Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Poszukuję laptopa do 5000zł, rozmiar matrycy maksymalnie 15.6" gdyż dużo przemieszczam się z komputerem, a mój plecak większego nie pomieści :) Może być nawet mniejszy niż 15.6".
Główne zastosowanie: gry, grafika 2D, może z czasem 3D, pisanie programów (Visual Studio). Miejsce użytkowania dość szeroko pojęte, głównie w domu, ale jednak też sporo na uczelni (i w innych miejscach) gdzie często jest deficyt gniazdek (dlatego przydałaby się dobra bateria, która będzie długo służyć (aby wytrzymała te 2h na np. Visual Studio + internet)). Śmiało mogę powiedzieć, że rozkład dom/inne miejsca to nawet 50%/50%.

Od razu dodam, że mam awersję do firmy Acer i Hp dlatego sprzętu od nich nie chcę.

Komputer może nie mieć systemu operacyjnego, ewentualnie Win 8.1.
Dodatkowym atutem będzie dysk SSD (wewnętrzny) (min. 128GB), zwykły dysk o dużej pojemności nie jest mi potrzebny gdyż posiadam dysk zewnętrzny 1T. Jeśli już dysk talerzowy to min 7200rpm.

Preferuję karty graficzne NVidia, procesor 4-rdzenowy + dobre chłodzenie (nie chcę problemów z wyłączającym się komputerem podczas grania).
Z góry dziękuję za pomoc :)
 

Link to post
Share on other sites

Proponuje MSI GE60 z i7 8gb ram dysk SSD 250 gb GTX860m FULL HD.

lub

Lenovo Y50-70 z i7 16 gb ram dysk SSD 250 gb FULL HD GTX860m. Głosniki JBL.

 

Na prywatnej wiadomości napisze Ci jak ewentualnie możesz uzyskać dostać rabat lub ewentualny gratis na laptop

Edytowane przez Gajwer
Link to post
Share on other sites

Tutaj masz do niego recenzje:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GE60.77866.0.html


Jeśli chodzi o dobre chłodzenie dostaniesz Asus g550jk z i7 8gb ram i GTX850m GDDR3 oraz dysk SSD 120 gb. Laptop mniej wydajny od Lenovo czy MSI ale chłodniejszy.

 

Ewentualnie Asus n551jm z i7 8 gb ram dyskiem SSD 250 gb i GTX860m.

Link to post
Share on other sites
Lenovo Y50-70 z i7, 16 GB RAM, dyskiem SSD 250 GB, GTX860m

 

 

Który jest bardzo gorący ... Uprzedzam pytanie: nie nie posiadam go, wiem to z recenzji.

 

 

 

 

 

 

Główne zastosowanie: gry

 

Jakieś konkrety ?

 

 

 

 

 

dlatego przydałaby się dobra bateria, która będzie długo służyć (aby wytrzymała te 2h na np. Visual Studio + internet

 

Te dwie godziny są jeszcze do przyjęcia ale już np: 4 to ... musiałbyś albo zrezygnować z wydajności albo z wytrzymałej baterii (ewentualnie dokupić drugą/trzecią i zamieniać).

 

 

 

 

 

 

 

 

gdyż dużo przemieszczam się z komputerem, a mój plecak większego nie pomieści

 

Nie myślałeś aby kupić (w razie potrzeby) większy plecak ?

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowym atutem będzie dysk SSD (wewnętrzny) (min. 128GB)

 

Obowiązkowo. Można też kupić oddzielnie - to bez różnicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

aviene

 

Do 5000 zł nawet nie patrz na te piekarniki. Polecam przeczytać temat : http://forum.benchmark.pl/topic/143790-laptop-4500-do-programow-graficznych-adobe/. 

Link to post
Share on other sites

Lenovo y50-70 mówie juz Ci 3 raz nie patrz na recenzje z pclab bo pisza tam totalne bzdury.

Laptop się grzeje JAK KAZDY Z MOCNA SPECYFIKA, ale bez przesady że sa to bardzo wysokie temperatury. 

 

Grałem na nim przez niecała godzinne wcale nie jest bardzo gorący jak pisza piekarnik.

Proponuje samemu się przekonac a nie gadać z recenzji PClab którzy zapewnie dostanie wadliwy model lub specjalnie maja coś do Lenovo.

 

Mój y510p tez niby się bardzo grzej i tez jest to bzdura.

Link to post
Share on other sites

 

nie patrz na recenzje z pclab

 

Akurat patrzyłem właśnie na  notebookcheck. 

 

Za 5000 zł nie warto pchać się w takie laptopy.

 

 

 

 

 

 

 

JAK KAZDY Z MOCNA SPECYFIKA

 

Jeden laptop drugiemu nie równy - sam doskonale to wiesz.

 

 

 

 

 

że sa to bardzo wysokie temperatury.

 

Jakie są pod 100% obciążeniem ? 

 

 

 

 

 

 

Asus n551jm

 

Jest jakaś recenzja tego modelu ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

y510p

 

Aha, czyli jak kupiłeś Lenovo Y510p i od razu sprawdziłeś temperatury to miałeś 90 stopni pod maksymalnym obciążeniem ?

Link to post
Share on other sites

http://www.x-kom.pl/p/201898-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4710hq-16gb-2501000-fhd-gtx860m.html?partnerid=100448925&sm12=MTY=&ts=1414231639&token=56d613012c8b4a797542c6179b55238c

chcę kupić ten.
Ciekawe czy będzie opcja wykręcenia się z kupna dysku zewnętrznego 1TB.
Mam już taki dysk zewnętrzny i drugi mi jest nie potrzebny, a zależy mi żeby komputer miał wbudowany SSD.
Najwyżej sprzedam.
 

Link to post
Share on other sites

lepiej weź w euro http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-y50-70-i7-4710hq-16gb-1tb-8gb-sshd-gtx860.bhtml

i do tego kupujesz dysk ssd crucial mx100 256gb za 400zł, i zostaje jeszcze na dobrą podkładkę chłodzącą

i a dysk ssd masz 3 lata gwaracji bo tak daje crucial,

Edytowane przez slawekjuri
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...