Skocz do zawartości

Mechaniczna do 500zł.


Recommended Posts

Witajcie, szukam mechanicznej klawiatury do 500zł, wolałbym się nawet wyrobić w 450zł, ale jak warto to 500zł. Przełączniki sam nie wiem jakie, to będzie moja pierwsza klawiatura mechaniczna, ale z opisów sądze, że red albo brown będą dobre, najczęściej grywam w FPS głównie CS:GO no i czasem RTS: konkretnie LoL. 

Link to post
Share on other sites

Bo to bardzo dobra klawiatura, dobrej firmy (CM) od dobrego producenta (costar). Jeśli ma się świecić to polecę jeszcze cm storm trogger-z, uzasadnienie takie jak przy xt. Z organoleptycznego kontaktu z durandalami zwykłymi i ultimate w głowie pozostał mi jeden wyraz PLASTIK. W obu klawiaturach cm pokrycie to przyjemny gumowany lekko plastik. Obie klawiatury CM dostępne są w PL z przełącznikami brown.

Link to post
Share on other sites

ta CM Storm togger-z wygląda całkiem fajnie, bo ta poprzednia wygląda na taką najzwyklejszą budżetową przynajmniej moim zdaniem(nie znam się na tym, ale tak to wygląda), ale prosiłbym o jeszcze jakieś wypowiedzi, bo dotychczas byłem skłonny ku durandal ultimate, wiele osób na tym forum ją polecało.

Link to post
Share on other sites

a, no właśnie,  trochę się obawiam tych redów, a czy jak wezmę brown to też będzie się lepiej grało w fpsy niż zwykłej membranowej?

.

Ogólnie hierarchia w FPSach wygląda tak, że gra się najlepiej na Black / Red switchach.

 

Browny też są dobre, i będzie Ci się dobrze grało, ale jak wyżej wspomniałem black/redy są lekko bardziej zoptymalizowane pod FPS'y.

 

Do 500zł jest kilka opcji.

 

Jeśli miałbym CI polecić klawiatury z top półki to napewno poleciała by:  Ducky Shine 3 Slim Gaming (dostępna obecnie tylko na morele) z układem klawiszy DE ( ale możesz ustawić sobie w windowsie, byś miał normalnie ) co CI mogę dopowiedzieć, to jest to najlepiej wykonana klawiatura ze wszystkich dostępnych jakie możesz kupić, podświetlenie też cieszy oko.

 

Corsair K70 to też bardzo dobrze wykonana klawiatura, i dobrze zastosowane materiały, które aż tak nie zbierają kurzu, klawiatura jest lekko wyżej osadzona, przez co łatwiej mimo wszystko się ją czyści i syfy nie wlatują pod klawisze ( ale co to za problem, przecież to mechanik i każdy klawisz można wyciągnąć i łatwo przeczyścić) co mnie bardzo irytuje w tej klawiaturze, to że przy cenie 500zł, dają oni zaledwie marny 1 rok gwarancji...

 

Tesoro Durandal Ultimate : tutaj masz duży wybór przełączników, bo są wszędzie dostępne, co do jakości Ci nie powiem, ale sporo osób korzysta i nie narzeka, podejrzewam, że jest całkiem ok. Co do podkładki pod ręce to jest ona średnia.., bardzo krótka przez co nadgarstki swobodnie nie leżą na niej.

 

Poniżej 500zł

 

1)To firmy costar dobra klawiatura cm storm quickfire xt, ale niestety z tego co wiem to tylko dostępna w niebieskich przyciskach.

2)Cm Storm Quickfire TK

Link to post
Share on other sites

Ogólnie hierarchia w FPSach wygląda tak, że gra się najlepiej na Black / Red switchach.

 

Browny też są dobre, i będzie Ci się dobrze grało, ale jak wyżej wspomniałem black/redy są lekko bardziej zoptymalizowane pod FPS'y.

 

Do 500zł jest kilka opcji.

 

Jeśli miałbym CI polecić klawiatury z top półki to napewno poleciała by:  Ducky Shine 3 Slim Gaming (dostępna obecnie tylko na morele) z układem klawiszy DE ( ale możesz ustawić sobie w windowsie, byś miał normalnie ) co CI mogę dopowiedzieć, to jest to najlepiej wykonana klawiatura ze wszystkich dostępnych jakie możesz kupić, podświetlenie też cieszy oko.

 

Corsair K70 to też bardzo dobrze wykonana klawiatura, i dobrze zastosowane materiały, które aż tak nie zbierają kurzu, klawiatura jest lekko wyżej osadzona, przez co łatwiej mimo wszystko się ją czyści i syfy nie wlatują pod klawisze ( ale co to za problem, przecież to mechanik i każdy klawisz można wyciągnąć i łatwo przeczyścić) co mnie bardzo irytuje w tej klawiaturze, to że przy cenie 500zł, dają oni zaledwie marny 1 rok gwarancji...

 

Tesoro Durandal Ultimate : tutaj masz duży wybór przełączników, bo są wszędzie dostępne, co do jakości Ci nie powiem, ale sporo osób korzysta i nie narzeka, podejrzewam, że jest całkiem ok. Co do podkładki pod ręce to jest ona średnia.., bardzo krótka przez co nadgarstki swobodnie nie leżą na niej.

 

Poniżej 500zł

 

1)To firmy costar dobra klawiatura cm storm quickfire xt, ale niestety z tego co wiem to tylko dostępna w niebieskich przyciskach.

2)Cm Storm Quickfire TK

dzięki za wyczerpującą wypowiedź, ale na wstępie odrzucę 2 propozycje, które są ponad budżet ducky - ok. 600 zł, corsair ok. 550zł, jak narazie faworytem jest ten durandal, ale wpadła mi w oko jeszcze jedna klawiaturka cm storm trigger-z, używał ktoś może?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli miałbym CI polecić klawiatury z top półki to napewno poleciała by:  Ducky Shine 3 Slim Gaming (dostępna obecnie tylko na morele) z układem klawiszy DE ( ale możesz ustawić sobie w windowsie, byś miał normalnie ) co CI mogę dopowiedzieć, to jest to najlepiej wykonana klawiatura ze wszystkich dostępnych jakie możesz kupić, podświetlenie też cieszy oko.
A co takiego fantastycznego jest w jej wykonaniu czego nie ma np w Colada Evil? 
Link to post
Share on other sites

 

Jeśli miałbym CI polecić klawiatury z top półki to napewno poleciała by:  Ducky Shine 3 Slim Gaming (dostępna obecnie tylko na morele) z układem klawiszy DE ( ale możesz ustawić sobie w windowsie, byś miał normalnie ) co CI mogę dopowiedzieć, to jest to najlepiej wykonana klawiatura ze wszystkich dostępnych jakie możesz kupić, podświetlenie też cieszy oko.

 

Chciałeś powiedzieć "możesz kupić w Polsce". Jest mnóstwo klawiatur lepszych, lepiej wykonanych.

http://www.daskeyboard.com/

http://codekeyboards.com/

http://elitekeyboards.com/products.php?sub=leopold,compact&pid=fc660cnb

http://elitekeyboards.com/products.php?sub=topre_keyboards,rftenkeyless&pid=rf_se19e0

http://elitekeyboards.com/products.php?sub=pfu_keyboards,hhkbpro2&pid=pdkb400w  (te akurat do grania może nie są najlepsze)

http://elitekeyboards.com/products.php?sub=topre_keyboards,1&pid=za0100  (te akurat do grania może nie są najlepsze)

I perełka

 

I poważnie napisałeś, że to ok, że jest niemiecki układ klawiszy......wystarczy zmienić w windowsie. Kupić klawiaturę za 600pln z u umlałt-bezcenne

 

Do autora - kupuj cm storm trigger-z

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

Chciałeś powiedzieć "możesz kupić w Polsce". Jest mnóstwo klawiatur lepszych, lepiej wykonanych.

Pod jakim wzgledem? To "lepsze wykonanie" mnie niezmiernie ciekawi. Chodzi o minimalistyczny wyglad? Kwestia gustu. A ta skladana samodzielnie... dla totalnych entuzjastow, bo kupic klawiature za (jak sie domyslam) nie male pieniadze i samemu ja lutowac... w dodatku tak paskudnie brzydka...

 

Edycja:

Ten KMAC-2 kosztuje 410$??? Nie wierze ze ktos to kupuje, ja bym tego za darmo na biurku nie polozyl.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

 

Chciałeś powiedzieć "możesz kupić w Polsce". Jest mnóstwo klawiatur lepszych, lepiej wykonanych.

http://www.daskeyboard.com/

http://codekeyboards.com/

http://elitekeyboards.com/products.php?sub=leopold,compact&pid=fc660cnb

http://elitekeyboards.com/products.php?sub=topre_keyboards,rftenkeyless&pid=rf_se19e0

http://elitekeyboards.com/products.php?sub=pfu_keyboards,hhkbpro2&pid=pdkb400w  (te akurat do grania może nie są najlepsze)

http://elitekeyboards.com/products.php?sub=topre_keyboards,1&pid=za0100  (te akurat do grania może nie są najlepsze)

I perełka

 

I poważnie napisałeś, że to ok, że jest niemiecki układ klawiszy......wystarczy zmienić w windowsie. Kupić klawiaturę za 600pln z u umlałt-bezcenne

 

Do autora - kupuj cm storm trigger-z

Nie 600 tylko 499zł. Czyli 500zł. 

 

Klawiatury Filco i Ducky uznaje się za najlepsze klawiatury mechaniczne na świecie  :) (z celem jako klawiatur gamingowych dla graczy ) NIE KLAWIATUR DO SWOJEJ CUSTOMIZACJI BY WYGLĄDAŁY jak choinka że każdy klawisz z innym kolorem i PCB najlepiej podświetlane jak choinka na święta. 

 

Spojrzałem na pierwszy link z daskeyboard i od razu już mam zdanie na ten temat, gdzie firma ta produkuje klawiatury, które odstają w build quality od Filco czy Ducky

 

Polecam poczytać trochę anglojęzycznych lektur i klawiatur zaczerpniętych z koreańskich serwisów  :)

 

Świetny komentarz ernorator z twojej strony. W idealny sposób rozwiałeś autora tematu problemy i podsunąłeś mu pomysł jaką klawiaturę ma wybrać. "Bierz TriggerZ" fenomenalne argumenty przemawiające za kupnem tego produktu.

 

Fakt faktem, to na polskim rynku TriggerZ jest bardzo dobrą klawiaturą w granicy cenowej do 500zł.

 

A tak ogólnie, to czytałeś cokolwiek kiedyś na temat klawiatur, których podałeś linka? ALBO co najlepsze miałeś w o ogóle w rękach jedną z tych klawiatur? nie? aha, to dziękujemy Panu.

 

Klawiatury (kilka) które poleciłeś, to takie których nawet w europie się nie kiedy nie da kupić, Realforce 87U All-45g  googlowałeś to? czy wyssałeś info o tym z palca, bo nawet  czegokolwiek o tej klawiaturze znaleźć nie idzie. Co dopiero z kupnem i to w Europie

Pod jakim wzgledem? To "lepsze wykonanie" mnie niezmiernie ciekawi. Chodzi o minimalistyczny wyglad? Kwestia gustu. A ta skladana samodzielnie... dla totalnych entuzjastow, bo kupic klawiature za (jak sie domyslam) nie male pieniadze i samemu ja lutowac... w dodatku tak paskudnie brzydka...

 

Edycja:

Ten KMAC-2 kosztuje 410$??? Nie wierze ze ktos to kupuje, ja bym tego za darmo na biurku nie polozyl.

Kolega chciał się popisać że zna klawiatury za 410+ dolarów, które są chyba dla entuzjastów  klawiatur. Bo do gier takich rzeczy się nie używa. Nie ma takiego czegoś do kupienia nawet w Europie( albo chyba cud by znaleźć  - pozatym wątek tego tematu nie o to się rozchodzi), więc poco ktoś tu podaje linki do takich klawiatur. W dodatku argumenty, które podaje "jest wiele lepszych klawiatur, podając jako pierwszy link do klawiatur od daskeyboard, który owszem jest topowym producentem klawiatur. ale Do Filco czy Ducky'iego mu kilka kroków ;). Nawet nie wspominam że klawiatura która kosztuje ponad 410 dolarów, jest do złożenia DIY czyli poprostu śmiech na sali w tym momencie i w tym wątku na forum.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Popisywanie, popisywaniem, ale sam tez sie jakos nie rozpisales np nad tym co takiego wyrozniajacego jest w Ducky czy Filco wzgledem np Tesoro, a to juz by moglo autora tematu interesowac.

 

Mam pisać poemat nt. każdych z klawiatur? i tak zawsze gdy odpowiadam w jakimkolwiek temacie, to staram się wypowiadać wyczerpująco, możesz zobaczyć na moje posty. Podałem klawiatury, w tym temacie, które są wykonane z b.dobrych komponentów, reszte autor może sobie sam doglądnąć. Ja swoją opinię wykazałem, wraz z listą które z nich są naprawdę warte swojej ceny. Jeśli będzie ktoś zainteresowany głównie jakimś modelem, to po prostu mu dopowiem o co Chodzi.

 

Głównie Ducky wyróżnia się mega jakością, nie ma tu mowy o jakiś skrzypiących czy wyginaniu konstrukcji klawiatur. Wystarczy spojrzeć na PCB takiej klawiatury, porównując ją z innymi modelami. Co do klawiatury, to posiada przycisk do przełączania wszystkich wartości Poolling rate ( który czasami powoduje problemy z bootowaniem biosu, dlatego można wybrać jedną z czterech opcji) chociaż to i tak nie jest problemem. Zastosowanie NKRO czyli możliwość wciśnięcia wszystkich klawiszy na raz ( TriggerZ np. nie ma wszystkich a np. 64KRO) chociaż i to itak wystarczająca liczba. Mimo wszystko posiada full support na NKRO. Poprzez usb ( i pojawia się takich klawiatur coraz więcej, bo jeszcze jakiś czas temu na rynku były klawiatury które oferowały to poprzez połączenie PS/2 ) Tesoro Durandal Ultimate też posiada NKRO full przez USB. Co do Ducky, to nie spotkałem się jeszcze w żadnej klawiaturze z takim wykonaniem o szczegóły, i jedną z ich takich smaczków jest podświetlanie - czyli wąż, bądź podświetlenie sekcji klawiszy po naciśnięciu. Do wyboru również mamy funkcję która była zastosowana już w Zowie Celeritas ( czyli RTR) zwane bardziej jako częstotliwością powtarzania wciśnięcia danego klawisza, jak szybko będzie on powtarzany ( w topowych klawiaturach również tego praktycznie się nie spotyka u innych producentów) 

 

Link do wideo z prezentacją Ducky:  

Ah, zapomniałem dodać w Ducky shine, możemy ustawić sobie podświetlenie jak nam się żywnie podoba, czyli jak mają się świecić klawisze, kiedy, które mają np. falować bądź co nasza wyobraźnia przyniesie

 

Link: 

 

Trochę się rozpisałem jak mogłem nt. tylko Ducky w tym wypadku, chociaż i tak z tego co widzę zbędnie bo autor raczej nie będzie miał zamiaru pchać się w klawiaturę z układem klawiszy -DE.

 

@Edit2

 

Co nie zmienia faktu, że TriggerZ jest lepszą konstrukcją od Durandal Ultimate.

 

Powód? A no dla mnie główny to taki, że komfort z podkładki na nadgarstki z durandala ultimat jest beznadziejny, podkładka jest dużo dużo za mała, i dłoń nie leży komfortowo na klawiaturze, a za taką cenę bo jak dla mnie 500zł ( i jeśli już dodają tą podkładkę ) to powinni chociaż zastosować ją w dobry sposób. Już nie mówię o klawiaturze QPADA MK-50 który ma mega konkretną podkładkę pod nadgarstki która jest bardzoo wygodna.. :) a klawiatura QPAD MK-50 jest chyba jedną z najtańszych klawiatur do kupienia na polskim rynku... a ergonomia jest mega konkretna ( problem tylko z zbieraniem kurzu i czasami wyskakującymi przyciskami, chociaż podobno nowe wersje klawiatur to zniwelowały ) 

 

Faktura przycisków może być trochę uciążliwa na Cm Storm TriggerZ jeśli jest zastosowana ta, co we wszystkich modelach wypuszcza obecnie CM Storm ( czyli TK, bądź Rapid-I ) keycapsy czy klawisze jak dla mnie są dziwnie wykonane, i wiele osób skarży się na nie i kupują z internetu wymienną całą paletę wszystkich klawiszy i po prostu je wymieniają. Overall TriggerZ > Tesoro Ultimate.

Edytowane przez steel116
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam pisać poemat nt. każdych z klawiatur? i tak zawsze gdy odpowiadam w jakimkolwiek temacie, to staram się wypowiadać wyczerpująco, możesz zobaczyć na moje posty. Podałem klawiatury, w tym temacie, które są wykonane z b.dobrych komponentów, reszte autor może sobie sam doglądnąć. Ja swoją opinię wykazałem, wraz z listą które z nich są naprawdę warte swojej ceny. Jeśli będzie ktoś zainteresowany głównie jakimś modelem, to po prostu mu dopowiem o co Chodzi.

 

Głównie Ducky wyróżnia się mega jakością, nie ma tu mowy o jakiś skrzypiących czy wyginaniu konstrukcji klawiatur. Wystarczy spojrzeć na PCB takiej klawiatury, porównując ją z innymi modelami. Co do klawiatury, to posiada przycisk do przełączania wszystkich wartości Poolling rate ( który czasami powoduje problemy z bootowaniem biosu, dlatego można wybrać jedną z czterech opcji) chociaż to i tak nie jest problemem. Zastosowanie NKRO czyli możliwość wciśnięcia wszystkich klawiszy na raz ( TriggerZ np. nie ma wszystkich a np. 64KRO) chociaż i to itak wystarczająca liczba. Mimo wszystko posiada full support na NKRO. Poprzez usb ( i pojawia się takich klawiatur coraz więcej, bo jeszcze jakiś czas temu na rynku były klawiatury które oferowały to poprzez połączenie PS/2 ) Tesoro Durandal Ultimate też posiada NKRO full przez USB. Co do Ducky, to nie spotkałem się jeszcze w żadnej klawiaturze z takim wykonaniem o szczegóły, i jedną z ich takich smaczków jest podświetlanie - czyli wąż, bądź podświetlenie sekcji klawiszy po naciśnięciu. Do wyboru również mamy funkcję która była zastosowana już w Zowie Celeritas ( czyli RTR) zwane bardziej jako częstotliwością powtarzania wciśnięcia danego klawisza, jak szybko będzie on powtarzany ( w topowych klawiaturach również tego praktycznie się nie spotyka u innych producentów) 

 

Link do wideo z prezentacją Ducky:  

 

Trochę się rozpisałem jak mogłem nt. tylko Ducky w tym wypadku, chociaż i tak z tego co widzę zbędnie bo autor raczej nie będzie miał zamiaru pchać się w klawiaturę z układem klawiszy -DE.

 

@Edit2

 

Co nie zmienia faktu, że TriggerZ jest lepszą konstrukcją od Durandal Ultimate.

 

Powód? A no dla mnie główny to taki, że komfort z podkładki na nadgarstki z durandala ultimat jest beznadziejny, podkładka jest dużo dużo za mała, i dłoń nie leży komfortowo na klawiaturze, a za taką cenę bo jak dla mnie 500zł ( i jeśli już dodają tą podkładkę ) to powinni chociaż zastosować ją w dobry sposób. Już nie mówię o klawiaturze QPADA MK-50 który ma mega konkretną podkładkę pod nadgarstki która jest bardzoo wygodna.. :) a klawiatura QPAD MK-50 jest chyba jedną z najtańszych klawiatur do kupienia na polskim rynku... a ergonomia jest mega konkretna ( problem tylko z zbieraniem kurzu i czasami wyskakującymi przyciskami, chociaż podobno nowe wersje klawiatur to zniwelowały ) 

 

Faktura przycisków może być trochę uciążliwa na Cm Storm TriggerZ jeśli jest zastosowana ta, co we wszystkich modelach wypuszcza obecnie CM Storm ( czyli TK, bądź Rapid-I ) keycapsy czy klawisze jak dla mnie są dziwnie wykonane, i wiele osób skarży się na nie i kupują z internetu wymienną całą paletę wszystkich klawiszy i po prostu je wymieniają. Overall TriggerZ > Tesoro Ultimate.

dzięki za wypowiedź, ale jak już pisałem ta ducky na morele to koszt 600zł.

Link to post
Share on other sites

Za 500zł masz na MX Black i za 530zł  na redach ( wczoraj jak sprawdzałem) też była za 500zł.

 

Ceny na morele zmieniają się diametralnie, ale skoro i tak nie jesteś zainteresowany, to szkoda gdybania.

 

Zainteresowałbym się w chwili obecnej TriggerZ / Corsair'em K70 

 

Są jeszcze QPADY MK 80 bądź 85 PRO też z mega podkładkami i jak już wspomniałem ergonomią, tylko problem jest taki, że mają często skłonności do odmawiania posłuszeństwa ( poczytaj post wcześniejszy ) a bardzo podoba mi się, że jednak mimo wszystko produkują je na PS/2 i USB - bardzo też lubiałem feeling w MK'ach który jest fenomenalny dla skóry, ale kurz zbiera chyba najfenomenalniej ze wszystkich klawiatur co miałem :)

 

PS/2 zapewnia szybszą reakcję klawiatury między wciśnięciem a odwzorowaniem tego co nacisnąłeś. Sygnał idzie bezpośrednio - natychmiast, a podczas USB przechodzi przez różne procesy (dlatego masz też Pooling rate - 1000hz) Nie ma to jakiegoś mega wpływu na użytkowanie, ale jak wydajesz te 500zł to powinieneś o tym wiedzieć ( nutka dla entuzjasty ) 

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Za 500zł masz na MX Black i za 530zł  na redach ( wczoraj jak sprawdzałem) też była za 500zł.

 

Ceny na morele zmieniają się diametralnie

no, aktualnie blacki najtańsze 499 zł, ale one nie są dla mnie, a browny to wydateek 550zł, a ja chciałem się zmieścić w max 500zł, a najlepiej 450zł.

Link to post
Share on other sites

no, aktualnie blacki najtańsze 499 zł, ale one nie są dla mnie, a browny to wydateek 550zł, a ja chciałem się zmieścić w max 500zł, a najlepiej 450zł.

popatrz za TriggerZ i Corsairem K70

 

Ani tej ani tej nie miałem, i byłbym bardziej skłonny wybrać i polecić Ci corsaira, gdy patrzę na nią i na jej możliwości, zastosowanie materiałów i fajne dodatki. Ale 1 rok gwarancji... hmmm.. mimo że to klawiatura mechaniczna.. No cóż, nie wiem dlaczego, ale jednak zawsze lepiej jest mieć pewność, bo zazwyczaj jak klawiatura mechaniczna nie padnie Ci do 1-2 lat, to zazwyczaj jest praktycznie nieśmiertelna ( albo tyle co to ledy padają ) :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...