Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja chcę kupić Lenovo y50-70 i5 gtx 860, ale właśnie nie za bardzo wiem jak mam się odnosić do tych opinii na temat słabej matrycy?

Nie znam się, ale w takim modelu nie widziałem na własne oczy, że tak powiem, żeby coś z matrycą było nie tak, dokładnie o co chodzi o tej gorszej jakości matrycy w tym modelu? Chcę laptop za 3600 około i już 03.11 chcę kupić, ale dalej się zastanawiam, czy Lenovo to najlepszy wybór.

Link to post
Share on other sites

Siema!

 

Co z tego, że kolory bedą bardziej nasycone, skoro ekran jest kiepski przez sam wzgląd na to że jest ciemny? W dodatku nie jest szerokokątny...

 

Najlepszy notek z GTX860 to GE60 2PE od MSI.

 

zerknij sobie na te tematy tutaj koleś porównuje i robi test:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/144801-ge60-kontra-y50/#entry1591974 

 

Jakość matrycy MSI GE60 vs Lenovo Y50: 

 

y50:

 

 

 

http://s29.postimg.org/8drfm3fk7/y50_2.png

 

 

 

Ge60 apache pro:

 

 

http://s12.postimg.org/ypxzn8zx9/ge60_2.png

 

 

Ciekawy temat jest też z chłodzeniem. Y50 jest cieńszy i przez to grzeje się bardzo - do 57 stopni

 

 

http://s28.postimg.org/tppbwjvr1/y50.png

 

 

 

GE60 jest grubszy, ale też dzięki temu nie będzie się grzał i nie będzie throttlingu:

 

 

 

 

http://s22.postimg.org/vqz9e4q8h/ge60.png

Link to post
Share on other sites

nie do końca temperatury sa lepsze w lenovo. zerknij:

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GE60-Apache-Pro.122040.0.html

 

msi ma średnio w stresie 40,5 stopnia

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y50-70.121541.0.html

 

lenovo ma średnio 43,5 stopnia

 

3 stopnie to nie duża różnica, wiec jak już to niewiele lepiej MSI, ale mniej wiecej wychodzi tak samo.

 

z tym, zę lenovo ma inne problemy, brak możliwości rozbudowy, nie ma bajerów jak MSI - klawiatura steelseries w pełni podświetlana z możliwością tworzenia makr, głośniki od DYNAUDIO, darmowy soft na pół roku XPLIT GAMECASTER do streamowania, możliwośc dodania dysku MSATA jakbyś w przysżłości chciał dodac SSD.

 

w dodatku coś tez było że turbo boost nie działa w lenovo.

 

Moim zdaniem lenovo to nie najlepsza opcja... polecam MSI

Link to post
Share on other sites

w y50 masz dobry dostęp do wnętrzności, wymiana dysku na ssd a ten 1tb w kieszeń, wymiana pasty na cpu i gpu dużo daje,

http://www.nhl.pl/index.php?s=&showtopic=74026&view=findpost&p=857576

dzwięk JBL jest bardzo dobry, powyżej 80`C turboboost jest wyłaczane przez bios

Edytowane przez slawekjuri
Link to post
Share on other sites

w lenovo masz miejsce na 1 dysk. jak zamienisz 1tb dysk 5400rpm + 8gb sshd na ssd to nie bedziesz miał dośc miejsca.

 

W MSI masz dystk 1tb 7200rpm który jest szybszy od rozwiązania lenovo poczytaj w recenzji NOTEBOOKCHECK.PL w dodatku masz miejsce na 2-gi dysk. więc w MSI możesz korzystać z 2 dysków. 1 ssd msata + 2-gi jako storage 1tb 7200rpm.

 

Dużo lepsza opcja niż w lenovo.

 

Dźwięk JBL jest dobry, ale to jedyne co lenovo ma dozaoferowania oprócz podzespołów.

 

W MSI tak jak pisałem:

 

"MSI - klawiatura steelseries w pełni podświetlana z możliwością tworzenia makr, głośniki od DYNAUDIO, darmowy soft na pół roku XPLIT GAMECASTER do streamowania, możliwośc dodania dysku MSATA jakbyś w przysżłości chciał dodac SSD."

 

Do tego można dodac kartę sieciową KILLER LAN.

 

Dalej turboboost się wyłącza zdalnie przez BIOS w lenovo, w MSI nie masz takich rzeczy.

 

dalej MSI to lepszy wybór pod względem wydajności i tego co dostajesz w samym notku... 

Link to post
Share on other sites
Do tego można dodac kartę sieciową KILLER LAN.

 

 

Nie wiem, nie miałem ale podobno to mało daje (nie mówię, że wcale).

 

 

 

 

 

W MSI masz dystk 1tb 7200rpm

 

No i co z tego ? Można wybrać opcję z SSD który jest kilkakrotnie szybszy od owego talerzowca, można samemu zamienić dyski (tu mamy ten ,,komfort" bo możemy sobie wybrać dobry a nie narzucony przez MSI/Lenovo czy jakąkolwiek inną firmę).

 

 

 

 

 

 

MSI - klawiatura steelseries w pełni podświetlana z możliwością tworzenia makr

 

Z doświadczenia wiem,że rzadko się przydaje (zależy oczywiście kto jak i kiedy korzysta).

Link to post
Share on other sites
Kac2per1

 

Jak grasz np. LOL-a jak ja w tle masz torrenty, i inne rzeczy:) killer zapewnia Ci brak lagów, czemu? bo ustawiasz priorytety przesyłu danych.

 

Czy działa? tak działa korzystam w GS60:)

 

Co z tego, ze masz dysk 7200rpm? to, że masz od razu szybszy dysk niż w LENOVO. 2 możesz dodać 2-gi dysk SSD jaki chcesz - nie wiem skąd opcja, że narzucony przez producenta?

 

W lenovo nie dodasz 20giego dysku, MOżesz wymienić na SSD oczywiści jaki chcesz, ale dalej masz mniej możliwości niż w MSI. czemu? bo masz tylko 1 slot na dysk.

 

Klawiatura z doświadczenia nic nie daje?

 

kila przykładów:

1. do pracy - crtl + c & crtl + v - ustawiam po CRTL i pod ALT wiec mam 1 przycisk zamiast 2 - małe uproszczenie:)

2. do grania? np, SC2 - ja gram namiętnie i mimo, że makra są niezbyt dozwolone, możesz ustawić sobie INJECTOWANIE wszystkich baz po  1 KLAWISZEM, gdzie oszczędzasz cała mase czasu:0 mega użyteczne, to tylko 1 przykład zastosowań w sc2.

3. go drania np. LOL - ja używam CAPSLOCK jako crtl, w trakcie gry żeby dodac sobie 1 punkt to ablity musisz albo klikac myszka albo CTRL + q/W/E/R w zależności jaka aiblity chcesz ulepszyć. ja ustawiam pod CAPSLOCKIEM i mam wygodniejsze granie

 

Zastosowań jest masa, i zawsze jest lepiej mieć możliwośc robienia makr niż nie miec. w dodatku klawa jest od STEELSERIES wiec trwałośc jest o wiele lepsza niż standradowych laptopowych klawiatur.

 

Lepiej mieć niż nie mieć:)

Link to post
Share on other sites
trwałośc jest o wiele lepsza niż standradowych laptopowych klawiatur.

 

 

Co nie zmienia faktu,że np: po tych kilku latach ciągłego korzystania z niej ,,zaciera" się i wszystko wygląda okropnie.

 

 

 

 

 

ja w tle masz torrenty,

 

Po pierwsze : ja nie ściągam z torrentów tylko kupuje gry oryginalne. Po drugie : jeżeli nawet korzystasz z nich legalnie (jako ,,zapas") to nie ściągasz kilkadziesiąt gier (bo masz płytki/ wersje cyfrowe które już są pobrane/ pobierają się z pełną prędkością łącza) tylko jedną, dwie, trzy ... Po trzecie : jeżeli ustawisz prorytet sciągania na drugim miejscu to albo masz lagi albo będzie się wolno ściągało (chyba,że masz okropnie szybki internet to wtedy czekasz 10 minut i po problemie).

 

 

 

 

 

 

killer zapewnia Ci brak lagów, czemu? bo ustawiasz priorytety przesyłu danych.

 

Fakt, jak ktoś ma śmietnik w systemie to tak czy siak nie ma lagów. Jeżeli ktoś o to dba to (prawdopodobnie - opis z ,,doświadczenia" tych którzy mają owy gadżet) to jest to wydawanie pieniędzy w błoto.

 

 

 

 

 

 

to, że masz od razu szybszy dysk niż w LENOVO

 

Ale ten szybszy dysk w każdej chwili możesz w dosłownie kilka minut zamienić - więc to nie argument.

 

 

 

 

 

Klawiatura z doświadczenia nic nie daje?

 

Jak ktoś siedzi 10 godzin w grach (bo np: ma taką pracę) to masz rację - dużo daje. Ale dla przeciętnego Kowalskiego to będzie tylko ,,zakurzone coś".

 

 

 

 

 

 

CAPSLOCK jako crtl,

 

Takie rzeczy da się spokojnie w grze zmienić.

 

 

 

 

 

możesz ustawić sobie INJECTOWANIE wszystkich baz po  1 KLAWISZEM

 

Grałem w SC3 (bodajże) i z tego co pamiętam to tak czy siak możesz przypisać do odpowiedniego klawisza wszystkie bazy.

 

 

 

 

 

 

nie wiem skąd opcja, że narzucony przez producenta?

 

Kupujesz laptop X - masz dysk 5400 obr/min. Kupujesz laptop Y - masz dysk 7200 obr/min. Oba dyski są narzucone przez producenta : nie możesz (a przynajmniej rzadko jest taka możliwość) w laptopie X od razu mieć dysku z laptopa Y. Musisz ręcznie wymieniać.

 

 

 

 

Lepiej mieć niż nie mieć

 

To prawda. Jednak jak mówi przysłowie ,,jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego".

 

 

 

 

MSI GE60 Apache Pro ma throttling, bardzo wysokie temperatury. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Co nie zmienia faktu,że np: po tych kilku latach ciągłego korzystania z niej ,,zaciera" się i wszystko wygląda okropnie.

 

 

KTO korzysta pare lat z 1 klawiatury? 1 notebooka... serio lepiej wziąśc PUDŁO od clevo które jest droższe, cięższe i nie ma żadnych bajerów nie KACPER?:P

 

pytanie retoryczne nie musisz odpowiadać:)

 

 

 

Po pierwsze : ja nie ściągam z torrentów tylko kupuje gry oryginalne. Po drugie : jeżeli nawet korzystasz z nich legalnie (jako ,,zapas") to nie ściągasz kilkadziesiąt gier (bo masz płytki/ wersje cyfrowe które już są pobrane/ pobierają się z pełną prędkością łącza) tylko jedną, dwie, trzy ... Po trzecie : jeżeli ustawisz prorytet sciągania na drugim miejscu to albo masz lagi albo będzie się wolno ściągało (chyba,że masz okropnie szybki internet to wtedy czekasz 10 minut i po problemie).  

 

nie interesuje mnie co ściągasz, TORRENT to przykład. Mówie o tym jakie masz możliwości. LAGI masz są zabite bo całość pakietów danych może przekierować na giere nawet jak jakiś wystapi masz duzo mniejsze ich ryzyko:) PROSTE!!!!!

 

 

 

Fakt, jak ktoś ma śmietnik w systemie to tak czy siak nie ma lagów. Jeżeli ktoś o to dba to (prawdopodobnie - opis z ,,doświadczenia" tych którzy mają owy gadżet) to jest to wydawanie pieniędzy w błoto.

 

Chodzi o to że nie wydaje nic dodatkowo, dostajesz to w pakiecie z notkiem, dlatego zawsze polecam MSI bo daja wiecej niz pudło z grafa i chłodzeniem.

 

 

 

Ale ten szybszy dysk w każdej chwili możesz w dosłownie kilka minut zamienić - więc to nie argument.

 

 

tak samo możesz ten dysk zamienić w lenovo i tak samo w msi. ale skoro dostajesz dysk 7200rpm w MSI to po co go wymieniac? lepiej dokupić ssd bo masz wolny 2-gi port.

 

Zamiana dysku wiąże się z dopłata. w lenovo ZAMIENISZ 1 DYSK Z 2-GIM. w MSI wydajesz kase na 2-gi dysk i korzystasz z obu. oczywista przewaga. nie wiem czeog tu nie rozumiesz...

 

 

 

Jak ktoś siedzi 10 godzin w grach (bo np: ma taką pracę) to masz rację - dużo daje. Ale dla przeciętnego Kowalskiego to będzie tylko ,,zakurzone coś".

 

ja siedzę dziennie około 2-3 godzin grając w LOLA albo SC2, uwież mi ma znaczenie wiem po sobie:) w dodatku szary kowalski z notka korzysta spokojnie na tyle często, że lepsza klawiatura mu się przyda. dostajesz komfort. oczywista przewaga nad LENOVO.

 

 

 

 

Takie rzeczy da się spokojnie w grze zmienić.

 

jakbyś kiedykolwiek grał w LOLA to byś wiedział że na CAPCLOCK nie można... jest wiele rzeczy które GRA nie pozwala a MARKO POZWALA.

 

 

 

Grałem w SC3 (bodajże) i z tego co pamiętam to tak czy siak możesz przypisać do odpowiedniego klawisza wszystkie bazy.

 

ja w sc2 byłem w diamencie, SC3 O którym piszesz jeszcze nie wyszedł. Jakbyś faktycznie kiedykolwiek grał w sc2 zegrami, to byś wiedział, że INJECTOWANIE bazy wymaga:

 

1. zaznaczenie wszystkich queenów np. pod klawiszem 1

2. nacisniecie klawisza przeskodu do baz(w zależności jak sobie ustawiłeś tak masz - ja uzywam backspace)

3. naciśniecie V

4. naciśnięcie lewego klawisza myszki lub = jeżeli tak ustawiłeś A.I. target

5. robisz to tyle razy ile masz baz, więc zazwyczaj koło 5 i robisz to co MINUTE, żeby móc produkowac jednostki

 

makro moższe ustawić wszystkie te 5 akcji pod 1 klawiszem i wszystkie bazy w ciągu 1 sekundy sie zinjektują:)

 

niesamowita spawa:)

 

 

 

 

Kupujesz laptop X - masz dysk 5400 obr/min. Kupujesz laptop Y - masz dysk 7200 obr/min. Oba dyski są narzucone przez producenta : nie możesz (a przynajmniej rzadko jest taka możliwość) w laptopie X od razu mieć dysku z laptopa Y. Musisz ręcznie wymieniać.

 

znowu do samo. tak dysk jest narzucony przez producenta ale jak masz lapka z dyskiem HDD 7200rpm to naprawde różnica miedzy tym czyjego to producenta dysk nie ma znaczenia... ważne jest to że w MSI możesz dodac msate SSD. w lenovo nie masz takiej możliwości.

 

 

 

To prawda. Jednak jak mówi przysłowie ,,jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego".
 

 

Porównując to lenovo do MSI... masz lepszy ekran, minimalnie lepsze temperatury w MSI, opcje rozbudowy, dodatkowe bajery...

 

masz ogólnie lepszego notka, nie mam wiec pojecia o czym ty piszesz:P

 

 

 

MSI GE60 Apache Pro ma throttling, bardzo wysokie temperatury. 

 

Piszesz o MSI jako o piekarniku w każdym kolejnym poscie.... a widać wyraźnie na testach że temperatury około 40 stopni nie robią żadnej różnicy... mogłoby byc lepiej ale i tak jest na tyle dobrze, że nie zauważysz problemów z temperaturą, to samo pewnie w lenovo(nie korzystałem ale tak mysle) które jest tylko 3 stopnie bardziej sie grzeje. 

Link to post
Share on other sites

 

znowu do samo. tak dysk jest narzucony przez producenta ale jak masz lapka z dyskiem HDD 7200rpm to naprawde różnica miedzy tym czyjego to producenta dysk nie ma znaczenia... ważne jest to że w MSI możesz dodac msate SSD. w lenovo nie masz takiej możliwości.

 

Ja pisałem o nieco innej rzeczy: nie mSata (bo to oczywista przewaga MSI nad Lenovo) ale ogólnie o wymianie dysków.

 

 

 

 

 

Porównując to lenovo do MSI... masz lepszy ekran, minimalnie lepsze temperatury w MSI, opcje rozbudowy, dodatkowe bajery...

 

Czy ja gdziekolwiek napisałem,że lepiej wybrać owy Lenovo niż MSI ? Jeżeli tak to przypomij, bo sobie nie przypominam. Według mnie oba laptopy są ,,spieczone".

 

 

 

ważne jest to że w MSI możesz dodac msate SSD. w lenovo nie masz takiej możliwości.

 

Odpowiedź wyżej.

 

 

 

 

 

 

masz ogólnie lepszego notka

 

Co to ma do rzeczy ?

 

 

 

 

ja w sc2 byłem w diamencie, SC3 O którym piszesz jeszcze nie wyszedł. Jakbyś faktycznie kiedykolwiek grał w sc2

 

Czy ty nie widzisz,że napisałem,że grałem w SC3 ? W SC2 nie !

 

 

 

 

 

że lepsza klawiatura mu się przyda. dostajesz komfort

 

Lepsza - to pojęcie względne. Jeżeli porównujemy np: skok klawiszy itd. to dla jednego lepiej pisze się na wysokim skoku a drugim na wyższym - więc gdzie tu lepszy komfort dla wszystkich (według Ciebie) ?

 

 

 

jakbyś kiedykolwiek grał w LOLA to byś wiedział że na CAPCLOCK nie można... jest wiele rzeczy które GRA nie pozwala a MARKO POZWALA.

 

To się z tego cieszmy. Niestety w LoL'a nie grałem i nie zamierzam,bo takie gry mnie nie interesują. W większości gier jednak da się.

 

 

 

 

 

 

 

 

KTO korzysta pare lat z 1 klawiatury? 1 notebooka... serio lepiej wziąśc PUDŁO od clevo które jest droższe, cięższe i nie ma żadnych bajerów nie KACPER? :P

 

pytanie retoryczne nie musisz odpowiadać :)

 

A jednak odpowiem.

 

Możemy przyjąć dwa typy ,,myślenia" :

- pierwszy to korzystanie z tej jednej w laptopie - tutaj klawiatura nam się ściera

- drugi to kupienie np: 2-3 klawiatur (zewnętrznych, podświetlanych, z tymi makro, z jeszcze większą ilością bajerów itd.) co jakiś czas  + ta w laptopie (z której bardzo rzadko się korzysta).

 

Pierwsza opcja jest słaba (wszyscy wiedzą dlaczego) więc odpada. Druga - eliminuje te plusy o których piszesz w MSI.

 

 

 

 

 

INJECTOWANIE

 

Nie musisz pisać tego słowa wielkimi literami. Ewentualnie ustawić czcionkę na 100, pogrubić, podkreślić i już  :D

 

 

 

nie zauważysz problemów z temperaturą

 

5 stopni w pokoju i różnicy pewnie nie zauważę ...

 

 

 

 

 

Piszesz o MSI jako o piekarniku w każdym kolejnym poscie.... a widać wyraźnie na testach że temperatury około 40 stopni nie robią żadnej różnicy... mogłoby byc lepiej ale i tak jest na tyle dobrze, że nie zauważysz problemów z temperaturą, to samo pewnie w lenovo(nie korzystałem ale tak mysle) które jest tylko 3 stopnie bardziej sie grzeje.

 

40 stopni to co najwyżej na klawiaturze. Ważniejsze są temperatury podzespołów : 97 stopni CPU - 5-10 stopni nie robi różnicy ? Akurat tutaj robi ogromną. Zamiast sobie normalnie pograć to po pewnym czasie bum ... i zamiast 60 klatek na sekundę mamy 20-30.

 

 

 

 

EDIT ----

Przejrzałem kilka stron i podobno da się zmienić tego Caps Lock'a w LoL'u :

http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=3673279

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Kac2per1

 

dyskusja wydaje sie być co raz bardziej interesujaca:)

 

pokaż mi screen/video recenzje/ gameplaya/ recenzje/ zdjecia pudełka/ screenshot z gry/ cokolwiek co udowodni, że grałeś w SC3:D

 

chyba, że chodzi Ci o jakas gre o ktorej nikt nigdy nie slyszał a nie o STARCRAFTA:)

 

Błagam pokaz, bo albo nie wiesz co piszesz albo kłamiesz:) w sc3 to nawet blizzard jeszcze nie grał:P

 

Co do klawiatury, klawa jest lepsza, kiedy klawisze maja lepszy skok(póki co nie ma mechanicznej klawiatury w notebooku, przynajmniej ja nie widziałem), wiec lepszy skok to niski skok klawisza w przypadku klawy notebookowej.

 

Dalej lepsza kiedy np. nie ma w lewym dolnym rogu, miedzy klawiszem CRTL i ALT okna windows. jest to strasznie upierdliwe jak naciskasz ten klawisz i wychodzi Ci z gry... W klawie od SS w notku MSI nie masz tego klawisza.

 

Czego wiecej od klawy w notku mozna wymagac?

 

rozlozenia klawiszy WSAD - notki MSI maja je ułoźone w tzw " golden triangle" czy jakoś tak:) wiec masz swobodniejszy dostep do tych klawiszy dla reki:)

 

kolejna sprawa to MAKRA o których pisałem. napisałem wcześniej o makrach i ich potencjalnym zastosowaniu w SC2 i LOL:) jakbyś wiedział jak sie gra w te gry to zrozumiałbyś jaką to daje przewagę jak zwiększa to FUN z gry:)

 

Dalej lewy klawisz CTRL, który jest mega czesto uzywany w grach - w klawie od SS w notku MSI jest powiększony wiec łatwiej trafisz:)

 

Mówisz że lepiej jest miec 3 klawy zewnetrzne a ja mówie, lepiej miec dobra klawe w notku i jak za 3 lata Ci sie zetrze i jak jestes na tyle przywiazany do swojego notka że jej nie wymieniłes to kup sobie po 3 latach zewnetrzną:P

 

ja mam 2 klawy, STEELSERIES w notku GS60 + razer blackwidow(blue mx switche), dlaczego? bo do sc2 lepsza jest mechaniczna + dostałem ja w prezencie, gdyby nie to to nie potrzebowałby, wydać na to kasy, bo klawa w notku wystarcza w 100%...

 

każda klawa membranowa która jest na rynku jest słabsza albo podobna do KLAWY SS w notku MSI, jedyna opcja, żeby mieć lepsza klawe od tej w notku to kupić mechaniczną, najlepiej od RAZER(moim zdaniem;)

 

Piszesz, że GE60 i Y50 to piekarniki... ja mam GS60, który ma wieksze temperatury wedlug NOTEBOOKCHECKA ale mimo to kupilem go bo notek jest poprostu EPICKI:D

 

Mówisz o temperaturach na podzespolach... gram w bf3, lol, sc2, borderlands 2 i the presequel, bioshock infinity i cala mase mniej i bardziej wymagajacych gier... czasami gram po 6 godzin i NIGDY nie miałem spadku FPS, NIGDY notek mnie nie "poparzył"...

 

nie korzystam z podkładki chłodzącej ani niczego takiego... temperatury o których piszesz na podzespołach PRODUCENT musi zabezpieczyć, wiec LICZY sie to ile tego ciepła bedzie oddane na OBUDOWE, bo jak obudowa sie nagrzewa to raczej komfortu grania nie bedziesz miał... Przykład zabezpieczenia temperatur przez producenta w LENOVO to ograniczenie w BIOSIE, że trubo sie wyłącza przy okreslonej temperaturze.

 

Jeżeli test pokazuje, że temperatura jest około 40 stopni na obudowie to naprawde nie bedzie żadnego to miało znaczenia w uzytkowaniu - bo temperatura obudowy jest wysoka gdy cieplo oddaja podzespoly...

 

Zeby procek podgrzać do 97 stopni to musisz miec go W PEŁNI OBCIĄŻONEGO przez masę czasu, a nie ma takich sytuacji w codziennym uzytkowaniu... tylko mega testy wydajnosciowe sa w stanie tak obciazyc i musialyby leciec przez dłuższy czas...

 

PEACE!!!!!!

 

Czekam na screeny z SC3 bo sam bym chętnie pograł!!!!

 

A co do CAPS LOCK i LOL to przeczytaj jak się ustawia capsa… masakra jakas – MAKRA to łatwiejsze i lepsze rozwiązanie…:

 

Find your input.ini file (it will be where you installed league of legends under the release folder). If it doesn't exist, you can create it by making changing a key in game. ie:

 

C:\Riot Games\League of Legends\RADS\solutions\lol_game_client_sln\release s\0.0.0.79\deploy\DATA\CFG

(the 0.0.0.79 part will change depending on game version)

 

Now change these to whatever you'd like under the [GameEvents] section.

 

evtPetMoveClick = [Alt] [button 2]

evtPetReturn = [Alt] [button 1]

 

 

Here are all the default keys available. Some of them may only be for internal use... but it would take be to long to go through them all. Note ; means comment, which is just helpful information that won't do anything.

 

 

 

;

;

; Here are all the key codes. Note they are case insensitive.

;

;

;

;

;"[Esc]", //DIK_ESCAPE 0x01 

;"[1]", //DIK_1 0x02

;"[2]", //DIK_2 0x03

;"[3]", //DIK_3 0x04

;"[4]", //DIK_4 0x05

;"[5]", //DIK_5 0x06

;"[6]", //DIK_6 0x07

;"[7]", //DIK_7 0x08

;"[8]", //DIK_8 0x09

;"[9]", //DIK_9 0x0A

;"[0]", //DIK_0 0x0B

;"[-]", //DIK_MINUS 0x0C /* - on main keyboard */

;"[=]", //DIK_EQUALS 0x0D

;"[back]", //DIK_BACK 0x0E /* backspace */

;"[Tab]", //DIK_TAB 0x0F

;"[q]", //DIK_Q 0x10

;"[w]", //DIK_W 0x11

;"[e]", //DIK_E 0x12

;"[r]", //DIK_R 0x13

;"[t]", //DIK_T 0x14

;"[y]", //DIK_Y 0x15

;"", //DIK_U 0x16

;"", //DIK_I 0x17

;"[o]", //DIK_O 0x18

;"[p]", //DIK_P 0x19

;"[[]", //DIK_LBRACKET 0x1A

;"[]]", //DIK_RBRACKET 0x1B

;"[Return]", //DIK_RETURN 0x1C /* Enter on main keyboard */

;"[L Ctrl]", //DIK_LCONTROL 0x1D

;"[a]", //DIK_A 0x1E

;"", //DIK_S 0x1F

;"[d]", //DIK_D 0x20

;"[f]", //DIK_F 0x21

;"[g]", //DIK_G 0x22

;"[h]", //DIK_H 0x23

;"[j]", //DIK_J 0x24

;"[k]", //DIK_K 0x25

;"[l]", //DIK_L 0x26

;"[;]", //DIK_SEMICOLON 0x27

;"[']", //DIK_APOSTROPHE 0x28

;"[`]", //DIK_GRAVE 0x29 /* accent grave */

;"[L Shift]", //DIK_LSHIFT 0x2A

;"[backslash]", //DIK_BACKSLASH 0x2B

;"[z]", //DIK_Z 0x2C

;"[x]", //DIK_X 0x2D

;"[c]", //DIK_C 0x2E

;"[v]", //DIK_V 0x2F

;"", //DIK_B 0x30

;"[n]", //DIK_N 0x31

;"[m]", //DIK_M 0x32

;"[,]", //DIK_COMMA 0x33

;"[.]", //DIK_PERIOD 0x34 /* . on main keyboard */

;"[/]", //DIK_SLASH 0x35 /* / on main keyboard */

;"[R Shift]", //DIK_RSHIFT 0x36

;"[*]", //DIK_MULTIPLY 0x37 /* * on numeric keypad */

;"[L Alt]", //DIK_LMENU 0x38 /* left Alt */

;"[space]", //DIK_SPACE 0x39

;"[CapsLock]", //DIK_CAPITAL 0x3A

;"[F1]", //DIK_F1 0x3B

;"[F2]", //DIK_F2 0x3C

;"[F3]", //DIK_F3 0x3D

;"[F4]", //DIK_F4 0x3E

;"[F5]", //DIK_F5 0x3F

;"[F6]", //DIK_F6 0x40

;"[F7]", //DIK_F7 0x41

;"[F8]", //DIK_F8 0x42

;"[F9]", //DIK_F9 0x43

;"[F10]", //DIK_F10 0x44

;"[NumLock]", //DIK_NUMLOCK 0x45

;"[scrollLock]", //DIK_SCROLL 0x46 /* Scroll Lock */

;"[Num7]", //DIK_NUMPAD7 0x47

;"[Num8]", //DIK_NUMPAD8 0x48

;"[Num9]", //DIK_NUMPAD9 0x49

;"[Num-]", //DIK_SUBTRACT 0x4A /* - on numeric keypad */

;"[Num4]", //DIK_NUMPAD4 0x4B

;"[Num5]", //DIK_NUMPAD5 0x4C

;"[Num6]", //DIK_NUMPAD6 0x4D

;"[Num+]", //DIK_ADD 0x4E /* + on numeric keypad */

;"[Num1]", //DIK_NUMPAD1 0x4F

;"[Num2]", //DIK_NUMPAD2 0x50

;"[Num3]", //DIK_NUMPAD3 0x51

;"[Num0]", //DIK_NUMPAD0 0x52

;"[Num.]", //DIK_DECIMAL 0x53 /* . on numeric keypad */

;"Ux54", // unknown 0x54 // NOTE: unknown keys were missing in the direct input defines where these DIK codes were taken.

;"Ux55", // unknown 0x55

;"OEM_102", //DIK_OEM_102 0x56 /* <> or \| on RT 102-key keyboard (Non-U.S.) */

;"[F11]", //DIK_F11 0x57

;"[F12]", //DIK_F12 0x58

;"Ux59", //unknown 0x59

;"Ux5A", //unknown 0x5A

;"Ux5B", //unknown 0x5B

;"Ux5C", //unknown 0x5C

;"Ux5D", //unknown 0x5D

;"Ux5E", //unknown 0x5E

;"Ux5F", //unknown 0x5F 

;"Ux60", //unknown 0x60

;"Ux61", //unknown 0x61

;"Ux62", //unknown 0x62

;"Ux63", //unknown 0x63

;"[pc-98 F13]", //DIK_F13 0x64 /* (NEC PC98) */

;"[pc-98 F14]", //DIK_F14 0x65 /* (NEC PC98) */

;"[pc-98 F15]", //DIK_F15 0x66 /* (NEC PC98) */

;"Ux67", //unknown 0x67

;"Ux68", //unknown 0x68

;"Ux69", //unknown 0x69

;"Ux6A", //unknown 0x6A

;"Ux6B", //unknown 0x6B

;"Ux6C", //unknown 0x6C

;"Ux6D", //unknown 0x6D

;"Ux6E", //unknown 0x6E

;"Ux6F", //unknown 0x6F

;"[jKana]", //DIK_KANA 0x70 /* (Japanese keyboard) */

;"Ux71", //unknown 0x71

;"Ux72", //unknown 0x72

;"[bzAbnt_C1]", //DIK_ABNT C1 0x73 /* /? on Brazilian keyboard */

;"Ux74", //unknown 0x74

;"Ux75", //unknown 0x75

;"Ux76", //unknown 0x76

;"Ux77", //unknown 0x77

;"Ux78", //unknown 0x78

;"[jConvert]", //DIK_CONVERT 0x79 /* (Japanese keyboard) */

;"Ux7A", //unknown 0x7A

;"[jNoConvert]", //DIK_NOCONVERT 0x7B /* (Japanese keyboard) */

;"Ux7C", //unknown 0x7C

;"[jYen]", //DIK_YEN 0x7D /* (Japanese keyboard) */

;"[bzAbnt_C2]", //DIK_ABNT_C2 0x7E /* Numpad . on Brazilian keyboard */

;"Ux7F", //unknown 0x7F

;"Ux80", //unknown 0x80

;"Ux81", //unknown 0x81

;"Ux82", //unknown 0x82

;"Ux83", //unknown 0x83

;"Ux84", //unknown 0x84

;"Ux85", //unknown 0x85

;"Ux86", //unknown 0x86

;"Ux87", //unknown 0x87

;"Ux88", //unknown 0x88

;"Ux89", //unknown 0x89

;"Ux8A", //unknown 0x8A

;"Ux8B", //unknown 0x8B

;"Ux8C", //unknown 0x8C

;"[Num=]", //DIK_NUMPADEQUALS 0x8D /* = on numeric keypad (NEC PC98) */

;"Ux8E", //unknown 0x8E

;"Ux8F", //unknown 0x8F

;"[Prev]", //DIK_PREVTRACK 0x90 /* Previous Track (DIK_CIRCUMFLEX on Japanese keyboard) */

;"[pc-98 @]", //DIK_AT 0x91 /* (NEC PC98) */

;"[pc-98 :]", //DIK_COLON 0x92 /* (NEC PC98) */

;"[pc-98 _]", //DIK_UNDERLINE 0x93 /* (NEC PC98) */

;"[jKanji]", //DIK_KANJI 0x94 /* (Japanese keyboard) */

;"[pc-98 Stop]", //DIK_STOP 0x95 /* (NEC PC98) */

;"[jAX]", //DIK_AX 0x96 /* (Japan AX) */

;"[J3100-unlabeled]", //DIK_UNLABELED 0x97 /* (J3100) */

;"Ux98", //unknown 0x98

;"[Next]", //DIK_NEXTTRACK 0x99 /* Next Track */

;"Ux9A", //unknown 0x9A

;"Ux9B", //unknown 0x9B

;"[NumEnter]", //DIK_NUMPADENTER 0x9C /* Enter on numeric keypad */

;"[R Ctrl]", //DIK_RCONTROL 0x9D

;"Ux9E", //unknown 0x9E

;"Ux9F", //unknown 0x9F

;"[Mute]", //DIK_MUTE 0xA0 /* Mute */

;"[Calc]", //DIK_CALCULATOR 0xA1 /* Calculator */

;"[Play/Pause]", //DIK_PLAYPAUSE 0xA2 /* Play / Pause */

;"UxA3", //unknown 0xA3

;"[stop]", //DIK_MEDIASTOP 0xA4 /* Media Stop */

;"UxA5", //unknown 0xA5

;"UxA6", //unknown 0xA6

;"UxA7", //unknown 0xA7

;"UxA8", //unknown 0xA8

;"UxA9", //unknown 0xA9

;"UxAA", //unknown 0xAA

;"UxAB", //unknown 0xAB

;"UxAC", //unknown 0xAC

;"UxAD", //unknown 0xAD

;"[Vol-]", //DIK_VOLUMEDOWN 0xAE /* Volume - */

;"UxAF", //unknown 0xAF

;"[Vol+]", //DIK_VOLUMEUP 0xB0 /* Volume + */

;"UxB1", //unknown 0xB1

;"[webHome]", //DIK_WEBHOME 0xB2 /* Web home */

;"[Num,]", //DIK_NUMPADCOMMA 0xB3 /* , on numeric keypad (NEC PC98) */

;"UxB4", //unknown 0xB4

;"[Num/]", //DIK_DIVIDE 0xB5 /* / on numeric keypad */

;"UxB6", //unknown 0xB6

;"[sysRq]", //DIK_SYSRQ 0xB7

;"[R Alt]", //DIK_RMENU 0xB8 /* right Alt */

;"UxB9", //unknown 0xB9

;"UxBA", //unknown 0xBA

;"UxBB", //unknown 0xBB

;"UxBC", //unknown 0xBC

;"UxBD", //unknown 0xBD

;"UxBE", //unknown 0xBE

;"UxBF", //unknown 0xBF

;"UxC0", //unknown 0xC0

;"UxC1", //unknown 0xC1

;"UxC2", //unknown 0xC2

;"UxC3", //unknown 0xC3

;"UxC4", //unknown 0xC4

;"[Pause]", //DIK_PAUSE 0xC5 /* Pause */

;"UxC5", //unknown 0xC6

;"[Home]", //DIK_HOME 0xC7 /* Home on arrow keypad */

;"[up Arrow]", //DIK_UP 0xC8 /* UpArrow on arrow keypad */

;"[PgUp]", //DIK_PRIOR 0xC9 /* PgUp on arrow keypad */

;"UxCA", //unknown 0xCA

;"[Left Arrow]", //DIK_LEFT 0xCB /* LeftArrow on arrow keypad */

;"UxCC", //unknown 0xCC

;"[Right Arrow]", //DIK_RIGHT 0xCD /* RightArrow on arrow keypad */

;"UxCE", //unknown 0xCE

;"[End]", //DIK_END 0xCF /* End on arrow keypad */

;"[Down Arrow]", //DIK_DOWN 0xD0 /* DownArrow on arrow keypad */

;"[PgDn]", //DIK_NEXT 0xD1 /* PgDn on arrow keypad */

;"[ins]", //DIK_INSERT 0xD2 /* Insert on arrow keypad */

;"[Del]", //DIK_DELETE 0xD3 /* Delete on arrow keypad */

;"UxD4", //unknown 0xD4

;"UxD5", //unknown 0xD5

;"UxD6", //unknown 0xD6

;"UxD7", //unknown 0xD7

;"UxD8", //unknown 0xD8

;"UxD9", //unknown 0xD9

;"UxDA", //unknown 0xDA

;"[L Win]", //DIK_LWIN 0xDB /* Left Windows key */

;"[R Win]", //DIK_RWIN 0xDC /* Right Windows key */

;"[App Menu]", //DIK_APPS 0xDD /* AppMenu key */

;"[Power]", //DIK_POWER 0xDE /* System Power */

;"[sleep]", //DIK_SLEEP 0xDF /* System Sleep */

;"UxE0", //unknown 0xE0

;"UxE1", //unknown 0xE1

;"UxE2", //unknown 0xE2

;"[Wake]", //DIK_WAKE 0xE3 /* System Wake */

;"UxE3", //unknown 0xE4

;"[webSearch]", //DIK_WEBSEARCH 0xE5 /* Web Search */

;"[webFavs]", //DIK_WEBFAVORITES 0xE6 /* Web Favorites */

;"[webRefresh]", //DIK_WEBREFRESH 0xE7 /* Web Refresh */

;"[webStop]", //DIK_WEBSTOP 0xE8 /* Web Stop */

;"[webForward]", //DIK_WEBFORWARD 0xE9 /* Web Forward */

;"[webBack]", //DIK_WEBBACK 0xEA /* Web Back */

;"[My Computer]", //DIK_MYCOMPUTER 0xEB /* My Computer */

;"[Mail]", //DIK_MAIL 0xEC /* Mail */

;"[Media Select]", //DIK_MEDIASELECT 0xED /* Media Select */

;"UxEE", //unknown 0xEE

;"UxEF", //unknown 0xEF

;"UxF0", //unknown 0xF0

;"UxF1", //unknown 0xF1

;"UxF2", //unknown 0xF2

;"UxF3", //unknown 0xF3

;"UxF4", //unknown 0xF4

;"UxF5", //unknown 0xF5

;"UxF6", //unknown 0xF6

;"UxF7", //unknown 0xF7

;"UxF8", //unknown 0xF8

;"UxF9", //unknown 0xF9

;"UxFA", //unknown 0xFA

;"UxFB", //unknown 0xFB

;"UxFC", //unknown 0xFC

;"UxFD", //unknown 0xFD

;"UxFE", //unknown 0xFE

;"UxFF", //unknown 0xFF

;"[button 1]", //Mouse button 1 (Left Mouse)

;"[button 2]", //Mouse button 2 (Right Mouse)

;"[button 3]", //Mouse button 3 (Middle button) 

;"[button 4]", //Mouse button 4 

;"[button 5]", //Mouse button 5

;"[button 6]", //Mouse button 6 

;"[button 7]", //Mouse button 7

;"[button 8]", //Mouse button 8

;

; Shift modifiers:

; [L Shift] - Left Shift

; [R Shift] - Right Shift

; [shift] - Both shifts

; [L Ctrl] - Left Ctrl

; [R Ctrl] - Right Ctrl

; [Ctrl] - Both Ctrls

; [L Alt] - Left Alt 

; [R Alt] - Right Alt

; [Alt] - Both Alts

;

;

; You can assign multiple keys to the same event using comma

 

 

 

[DisableKeys]

disableCapsLock = 0

disableWinKey=0

disablNumLock = 0

disableLinkedModifers = 0

 

[MouseSettings]

PointerSpeed = 2

RollerButtonSpeed = 1

 

[ModifierEvents]

evtShiftL = [L Shift]

evtShiftR = [R Shift]

evtCtrlL = [L Ctrl]

evtCtrlR = [R Ctrl]

evtAltL = [L Alt]

evtAltR = [R Alt]

 

[GameEvents]

evtCastSpell4 = [r]

evtCastSpell3 = [e]

evtCastSpell2 = [w]

evtCastSpell1 = [q]

evtCastAvatarSpell1 = [d]

evtCastAvatarSpell2 = [f]

 

evtLevelSpell4 = [Ctrl][r]

evtLevelSpell3 = [Ctrl][e]

evtLevelSpell2 = [Ctrl][w]

evtLevelSpell1 = [Ctrl][q]

 

evtSelfCastSpell1 = [Alt][q]

evtSelfCastSpell2 = [Alt][w]

evtSelfCastSpell3 = [Alt][e]

evtSelfCastSpell4 = [Alt][r]

evtSelfCastAvatarSpell1 = [Alt][d]

evtSelfCastAvatarSpell2 = [Alt][f]

 

 

evtSmartCastSpell1 = [shift][q]

evtSmartCastSpell2 = [shift][w]

evtSmartCastSpell3 = [shift][e]

evtSmartCastSpell4 = [shift][r]

evtSmartCastAvatarSpell1 = [shift][d]

evtSmartCastAvatarSpell2 = [shift][f]

 

 

;evtUseItem7 = [7],

evtUseItem7 =

evtUseItem6 = [6]

evtUseItem5 = [5]

evtUseItem4 = [4]

evtUseItem3 = [3]

evtUseItem2 = [2]

evtUseItem1 = [1]

evtShowCharacterMenu = [c]

evtShowScoreBoard = [o]

evtOpenShop = [p]

evtDisplayHudText = [h]

evtCycleStatsDisplay = [Ctrl] [p]

evtToggleTROYFiles = [Alt] [Ctrl] [t]

evtDebugEvent0 = [Alt] [Ctrl] [0]

evtDebugEvent1 = [Alt] [Ctrl] [1]

evtDebugEvent2 = [Alt] [Ctrl] [2]

evtDebugEvent3 = [Alt] [Ctrl] [3]

evtDebugEvent4 = [Alt] [Ctrl] [4]

evtDebugEvent5 = [Alt] [Ctrl] [5]

evtDebugEvent6 = [Alt] [Ctrl] [6]

evtDebugEvent7 = [Alt] [Ctrl] [7]

evtDebugEvent8 = [Alt] [Ctrl] [8]

evtDebugEvent9 = [Alt] [Ctrl] [9]

evtToggleDeveloperGUI = [Ctrl] [TAB]

evtShowConsole = [Return],[NumEnter]

evtShowAllConsole = [shift] [Return], [shift] [NumEnter]

evtChatHistory = [z]

evtCameraLockToggle = [y]

evtCameraSnap = [space]

evtSelectSelf = [F1]

evtSelectAlly1 = [F2]

evtSelectAlly2 = [F3]

evtSelectAlly3 = [F4]

evtSelectAlly4 = [F5]

evtScrollUp = [up Arrow]

evtScrollDown = [Down Arrow]

evtScrollLeft = [Left Arrow]

evtScrollRight = [Right Arrow]

evtToggleMinionHealthBars = [l]

evtShowHealthBars = [shift][l]

evtReloadScripts = [shift][p]

evtShowSummonerNames = [shift][k]

evntPlayerPingCursor = [g]

evntPlayerPing = [alt][button 1]

 

evtPlayerSelectClick = [button 1]

evtPlayerMoveClick = [button 2]

evtPlayerAttackMoveClick = [shift] [button 2]

evtPlayerAttackMove = [a],[x]

evtPlayerHoldPosition = [h]

evtPlayerStopPosition =

evtPetMoveClick = [Alt] [button 2]

evtPetReturn = [Alt] [button 1]

evtSysMenu = [Esc]

 

evtChampionOnly = [`]

 

evtShowTools = [Tab]

evtHideTools = [shift][Tab]

evtShowCameraSliders = [shift][m]

 

evtInsertLight = [ins]

evtDeleteLight = [Del]

evtBakeLights = [F11]

 

evtDrawNavGrid = [Alt] [v]

 

evtShowSimClockStatus = [;]

evtToggleProfiler = [Alt] [;]

 

evtDrawHud = [F5]

 

evtAIDrawDebug = []]

 

evtFPSForward = [Num8]

evtFPSBackwoods = [Num5]

evtFPSStrafeLeft = [Num4]

evtFPSStrafeRight = [Num6]

evtFPSPitchUp = [Num3]

evtFPSPitchDown = [Num1]

evtFPSYawLeft = [Num7]

evtFPSYawRight = [Num9]

evtFPSToggleXZConstrainedMovement = [Alt] [Num5]

 

evtKeyboardEntryBegin = [Alt] [Ctrl] [F12]

 

evtOnUIMouse4Pan = [button 3]

 

[HUDEvents]

evtQuit = [Alt] [F4]

evtOnUIMouse1 = [button 1]

evtOnUIMouse2 = [button 2]

evtOnUIMouse3 = [button 3]

evtMakeScreenShot = [F12]

evtHideHUD = [Alt] [-]

evtToggleHUDSystem = [Alt] [z]

evtHideCI = [Ctrl] [h]

evtToggleMap = [m]

evntToggleHudMoveable = [Alt][m]

evntHudMoveableSelect = [button 1]

evntHudScale = [MouseWheel]

evtOrbitCamera = [Ctrl][button 1]

evtResetCamera = [Ctrl][space]

evtHoldShowScoreBoard = [Tab]

evtToggleFPSAndLatency = [Ctrl] [f]

evntToggleFullscreen = [Alt] [Return]

 

 

[MenuEvents]

evtBackToGame = [Esc]

 

[OptionEvents]

 

[ChatEvents]

evtChatConsoleReturn = [Return], [NumEnter]

 

 

[KeyMapEvents]

evtBackToGame = [Esc]

 

evtKeyboardEntryReturn = [Return], [NumEnter]

evtKeyboardEntryCommit = [shift] [F12]

evtKeyboardEntryEnd = [Alt] [Ctrl] [F12]

evtKeyMappingWrite = [Alt] [Ctrl]

evtKeyMappingRead = [Alt] [Ctrl] [l]

evtKeyMappingClear = [Alt] [Ctrl] [c]

evtKeyMappingDefault = [Alt] [Ctrl] [Home] , [Alt] [F3] [g]

evtKeyMappingNextGroup = [Tab]

evtKeyMappingNextField = [Right Arrow] , [Right Arrow]

evtKeyMappingNextEvent = [Down Arrow]

evtKeyMappingPrevField = [Left Arrow]

evtKeyMappingPrevEvent = [up Arrow]

Link to post
Share on other sites
A co do CAPS LOCK i LOL to przeczytaj jak się ustawia capsa… masakra jakas – MAKRA to łatwiejsze i lepsze rozwiązanie…:

 

 

Masz racje łatwiejsze. Co nie zmienia faktu,że zmieniasz taki układ raz na kilka lat i już. Najważniejsze,że się da.

 

 

 

 

 

 

Co do klawiatury, klawa jest lepsza, kiedy klawisze maja lepszy skok

 

To teraz spróbuj przekonać kilku moich znajomych ... Widocznie nie dla wszystkich kiedy klawiatura ma lepszy skok.

 

 

 

 

 

 

Dalej lepsza kiedy np. nie ma w lewym dolnym rogu, miedzy klawiszem CRTL i ALT okna windows. jest to strasznie upierdliwe jak naciskasz ten klawisz i wychodzi Ci z gry... W klawie od SS w notku MSI nie masz tego klawisza.

 

Mam taki układ, gram często (od wolnych minigierek do szybkich ffs) i jakoś nigdy (być może tego nie pamiętam) nie zdarzyło mi się przez przypadek wyjść do pulpitu.

 

 

 

 

 

Zeby procek podgrzać do 97 stopni to musisz miec go W PEŁNI OBCIĄŻONEGO przez masę czasu, a nie ma takich sytuacji w codziennym uzytkowaniu... tylko mega testy wydajnosciowe sa w stanie tak obciazyc i musialyby leciec przez dłuższy czas...

 

Środek lata, dawno nie czyszczony laptop, pasta ,,na wymarciu" - wystarczy,że włączysz grę, trochę pograsz w bardziej wymagającą grę i już masz temperatury tak jak nówka podczas pełnego obciążenia.

 

 

 

 

 

 

rozlozenia klawiszy WSAD - notki MSI maja je ułoźone w tzw " golden triangle" czy jakoś tak:) wiec masz swobodniejszy dostep do tych klawiszy dla reki:)

 

Grałem na kilku klawiaturach co pewien czas (np: na jednej ciągle przez 2 lata itd,) i powiem,że to kwestia przyzwyczajenia : mi się gra dobrze przy tym ,,innym" ułożeniu klawiszy jak i na normalnej klawiaturze za kilkanaście zł (tak jak wspomniałem wystarczy się przyzwyczaić).

 

 

 

 

 

Dalej lewy klawisz CTRL, który jest mega czesto uzywany w grach - w klawie od SS w notku MSI jest powiększony wiec łatwiej trafisz:)

 

W klawisz mam trafiać ? Co ja gram w ,,rozwalanie klawiatury" ? To także jest kwesta przyzwyczajenia (przynajmniej z mojego doświadczenia). Skoro wiem,że klawisz Ctrl jest w lewym dolnym rogu to tak czy siak go kliknę - niezależnie czy jest ogromny czy ,,normalny".

 

 

 

 

 

Mówisz że lepiej jest miec 3 klawy zewnetrzne a ja mówie, lepiej miec dobra klawe w notku i jak za 3 lata Ci sie zetrze i jak jestes na tyle przywiazany do swojego notka że jej nie wymieniłes to kup sobie po 3 latach zewnetrzną:P

 

Laptopa kupuje się według upodobań. Jeden kupuje go na 5 lat drugi na 2. Przykładowo jeżeli kupuje na te 5 lat to po co mam czekać aż zetrze mi się ta wbudowana a potem sprzedać laptop po niższej cenie ? Lepiej od razu kupić oddzielną.

 

 

 

 

 

 

Piszesz, że GE60 i Y50 to piekarniki... ja mam GS60, który ma wieksze temperatury wedlug NOTEBOOKCHECKA ale mimo to kupilem go bo notek jest poprostu EPICKI:D

 

Tak jak już wspomniałem - środek lata, dawno nie czyszczony układ chłodzenia, nieżywa pasta - o wiele mniejsze szanse na dłuższe eksploatowanie sprzętu, głośniejszy laptop z możliwościami spadków FPS a w skrajnych wypadkach wyłączaniu laptopa. 

Jeżeli kupiłeś go niedawno lub mocno dbasz o niego i grasz w mniej wymagające gry to nie ma się co dziwić.

 

 

 

 

 

nie korzystam z podkładki chłodzącej ani niczego takiego... temperatury o których piszesz na podzespołach PRODUCENT musi zabezpieczyć

 

No właśnie musi i to robi - gdy temperatury są zbyt duże to spadek FPS i/lub wyłącznie laptopa.

 

 

 

 

 

Czekam na screeny z SC3

 

Aktualnie nie mam tego wszystkiego zainstalowanego ale jeżeli bardzo chcesz to na twoją prośbę mogę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Find your input.ini file (it will be where you installed league of legends under the release folder). If it doesn't exist, you can create it by making changing a key in game. ie:

C:\Riot Games\League of Legends\RADS\solutions\lol_game_client_sln\release s\0.0.0.79\deploy\DATA\CFG

(the 0.0.0.79 part will change depending on game version)

 

Itd. Po co to wszystko skopiowałeś ? Przecież ja to widziałem (sam podałem do tego stronę).

 

 

 

 

 

wiec LICZY sie to ile tego ciepła bedzie oddane na OBUDOWE, bo jak obudowa sie nagrzewa to raczej komfortu grania nie bedziesz miał... Przykład zabezpieczenia temperatur przez producenta w LENOVO to ograniczenie w BIOSIE, że trubo sie wyłącza przy okreslonej temperaturze.

 

Sam sobie przeczysz. Lenovo wprowadziło ograniczenie w biosie gdy temperatura podzespołów będzie za duża, nie obudowy. Dlaczego powstaje throttling ? Z wysokiej temperatury obudowy ? NIE. Z wysokich temperatur podzespołów. Wysoka temperatura obudowy to ,,następstwo" wysokiej temperatury podzespołów. 

 

 

 

 

 

EPICKI:D

 

Ciesze się z Twojego szczęścia  :)

 

 

 

 

 

dyskusja wydaje sie być co raz bardziej interesujaca:)

 

Oj tak  :)

Link to post
Share on other sites
Kac2per1

 

ja rozumiem twoje podejście tak:

 

1. msi ge60 za gorace, bo podzespoły sa za gorace, wiec nie da się na tym grać...

2. klawa w MSI nie ma znaczenia bo można wydac wiecej kasy na zewnetrzna klawe

3. układ klawisz i jej ergonomia nie maja znaczenia, bo wystarczy sie przyzwyczaiśc do gównianej klawy za 14,99zł w tesco więc i tak DA SIĘ GRAĆ

4. KILLER  w MSI nie ma znaczenia bo wystarczy wydac wiecej kasy na SZYBSZY INTERNET, albo nie sciągać nic z sieci w trakcie grania

5. makra w klawie sa zbędne bo jak posiedzić pare godzin to rozkminisz jak zmienić np. ctrl w CAPSLOCKA:p

6. lepiej jest nie korzystać z makr do LARVAE INJECTÓW w STARCRAFA, lepiej jest grać ROK i ćwiczyć może uda Ci się opanowac ta technike i będziesz miał po roku troche trochę FUNU z gry

 

 

moje podejście jest takie:

 

1. MSI ma lepsze parametry od lenovo, podzespoły sa gorące, ale nie ma duzych temperatur na obudowie wieć powinno być ok. jak nie bedzie ok to co? To mam gwarancje 2 letnia, MSI ma serwis we Wroclawiu i nie musze się o nic martwić:)

2.klawa w MSI to super sprawa, bo dostane wygodniejsza klawe do grania, od STEELSERIES czyli od ludzi którzy wiedzą jak porządny sprzęt dla graczy robić - WIEĆ CHCE TO MIEĆ:)

3. Po co mam kupowac dodatkowa klawe skoro mam dobra w NOTKU od renomowanego producenta, ze specjalnie ułożona ergonomia dla wygody graczy, bajeranckim podświetlaniem i markami?

4. Nie ważne czy mam szybki internet czy nie, MAM KOMFORT korzystani z SOFTU killer lan, do ustawiania priorytetów przesyłu danych, mam zabezpieczenie rozgrywki kiedy gram RANKEDA W LOLA i nie chce przegrac przez lagi...

5.MSI daje mi możliwość korzystania z MAKR, mimo iż nawet niekoniecznie ich musze potrzebowac, jestem jak najbardziej za tym, żeby te MAKRA mieć, bo MAM KOMFORT korzystania z nich kiedy tylko chce:)

6.nie koniecznie chce mieć podejscie do starcrafta jak do ESPORTU, niekoniecznie moge być na tyle zreczny żeby wykonywać LARVAE INJECTY, wiec chce mieć KOMFORT posiadania MARK i możliwośc z nich korzystania, żeby wieć FUN z rozgrywki a nie przegrywac każdy kolejny mecz bo nie jeste wystarczajaco zreczny...

 

 

Moje podejscie polega na tym, że chce mieć KOMFORT więc jak moge w podobnej cenie miec notka z BAJERAMI które daja KOMFORT grania dużo wiekszy, to wybieram tego notka który ma wiecej bajerów:)

 

MSI GE60 to lapek od znanego producenta sprzetu typowo dla graczy. Wybieram tego lapka bo mam zaufanie do serwisu, w razie gdyby coś mi sie stało z notkiem.

 

Mam zaufanie do producenta, że nie wypuścił na rynek notka ktory mi sie spali jak bede grał w 30 stopniach w lecie, bo nie zaryzukuje solidnej reputacji(ABSTRAKCJA JAKAŚ NIE REALNA SYTUACJA, ŻĘ GRAJAC W LECIE SPALI MI SIE GRAFA CZY SPADNIE FPS...)

 

Mówisz, że bajery w MSI nie maja znaczenia? to wytłumacz dlaczego ludzie kupują, myszki gamingowe za 300-400zł? czemu logitech dzieki nowym sensorom FUSION czy technologii DELTA ZERO, znajduje co raz wiecej nowych odbiorców? Czemu nie grac na myszce z TESCO za 4,99zl?

 

Wszystko rozchodzi sie o komfort, który dostajesz extra wybierając MSI masz nie tylko lepsyz notek do LENOVO, ale dostajesz cała otoczke tego notka która sprawia, że jest duzo lepszy od innych:)

 

Tak samo myszka z tesco vs myszka od logitech hyperion fury. tak samo klawa mechaniczna razer black widow za 399zl jest lepsza i technicznie i bajerami od klawy z tesco za 14,99zł mimo, że na obu da sie grac i pewnie obie sie zetrą w podobnym czasie...

 

Kumasz moje rozumowanie?

Link to post
Share on other sites
Mówisz, że bajery w MSI nie maja znaczenia?

 

 

To TY tak mówisz. Według mnie to zbędne rzeczy które normalnie da się ,,inaczej" załatwić.

 

 

 

 

Wszystko rozchodzi sie o komfort, który dostajesz extra wybierając MSI masz nie tylko lepsyz notek do LENOVO

 

Gdzie ja napisałem,że Lenovo jest lepszy od MSI !?

 

 

 

 

 

ale dostajesz cała otoczke tego notka która sprawia, że jest duzo lepszy od innych:)

 

Dostajesz całą otoczkę bajerów które można inaczej załatwić. MSI ma taką strategię : kupisz ich laptop,bo ma wiele usprawnień a to co najważniejsze odłożysz na drugi plan. Co z tego,że masz laptopa który uciągnie Ci co najwyżej gry z 2000 roku (przykładowo) ? Przecież będziesz w te gry grał na super sprzęcie od MSI.

 

 

 

 

 

to wytłumacz dlaczego ludzie kupują, myszki gamingowe za 300-400zł?

 

Bo mają kasę, bo chcą pokazać znajomym jaką oni mają super myszkę, bo chcą mieć coś drogiego i zazwyczaj dobrego (chociaż często i tak tego nie wykorzystują) itd.

 

 

 

 

 

 

bo nie zaryzukuje solidnej reputacji

 

Jedno słowo : HP. Powinno Ci to słowo coś mówić. Dlaczego kiedyś HP miało solidną reputację a teraz jest uważana za jedną z najgorszych firm ? Bo gdy już zdobyli zaufanie klientów to ... nie wiadomo. A jak ,,nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze". Inaczej mówiąc gdy po tylu latach byli taką ,,,poważaną" firmą to po pewnym czasie wciskali ludziom najgorsze sprzęty (np: produkowali je za marne pieniądze a sprzedawali 2-3 razy drożej lub dodawali specjalne ,,czipy" na zasadzie : laptop ma działać 2 lata i ani dnia dużej żeby po tych 2 latach kupować sprzęt u nich znowu).

 

 

 

 

 

 

o wytłumacz dlaczego ludzie kupują, myszki gamingowe za 300-400zł? czemu logitech dzieki nowym sensorom FUSION czy technologii DELTA ZERO, znajduje co raz wiecej nowych odbiorców? Czemu nie grac na myszce z TESCO za 4,99zl?

 

No a jak : napisz jeszcze porównanie myszki za 1000 zł i za 1 zł. Okej ? (nie odpowiadaj).

 

 

 

 

 

 

msi ge60 za gorace, bo podzespoły sa za gorace, wiec nie da się na tym grać...

 

Da się w mniej wymagające gry albo co kilkanaście/dziesiąt dni wymieniać pastę, czyścić, kupić podkładkę za kilka stów. Wtedy się da. 

 

 

 

 

 

klawa w MSI nie ma znaczenia bo można wydac wiecej kasy na zewnetrzna klawe

 

Używaj sobie jak chcesz tej w MSI. Po 2 latach Ci się zetrze i sprzedasz laptopa po o wiele niższej cenie. Zresztą to nie tyczy się tylko MSI (Tak jak Ty to rozumiesz) tylko większości laptopów. Kupując zewnętrzną klawiaturę (wydając zaledwie kilkadziesiąt zł) dostajemy te wszystkie rzeczy co daje MSI + to,że laptop ma większą wartość + większa wygoda (możemy sobie klawiaturę położyć na kolanach, na biurku, przesunąć tylko ją a nie cały laptop).

 

 

 

 

 

 

układ klawisz i jej ergonomia nie maja znaczenia, bo wystarczy sie przyzwyczaiśc do gównianej klawy za 14,99zł w tesco więc i tak DA SIĘ GRAĆ

 

Tak jak w przypadku myszki : jeszcze porównaj klawiaturę za 2 zł i tą za 1200 zł. Ta klawiatura za 200-300 zł ma to wszystko co ta z MSI ... (wszystko wytłumaczone wyżej).

 

 

 

 

 

 

KILLER  w MSI nie ma znaczenia bo wystarczy wydac wiecej kasy na SZYBSZY INTERNET, 

 

Nie wiem, nie mam tego Killera. To TY powiedziałeś,że nie ma znaczenia. Wszystko z doświadczenia innych.

Szybszy internet - nie tylko szybsze/lepsze granie ale także szybsze przeglądanie stron, ściąganie itd.

Ja mam słaby internet ale często w grach typu Ghost Recon Phantoms jestem na TOP 1 (z 16 miejsc). Tam grają różni ludzie - od ,,nieuków" po najlepszych graczy na świecie. Nie mam Killer'a ale i tak jestem pierwszy. 

 

 

 

 

 

albo nie sciągać nic z sieci w trakcie grania

 

Tak dokładnie. Gdy ściągasz to wolniej to robisz (koniec końców ściągasz o wiele dłużej niż w przypadku oddzielnego ściągania i oddzielnej gry).

 

 

 

 

 

makra w klawie sa zbędne bo jak posiedzić pare godzin to rozkminisz jak zmienić np. ctrl w CAPSLOCKA:p

 

Parę godzin dla 50-letniej osoby która dopiero zaczyna ,,przygodę" z komputerem. Dla człowieka który wychował się ,,na komputerze" max 2-3 godziny. Pomijają,że robisz to raz na kilka lat (może na zawsze) a przy okazji oszczędzasz (nie płacisz za to co MSI każe sobie płacić czyli owy Killer).

 

 

 

 

 

lepiej jest nie korzystać z makr do LARVAE INJECTÓW w STARCRAFA, lepiej jest grać ROK i ćwiczyć może uda Ci się opanowac ta technike i będziesz miał po roku troche trochę FUNU z gry

 

Na klawiaturze zewnętrznej masz jeszcze większy komfort gry niż na tej wbudowanej. Więc zamiast ćwiczyć miesiąc (na wbudowanej) ogarniasz wszystko w 2 tygodnie (na zewnętrznej).

 

 

 

 

 

wieć powinno być ok. jak nie bedzie ok to co? To mam gwarancje 2 letnia

 

Ciągła ,,zabawa" z laptopem (do serwisu, czekanie, od serwisu, może akurat potrzeba wyjechać do ,,dalekich krajów" na dłużej a przy okazji pracować i grać). Same najlepsze rzeczy prawda ? Ale jak już skończy się gwarancja to jesteś już głęboko w d.

 

 

 

 

 

 

Po co mam kupowac dodatkowa klawe skoro mam dobra w NOTKU od renomowanego producenta, ze specjalnie ułożona ergonomia dla wygody graczy, bajeranckim podświetlaniem i markami?

 

Żeby ta w ,,notku" nie ścierała się, żeby mieć lepszą niż ta w laptopie, żeby mieć lepszą wygodę (pisałem już o tym nieco wyżej).

 

 

 

 

 

 

obie sie zetrą w podobnym czasie...

 

Przy podobnym stopniu wykorzystywania na pewno. Tak samo  jak wszystko inne: laptopy, komputery stacjonarne, monitory (to był sarkazm).

 

 

 

 

 

 

Kumasz moje rozumowanie?

 

W pewnej części tak ale nie całkowicie. A Ty moje ? :)

Link to post
Share on other sites

Ja Twoje rozumiem, ale sie z nim nie zgadzam.

 

Przede wszystkim, że MSI każe sobie płacić dodatkowo za bajery...

 

Popatrz na ASUS-a. Jak dla mnie MSI i ASUS to najlepsze obecnie marki gamingowe jeżeli chodzi o lapki. maja najlepsze sprzety i najmocniejsze grafy, fajny wyglad, dobre chłodzenia itp itd.

 

MSi masz taniej od ASUSA, z lepszym chłodzeniem, ekranem, bajerami, mozliwoscia rozbudowy itp.itd.

 

Więc gdzie MSI każe sobie płacić za te bajery? Oni daja to jako dodatek by podreslić jakie maja *****iste maszyny:)

 

Asus każe sobie płacić za markę. alienware każe sobie płacić za markę. Ale MSI daje Ci rozsadna cenę, droższą od lenovo, tansza albo podobna cenowo do ASUSA.

 

Więc dostajesz wiecej wybierajac ich maszyne i masz wiekszy FUN z korzystania z tej maszyny.

 

Nie rozumiem, czemu traktujesz te wszystkie udogodnienia jakie MSI ma jako sztuczke żeby naciągnąć Cię na więcej kasy:P

 

Popatrz na to:

 

MSI - 15" fhd, i7, 8gb, 1tb, dos, gtx860 - 4099ZŁ - http://www.komputronik.pl/product/241577/Elektronika/Komputery/MSI_GE60_2PE_Apache_Pro_280XPL.html

 

LENOVO - 15" fhd, i7, 8gb, 1tb, dos, gtx860 - 3899ZŁ

http://www.komputronik.pl/product/240057/Elektronika/Komputery/Lenovo_Y50_70_59_427490_.html

 

ASUS - 15" fhd, i7, 8gb, 750gb, dos, gtx860 - 4299zł

http://www.x-kom.pl/p/211885-notebook-laptop-15-6-asus-n551jm-cn081h-i7-4710hq-8gb-750gb-dvd-win8-gtx860.html

 

CLEVO - 15" fhd, i7, 8gb, 1tb, dos, gtx860 - 4580zł  - skonfigurowałem na jakiejś stronie polskiej CLEVO P151SM1-A bez bajerów poprostu tak samo jak MSI/ASUS/LENOVO, zeby cene porównać

 

 

teraz podsumowując:

 

1. najtanszy model - LENOVO - brak bajerów, słaby ekran dla obniżenia kosztów, temperatury na podobnym poziomie co MSI, brak możliwości rozbudow, poprostu tani notek z gtx860

2. najdroższy - CLEVO - pudłoz bebechami, bez bajerów, z mozliwościa rozbudowy, drogie, nie wiem czemu, i po przeczytaniu wielu postów o clevo dalej nie wiem kto to kupuje, zwłaszcza ze to zwykłe pudło...

3. ASUS w tym zestawieniu jest droższy od MSI, droższy od LENOVO, tąńszy od CLEVO które ma chorą cene...

4. MSI w cały zestawieniu, ma najlepszy stosunek do ceny - ma bajery ZA KTÓRE NIE KAŻE PŁACIC EXTRA,  ma lepszy panel od lenovo, minimalnie lepszy od ASUSA, ma lepsze chłodzenie od lenovo ale minimalnie, ma lepsze chłodzenie od asusa, ma możliwośc rozbudowy, której nie ma ASUS i LENOVO.

 

O clevo nic nie pisze bo nie znalazłem żadnego testu takije konfiguracji wiec jak dla mnie to kupowanie kota w worku...

 

jak na to spojrzysz to gdzie MSI każe sobie płacic extra za te wszystkie bajery:

- klawa steelseries

- pełne podswietlanie klawiszy

- makra

- soft do streamowania xplit za free na 6 mc

- karta sieciowa killer

- możliwośc rozbudowy o msate

 

gdzie to jest?

 

jak dla mnie to clevo płacisz bo... w sumie nie wiem czemu...

za ASUSA płacisz za marke.

za lenovo płacisz mało bo to budżetowa wersja notka do grania z gtx860.

za MSI płacisz rozsądne pieniądze i dostajesz wiecej niz u innych.

 

jak chcesz porównania ASUSA do LENOVO i do MSI tu sa tematy fajne:

 

 

link do LENOVO vs MSI:

http://forum.benchmark.pl/topic/144801-ge60-kontra-y50/#entry1591974 

 

link do ASUS vs MSI:

http://forum.benchmark.pl/topic/144351-asus-g550jk-czy-asus-n550jk-czy-msi-ge60-2pc-apache-komputer-do-4000-z%C5%82/

 

 

 


nie wiem o co chodzi, ale nie chca mi się dodawac linki przy edytowaniu....

 

próbuje jeszcze raz:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/144801-ge60-kontra-y50/#entry1591974 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/144351-asus-g550jk-czy-asus-n550jk-czy-msi-ge60-2pc-apache-komputer-do-4000-z%C5%82/

Edytowane przez weaponX
Link to post
Share on other sites

ASUS  N551JM nawet do tego porównania nie wciągaj, bo na razie to nieznany model. Jak już to Asus G750 (cichy, ładny, dobry, wydajny laptop).

 

 

 

 

 

jak chcesz porównania ASUSA do LENOVO i do MSI tu sa tematy fajne:


http://forum.benchma.../?do=findComment&comment=1591974

 

Koleś zapewne ma dobrą podkładkę chłodzącą. Tym testem się nie sugeruj. Jak już to kilku portali np:

http://www.purepc.pl/notebooki/laptop_do_gier_ladny_i_wydajny_moze_msi_ge60_apache_pro?page=0,9

http://pclab.pl/art57866-7.html

 

 

 

 

alienware każe sobie płacić za markę.

 

Widziałeś l/lub korzystałeś kiedykolwiek z Alienware ? Świetna gwarancja, dobre chłodzenie, głośniki, dosłownie wszystko. Ma kilka rzeczy które inne laptopy nie mają np: o ile się nie mylę to kartę graficzną możesz wymienić (będzie najnowszy bios, będzie wszystko pasowało) wszystko nawet za kilkanaście lat,bo Dell dba o swoich klientów. Lata świetle po MSI. 

Alienware to sprzęt bezkompromisowy (pomijam cenę) dostępny tylko dla małego grona ludzi.

 

 

 

 

 

Asus każe sobie płacić za markę.

 

Jak już wspomniałem nie porównuj tego modelu, tylko np: Asus G750 - płacisz za wygląd, baaardzo dobre temperatury i kilka innych rzeczy np: owy laptop jest cichy czy bardzo dobrze wykonany.

 

 

 

 

 

 

Popatrz na to:

MSI - 15" fhd, i7, 8gb, 1tb, dos, gtx860 - 4099ZŁ

 

Który ma wysssssokie temperatury.

 

 

 

 

 

najtanszy model - LENOVO - brak bajerów, słaby ekran dla obniżenia kosztów, temperatury na podobnym poziomie co MSI, brak możliwości rozbudow, poprostu tani notek z gtx860

 

Z tym się zgodzę.

 

 

 

 

 

najdroższy - CLEVO - pudłoz bebechami, bez bajerów, z mozliwościa rozbudowy, drogie, nie wiem czemu, i po przeczytaniu wielu postów o clevo dalej nie wiem kto to kupuje, zwłaszcza ze to zwykłe pudło...

 

Jakie pudło co Ty gadasz ? Każdy (no dobra 90%) laptop w tym budżecie jest taki duży (różnice 1-2 cm pomijam,bo to małe różnice).

W Clevo płacisz za możliwość rozbudowy i skromny wygląd. Czy MSI pozwala za rok wymienić kartę graficzną na wiele wydajniejszą lub kupić drugą kartę i podłączyć w SLI/CF ? NIE. Dopłacasz te 500 stówek za właśnie taką możliwość. Kupujesz laptopa Clevo - zazwyczaj na długi okres czasu a nie jak MSI na dwa czy trzy lata.

Dodatkowo w Clevo są bardzo dobre temperatury a nie takie jak w MSI.

To teraz zobacz na ceny Clevo z Allegro : Clevo P150EM (inna konfiguracja, gorszy procek za to ram i dysk) - kosztuje tylko 4000 ale ma te plusy które opisałem nieco wyżej.

 

 

 

 

 

jak na to spojrzysz to gdzie MSI każe sobie płacic extra za te wszystkie bajery:

 

Porównując do Clevo (podanego wyżej) to stówkę, dwie czy trzy jest droższy ...

 

 

 

 

 

 

O clevo nic nie pisze bo nie znalazłem żadnego testu takije konfiguracji wiec jak dla mnie to kupowanie kota w worku...

 

Masa tego (SM to leciutko ulepszona wersja EM) :

http://www.notebookcheck.net/Review-Schenker-XMG-P502-PRO-Clevo-P150EM-Notebook.72895.0.html

http://www.notebookcheck.net/Review-Update-Eurocom-Racer-2-0-Clevo-P150EM-barebones-Notebook.77849.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Clevo-P150SM.105004.0.html

http://www.chip.pl/testy/notebooki/notebooki-z-windows-7/clevo-p150em

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=57617

 

+ opinia ,,Huśka" :

 

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

 

 

ASUS  N551JM nawet do tego porównania nie wciągaj, bo na razie to nieznany model. Jak już to Asus G750 (cichy, ładny, dobry, wydajny laptop).
 

 

na 99% to nowa wersja n550jk z gtx850, zmieniali tylko grafe, reszta taka sama...

 

 

 

Koleś zapewne ma dobrą podkładkę chłodzącą.
 

 

jasne, wszystko byle by nie przyznać, że notek MSI może dawać rade:D

 

 

 

Widziałeś l/lub korzystałeś kiedykolwiek z Alienware ?

 

tak mój kuzyn miał m14x z gtx675 o ile dobrze pamiętam. duże pudło(mimo 14" waga kosmiczna jak z reszta nazwa:D), nic oprócz gwarancji dobrego w nim nie było... ani temperatury, ani waga, ani bajery, bo z bajerów była tylko podswitlana klawa która nawet nie była wyspowa i nie miała bloku numerycznego...

 

 

 

Jak już wspomniałem nie porównuj tego modelu, tylko np: Asus G750 - płacisz za wygląd, baaardzo dobre temperatury i kilka innych rzeczy np: owy laptop jest cichy czy bardzo dobrze wykonany.

 

zmieniasz zupełnie temat porównania... porównujemy notki z gtx860 15". nie inne. jak chcesz rozmawiac o g750 to raczej z MSI gt70 albo gt72 musiałbys go porównać zupełnia inna maszyna...

 

 

 

Który ma wysssssokie temperatury.

 

niższe od ASUSA, LENOVO, i clevo nie wiadomo bo oczywiście testu brak w takiej konfiguracji....

 

 

 

 

Jakie pudło co Ty gadasz ? Każdy (no dobra 90%) laptop w tym budżecie jest taki duży (różnice 1-2 cm pomijam,bo to małe różnice).

 

pudło w sensie, brzykie wykonanie, kiepskie materiały, puste pudło które sprzedaje clevo:)

 

 

 

W Clevo płacisz za możliwość rozbudowy i skromny wygląd. Czy MSI pozwala za rok wymienić kartę graficzną na wiele wydajniejszą lub kupić drugą kartę i podłączyć w SLI/CF ? NIE. Dopłacasz te 500 stówek za właśnie taką możliwość. Kupujesz laptopa Clevo - zazwyczaj na długi okres czasu a nie jak MSI na dwa czy trzy lata.

 

kupujesz lapka od CLEVO na taki sam okres jak MSI/lenovo/asus. bo za 2 lata bedziesz musiał dopłacić 500-1000zł na lepsza karte więc wydatki rosną...

 

płacisz 500zl wiecej teraz, żeby za 2 lata zapłacić 1000zł wiecej, żeby miec lepsza grafe... wiec dopłacasz o wiele wiecej....

 

zbytnio upraszczasz ta idee clevo...

 

 

 

 

Dodatkowo w Clevo są bardzo dobre temperatury a nie takie jak w MSI.

 

pokaz dowód. test tego notka którego pokazywałem z gtx860, z i7 nowej generacji. Porównuj dokładnie takie same konfiguracje do siebie a nie 2 zupełnie różne. tylko wtedy bedziesz miał popawne porównanie.

 

 

 

To teraz zobacz na ceny Clevo z Allegro : Clevo P150EM (inna konfiguracja, gorszy procek za to ram i dysk) - kosztuje tylko 4000 ale ma te plusy które opisałem nieco wyżej.

 

 

znowu porownujesz cos zupełnie innego do czegoś zupełnie innego.... ja porównuje notki na nowych prockach intela generacji 4, i nowych kartach nvidia konkretnie gtx860.

 

a ty wyjeżdżasz z CLEVO z intelem sprzed roku albo wiecej, z amd sprzed roku albo wiecej...

 

wiadomo że starszy intel wydziela mniej ciepła + wiadomo że nvidia jest gorętsza od amd...

 

ale porównanie totalnie beznadziejnie zrobione z twojej strony...

 

jakby było MSI/LENOVO w tej samej konfiguracji co to clevo co linkujesz to tak samo były by oba tańsze....

 

 

 

 

Porównując do Clevo (podanego wyżej) to stówkę, dwie czy trzy jest droższy ...

 

porównaj ta sama konfiguracje nie inaczej. takie porównania sa niepoprawne. powody wypisalem wczesniej.

 

 

Żaden z tych testów nie dotyczy GTX860 i intela nowej generacji. Jak sam doskonale wiesz porównanie beznadziejne.

 

Inne podzespoly = inne temperatury = inne wyniki testów.

 

Porównaj te same podzespoły w MSI do tych samych w CLEVO. wtedy bedzie to uczciwe i poprawne porownanie.

Link to post
Share on other sites
na 99% to nowa wersja n550jk z gtx850, zmieniali tylko grafe, reszta taka sama...

 

 

Bo co ? Bo Ty tak mówisz ? Bo jesteś jasnowidzem który wszystko wie ?

 

 

 

 

 

zmieniasz zupełnie temat porównania... porównujemy notki z gtx860 15". nie inne. jak chcesz rozmawiac o g750 to raczej z MSI gt70 albo gt72 musiałbys go porównać zupełnia inna maszyna...

 

Nie nie zmieniam. Powołuję się na markę Asus vs MSI. 

 

 

 

 

 

niższe od ASUSA, LENOVO, i clevo nie wiadomo bo oczywiście testu brak w takiej konfiguracji....

 

Już mówiłem nie powołuj się na Asus'a który nie został jeszcze sprawdzony. Ty ciągle o tym Lenovo - ile razy mam powtarzać : nigdzie nie napisałem,że Lenovo jest lepszy od MSI. 

Chyba nie widziałeś temperatur Clevo (np: 150EM) . Przeczytaj trochę o nich i dopiero potem porównuj Clevo do MSI.

 

 

 

 

 

pudło w sensie, brzykie wykonanie, kiepskie materiały, puste pudło które sprzedaje clevo:)

 

Pisz poprawnie - razi w oczy jak tak ciągle robisz błędy. 

Czy brzydkie ? Kwestia gustu (mi się podoba). Kiepskie materiały ? No chyba raczej dobre. Puste pudło ? Coś czego nie ma MSI - możliwość konfiguracji.  :)

 

 

 

 

 

 

kupujesz lapka od CLEVO na taki sam okres jak MSI/lenovo/asus. bo za 2 lata bedziesz musiał dopłacić 500-1000zł na lepsza karte więc wydatki rosną...

 

Ehh ... Właśnie nie kupujesz MSI i Clevo na taki sam okres. Clevo jest ,,ustawiony" na o wiele dłuższy okres eksportowania. Poza tym ceny kart spadają. Dopłacasz tylko 500 zł a masz o wiele większą wydajność. W MSI : musisz kupować nowy sprzęt za kilka tysięcy żeby dorównał Clevo - przepaść. 

 

 

 

 

 

pokaz dowód. test tego notka którego pokazywałem z gtx860, z i7 nowej generacji. Porównuj dokładnie takie same konfiguracje do siebie a nie 2 zupełnie różne. tylko wtedy bedziesz miał popawne porównanie.

 

Poczytaj opinie/recenzje ludzi którzy to mają/się na tym znają. Nie będę wklejał linków,bo oskarżysz mnie o ,,niepoprawne" testy tak jak teraz. Dlatego sam je znajdź.

 

 

 

 

 

 

wiadomo że starszy intel wydziela mniej ciepła + wiadomo że nvidia jest gorętsza od amd...

 

Hahaha. Dawno takiej komedii nie słyszałem. To właśnie AMD jest cieplejsze (zazwyczaj) od NV.

 

 

 

 

 

a ty wyjeżdżasz z CLEVO z intelem sprzed roku albo wiecej, z amd sprzed roku albo wiecej...

 

Liczy się wydajność ! Co z tego,że sprzed roku ? Może być sprzed 10 lat ale i tak wydajniejszy od tego w MSI co jest teraz ! Procki jak i karty są porównywalne. 

 

 

 

 

 

jakby było MSI/LENOVO w tej samej konfiguracji co to clevo co linkujesz to tak samo były by oba tańsze....

 

Coo  :roll:  ? Teraz wchodzisz na tory fanboya. Przecież oba laptopy są porównywalne wydajnościowo !

 

 

 

 

porównaj ta sama konfiguracje nie inaczej. takie porównania sa niepoprawne. powody wypisalem wczesniej.

 

Oba laptopy są podobne wydajnościowo. 

 

 

 

 

 

Żaden z tych testów nie dotyczy GTX860 i intela nowej generacji. Jak sam doskonale wiesz porównanie beznadziejne.

 

3 z tych testów są zrobione na laptopie o podobnym poziomie co MSI.

 

 

 

 

jasne, wszystko byle by nie przyznać, że notek MSI może dawać rade:D

 

Bo nie daje rady ! Już temat wałkowany setki razy ... 

 

 

 

 

Inne podzespoly = inne temperatury = inne wyniki testów.

 

Dokładnie. Radeon hd 7970m jest starszy, mniej dopracowany, bierze więcej ,,prądu". Procesor starszy jest także mniej dopracowany, wydziela więcej ciepła. Tak więc Jakby dało się do Clevo 150em wstawić gtx 860m (plus procek z MSI) i porównać go z MSI to przewaga mniejszych temperatur Clevo by się powiększyła.

 

 

 

 

Porównaj te same podzespoły w MSI do tych samych w CLEVO. wtedy bedzie to uczciwe i poprawne porownanie.

 

Trochę wyżej powody i tłumaczenie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Bo co ? Bo Ty tak mówisz ? Bo jesteś jasnowidzem który wszystko wie ?
 

 

skąd wiem że asus bedzue taki sam? wejdź na strone asusa porównaj wymiary nowego i poprzedniego... wejdź na info prasowe na chip.pl, na zagraniczne... notki maja ta sama bude, inna karte tylko...

 

 

 

Nie nie zmieniam. Powołuję się na markę Asus vs MSI. 
 

 

żeby porównac marke do marki musisz zebrac wszystkie masyzny 1 i wszystkie 2-giej, żeby mieć dobre porównanie.

 

my rozmawiamy o gtx860 i i7. i porównujemy na tej podstawie, wiec twoje porównanie bezużyteczne jest.

 

 

 

Chyba nie widziałeś temperatur Clevo (np: 150EM) . Przeczytaj trochę o nich i dopiero potem porównuj Clevo do MSI.

 

problem polega na tym, że szukałem gtx860 i i7 nowej generacji w tym clevo i nigdzie tego nie ma. skoro jestes taki pewny że są dobre temperatury i to jest w sieci. to podeslij link.

 

Póki co gadasz brednie w oparciu o własne odczucie.

 

 

 

Ehh ... Właśnie nie kupujesz MSI i Clevo na taki sam okres. Clevo jest ,,ustawiony" na o wiele dłuższy okres eksportowania. Poza tym ceny kart spadają. Dopłacasz tylko 500 zł a masz o wiele większą wydajność. W MSI : musisz kupować nowy sprzęt za kilka tysięcy żeby dorównał Clevo - przepaść. 

 

Ceny kart spadaja... wiec za 2 lata kiedy bede chciał wymienic LAPKA na nowego nie tylko dlatego że potrzbuje wiecej mocy ale tez dlatego, że mi się znudził, mam kupowac stara grafe? bo bedzie tańsza?

 

bez sensu... wole dac wiecej kasy na nowa maszyne bo z biegiem lat notki zmieniaja sie znacznie + z nowymi podzespołami z nowymi możliwościami.

 

miałem 2 lata temu ge620dx od MSI po 2 latach kupiłem gs60, technologia poszła tak do przodu, że jestem w szoku i nie chciałbym mieć ten sam ge620dx z możliwościa dodania nowych podzespołów chce nowego ładniejszego, smuklejszego, wydajniejszego notka z nowymi nowikami:)

 

 

 

Poczytaj opinie/recenzje ludzi którzy to mają/się na tym znają. Nie będę wklejał linków,bo oskarżysz mnie o ,,niepoprawne" testy tak jak teraz. Dlatego sam je znajdź.

 

nie ma żadnych recenji clevo z gtx860 i nowym intelem w tej budzie o której rozmaiwamy. jak sa to podeślij. googlałem nie mogłem nic znaleźc. skoro jestes taki pewny ze są to podeślij link.

 

chyba łatwiej nie?

 

 

 

Liczy się wydajność ! Co z tego,że sprzed roku ? Może być sprzed 10 lat ale i tak wydajniejszy od tego w MSI co jest teraz ! Procki jak i karty są porównywalne. 

 

nowa architektura, nowe temperatury, wieksze wyzwanie dla chłodzenia. nie przegadasz faktu,że porównanie 2 identycznych konfiguracji jest w stanie pokazac wiarygodny wynik. jaki notek  jest lepszy.

 

 

 

Coo   ? Teraz wchodzisz na tory fanboya. Przecież oba laptopy są porównywalne wydajnościowo !

 

oczywiście, ze jestem fanboyem MSI:D nie widac tego? stary miałem 2 lapki od nich i jestem z nich w 100% zadowolony, żadnego z problemów o których ty piszesz nie doświadczyłem. I z wszystkich bajerów korzystam.

 

polece każdemu MSI bo sam korzystam i wiem jakie jest ZAJEBISSSSSSSSSSSTTEEEE:)

 

 

 

Oba laptopy są podobne wydajnościowo. 

 

Inna architektura, nie dokładne porównanie. powody takie jak powyżej....

 

3 z tych testów są zrobione na laptopie o podobnym poziomie co MSI.

 

inne podzespoły = inne wyniki. testuj 2 identyczne konfiguracje, albo porównujesz jak to mówią w stanach:P apples to oranges.... 2 zupełnie inne rzeczy... 

 

 

 

 

Bo nie daje rady ! Już temat wałkowany setki razy ... 

 

jak pisałem wcześniej 2 notki od MSI - oba dały rade, nigdy nie zawiodły, nigdy nie spadły fps, nigdy nic sie nie zepsuło...

 

oskarżasz mnie o fanboya, ale to Ty jesteś poprostu HEJTEREM MSI:P

 

Dokładnie. Radeon hd 7970m jest starszy, mniej dopracowany, bierze więcej ,,prądu". Procesor starszy jest także mniej dopracowany, wydziela więcej ciepła. Tak więc Jakby dało się do Clevo 150em wstawić gtx 860m (plus procek z MSI) i porównać go z MSI to przewaga mniejszych temperatur Clevo by się powiększyła.

 

Tak proste to nie jest. inne architektury, inne procesy technologiczne, inne konstrukcje. Równie dobrze starsza wersja mozę być chłodniejsza, bo nie była tak "podkręcona"(nie wiem jakiego innego słowa użyć...) niż nowa... laicki przykład, nie jestem ekspertem. ale nie trzeba byc ekspertem, żeby porównac 1 do 1 te same konfiguracje i wyciągnąć wnioski....

Link to post
Share on other sites
skąd wiem że asus bedzue taki sam? wejdź na strone asusa porównaj wymiary nowego i poprzedniego... wejdź na info prasowe na chip.pl, na zagraniczne... notki maja ta sama bude, inna karte tylko...

 

 

Wymiary mogą być takie same ale wszystko inne może być całkowicie inaczej skonstruowane. Wróżysz z fusów - tyle.

 

 

 

 

 

 

my rozmawiamy o gtx860 i i7. i porównujemy na tej podstawie, wiec twoje porównanie bezużyteczne jest.

 

Nie. My rozmawiamy który laptop jest ogólnie lepszy,wydajniejszy,chłodniejszy a nie o gtx 860m i i7. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Póki co gadasz brednie w oparciu o własne odczucie.

 

 

Tak samo Ty o swoich MSI.

 

 

 

 

 

problem polega na tym, że szukałem gtx860 i i7 nowej generacji w tym clevo i nigdzie tego nie ma. skoro jestes taki pewny że są dobre temperatury i to jest w sieci. to podeslij link.

 

Już mówiłem - nie ważne czy to gtx 860m vs gtx 860m czy gtx 860m vs radeon vs 7970m - liczy się wydajność. Linki już podesłałem (końcówka postu #44).

 

 

 

 

 

 

Ceny kart spadaja... wiec za 2 lata kiedy bede chciał wymienic LAPKA na nowego nie tylko dlatego że potrzbuje wiecej mocy ale tez dlatego, że mi się znudził, mam kupowac stara grafe? bo bedzie tańsza?

 

Więcej oszczędzisz. Jeżeli chcesz wydać więcej to proszę bardzo, nikt Ci niczego nie zabrania, niczego nie każe. 

Starsza karta graficzna nie koniecznie musi być gorsza - zrozum to człowieku. Jeżeli mi nie wierzysz to spójrz na liczne porównania.

 

 

 

 

 

chyba łatwiej nie?

 

Nie. Dlaczego ? Już mówiłem: znowu oskarżysz mnie o coś więc takie ,,linkowanie" nie ma sensu.

 

 

 

 

 

 

porównanie 2 identycznych konfiguracji jest w stanie pokazac wiarygodny wynik. jaki notek  jest lepszy.

 

Nie ma laptopa ,,dobrego", Każdy ma swoje plusy i minusy.

 

 

 

 

 

Inna architektura, nie dokładne porównanie. powody takie jak powyżej....

 

Obudź się! Wydajność jest ważniejsza niż ,,nowość". Jest wiele przykładów kiedy starsza karta bije na głowę nowszą.

 

 

 

 

 

 

inne podzespoły = inne wyniki. testuj 2 identyczne konfiguracje, albo porównujesz jak to mówią w stanach

 

WYDAJNOŚĆ ! Podobna wydajność = podobne wyniki. Podzespoły nie mają tu nic do rzeczy.

 

 

 

 

 

 

oskarżasz mnie o fanboya, ale to Ty jesteś poprostu HEJTEREM MSI:P

 

Tak, napisz,że jestem jeszcze największym złem tego świata. Ja w porównaniu do Ciebie patrze na wszystkie strony laptopów a nie jak fanboy'e (można porównać was/ich do zakochanego człowieka - nie widzi minusów tylko same plusy). 

Nie jestem hejterem. Dostrzegam minusy i plusy. Dowód ? Zobacz moje wypowiedzi sprzed kilku dni/tygodni/miesięcy. W niektórych jest np: że polecam MSI ( I co teraz ? Koniec świata !?) np: MSI GT70. Wiem,że to dobry laptop w porównaniu do ...

 

 

 

 

 

 

nie jestem ekspertem. ale nie trzeba byc ekspertem, żeby porównac 1 do 1 te same konfiguracje i wyciągnąć wnioski...

 

Tobie ekspert nie pomoże. Chodzi o ,,fanboystwo".

 

 

 

 

 

 

Tak proste to nie jest. inne architektury, inne procesy technologiczne, inne konstrukcje. Równie dobrze starsza wersja mozę być chłodniejsza, bo nie była tak "podkręcona"(nie wiem jakiego innego słowa użyć...)

 

Tak, to tylko trochę skomplikowane ale nie trudne. W większości (98%) starsze wersje porównywalne wydajnościowo z nowszymi są o wiele ,,cieplejsze". Tak jak napisałeś : inne technologie, konstrukcje.

 

 

 

 

 

 

 

 

oczywiście, ze jestem fanboyem MSI:D nie widac tego? stary miałem 2 lapki od nich i jestem z nich w 100% zadowolony, żadnego z problemów o których ty piszesz nie doświadczyłem. I z wszystkich bajerów korzystam.

 

polece każdemu MSI bo sam korzystam i wiem jakie jest *****ISSSSSSSSSSSTTEEEE:)

 

W takim razie ten temat nie ma sensu. Jak już wspomniałem fanboy można porównać do osoby całkowicie zakochanej - nie widzi minusów tylko same plusy (oraz je wyolbrzymia). Co z tego,że Ci coś powiem/wytłumaczę jak mój wysiłek idzie na darmo. 

Szkoda,że tyle czasu stracone na takie ,,coś" ...

 

 

 

 

 

 

Myślę,że temat można zamknąć. 

Link to post
Share on other sites

nie bede komentował bzdur ktore piszesz. Ewidentnie nie masz pojecia o czym mowie, nigdy też pewnie w reku nie miałeś, notka msi na dłużej niz 1 minute, nie przyjmujesz też recenzji robionych przez uzytkowników forum, dyskusja z Toba jest bezuzteczna bo jesteś hejterem:(

 

podsumowując moja opinie i fakty które próbowąłem udowodnić(możecie się z nimi zgodzić lub nie ja z kacprem nie bede dalej o nich dyskutował, bo sie nigdy nie zgodzimy)

 

1. brak tesku gtx860 z i7 4 gen od CLEVO - więc jeżeli szukasz notka z gtx860, i7 4gen - najlepszy wybór to LENOVO jak szukasz ceny, MSI jakość/możliwości/bajery - punkt cenowy to 4099zł za DOS, wiec 300zł wiecej za system + 350zł SDD + reszta na podkładę chłodzącą i masz kozak lapka:)

2. za bajery w MSI nie dopłacasz extra bo za podobna konfiguracje od ASUSA czy clevo(którego testów brak, wiec kupujesz kota w worku jak sie na clevo decydujesz) placisz drożej od MSI i nie masz takich bajerów jak w GE60 2PE.

3. bajery w MSI sa użyteczne w kwesti, wygody i egronomii klawiatury, możliwości ustawiania makr, ustawień priorytetów sieci, damowego softu do streamowania

 

To mówie ja czyli FANBOY MSI, który korzysta z ich sprzętu od 2 lat i chwali/poleca wszystkim znajomym..nie widzę żadnych objawów zmiany mojego lapka w piekarnik o którym pisze KACPER:P

 

oczywiści każdy ma swoja opinie i na podstawie tej dyskusji może je wyciągnać, po to jest ten temat na forum:)

 

czy sie zgadzacie czy nie, ja dalej bede polecał najlepsze notki do GRANIA czyli lapki MSI:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...