Skocz do zawartości

Komputer + monitor do gier 3500 zł


Recommended Posts

Cześć, przeglądałem trochę tematów w interesujących mnie przedziałach cenowych ale nigdzie nie znalazłem info, które w pełni by mnie usatysfakcjonowało. Przedstawiam w takim razie własne wymagania co do kompa.

  • Zastosowanie komputera: gry (World of Warcraft, League of Legends, czasem jakieś single player typu Wiedźmin 2(/3 ;)), Skyrim)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500 zł (+/-)
  • Których części potrzebujesz?: buda, monitor, klawiatura
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: brak
  • Specjalne wymagania: bardziej jestem przekonany do kart nVidii (słyszałem, że radeony gorsze ale może wyprowadzicie mnie z błędu)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? mysz ;)
  • Własna propozycja zestawu: brak
  • Inne: nie wiem czy jest sens inwestować w dysk SSD
Link to post
Share on other sites

 

 

bardziej jestem przekonany do kart nVidii (słyszałem, że radeony gorsze ale może wyprowadzicie mnie z błędu)

 

Eee tam gorsze. Obecnie AMD jest o wiele bardziej konkurencyjne pod Twój budżet. W cenie GTX 770 masz R9 290. 

 

 

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500 zł (+/-)

 

Ile wynosi dokładnie ten "+" ? 

 

 

 

Inne: nie wiem czy jest sens inwestować w dysk SSD

 

Składasz kompa typowo po gry więc skupiłbym się tutaj na GPU oraz reszcie. Sam dysk SSD możesz sobie dokupić z czasem, za miesiąc czy też dwa ...  

Link to post
Share on other sites

Eee tam gorsze. Obecnie AMD jest o wiele bardziej konkurencyjne pod Twój budżet. W cenie GTX 770 masz R9 290.

Ok.

 

 

Ile wynosi dokładnie ten "+" ?

Powiedzmy 200-300zł

 

Składasz kompa typowo po gry więc skupiłbym się tutaj na GPU oraz reszcie. Sam dysk SSD możesz sobie dokupić z czasem, za miesiąc czy też dwa ...

Wolałbym mieć z głowy wszystko za jednym razem ;) Jeżeli za koszt o 200 zł większy możnaby kupić SSD 256 zamiast HDD, to jestem w stanie taką kwotę również na to (osobno już licząc) przeznaczyć. Mój obecny lapek działa już tak wolno, że miłoby było odczuć znaczną różnicę w szybkości ładowania wszystkiego ;) Poza tym dysk o wielkości 1TB nie jest mi do niczego potrzebny.

 

Również jakiś podstawowy dvd by się przydał.

Dobra chyba złożę taki zestaw (jak doradzają w innych tematach):

 

LG 22MP55HQ-P (LED, IPS, 5ms, HDMI)

Sapphire Radeon R9 290 TRI-X 4GB DDR5 512bit (957 /5000)

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Crucial 8GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Liteon iHAS124 SATA (black)

 

Cena: 3569 zł

 

Proszę tylko jakąś kompetentną osobę o potwierdzenie na pewno, czy taki zestaw będzie ok. Mam w sumie jakiś stary monitor samsunga:

 

http://allegro.pl/monitor-samsung-710n-syncmaster-sklep-gwarancja-i4659183885.html

 

ale chyba nie ma co się na takim męczyć nie?

Edytowane przez Quadiel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...