire Ultimate oraz tt esports meka.

 

Rozglądałem się też za czymś bez numerycznej, bo w sumie nigdy z niej nie korzystam, a będzie więcej miejsca na biurku, ale nic takiego nie znalazłem ciekawego.//edit. Znalazłem jakiś corsair K65 z klawiatur tego typu, ale nie mogę znaleźć o niej wiele informacji ani recenzji.

Jak nie znalazłeś niczego  bez numerycznej... przecież podawali Ci ludzie i ja...

 

CM Storm Quickfire TK

Link to post
Share on other sites

Rapid-I nie ma na redach w polsce i jeszcze nigdy nie było i podejrzewam że nie będzie

 

Co do CM Storm Quickfire TK to piszę z niej właśnie, wszystko ok, funkcjonalna klawiatura, jednak wykończenie klawiszy mnie irytuje bo nie są jakoś gładkie wystarczająco jak na mój gust :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...