Skocz do zawartości

Blue screen of Death pomocy ; D


Recommended Posts

Od pewnego czasu mam dość irytujący problem. Podczas grania

wyskakuje mi blue screen i komputer się resetuje. Komputer ma około 2 lat i nigdy nie było z nim problemów. Myślałem że może się przegrzewa, więc go wyczyściłem ale to jednak nie w tym problem.

Temperatura dochodzi maksymalnie do 45 stopni, ale problem pozostał. Potem pomyślałem, że może to wina czegoś w systemie więc usunąłem partycje, stworzyłem od nowa, sformatowałem ale i to nie pomogło.

Jedyną różnicą jest to ze wcześniej blue screen pokazywał się na około sekundę i komputer resetował się sam natomiast teraz pojawia się i komputer stoi.

Muszę resetować go ręcznie. Dodam jeszcze, że problem pojawia się bardzo rzadko. Np dzisiaj przez cały dzień grania blue screen wyskoczył mi tylko 2 razy, ale nie zmienia to

faktu ze jest to bardzo denerwujące.

 

Bardzo bym prosił kogoś o poradę co z tym zrobić, czego to może być wina. Na pewno sporo osób miało podobny problem i jakoś sobie z tym poradziło.

Niżej zamieszczam parametry komputera oraz informacje o błędzie.

 

 

Plyta Glowna: Msi p35 neo3

Karta Graficzna: GeFirce 9600 GT

Ram: AENEON XTune DDR2 1066 MHz 2 x 1 GB

Zasilacz: chieftec 450W

Procesor: Intel E2180 2ghz

 

Informacje techniczne

 

*** Stop: 0x0000008E (0xC0000005, 0xb7F8F00B, 0xB753171C, 0x 00000000) ***

 

*** rthHDAud.sys - Adress B7F8F00B, base at B7F1F000, DateStamp 47ea2755 ***

Link to post
Share on other sites

Jeśli APU jest zintegrowane z MB wyłącz w BIOS. Jeśli masz inną APU odłącz fizycznie, odinstaluj sterowniki, wyczyść rejestry. W zależności od OS (nie podałeś), postępuj zgodnie z sugestią po ponownym włączeniu APU w BIOS, bądź osadzeniu innej APU i wykryciu przez OS.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@up

Moglbys to wszystko troche jasniej wytlumaczyc, nei znam sie tak dobrze na kompach ;P

 

 

Aktualna temperatura, komputer stoi na srodku pokoju i w nic nie gram ; P

 

procek 34

graf 36

dysk twardy 32

 

Temp sprawdzona programem Speecy.

 

 

To teraz biore sie za szukanie sterownikow do dzwieku, ale dziwne ze problem lezy w nich bo od 2 lat mam ciagle te same...

Link to post
Share on other sites

Koledze voxcordi chodzi o to, że jeśli masz zintegrowaną dźwiękówkę to wyłącz ją w biosie, powinna być w zakładce Integrated Peripherals i dalej HD Audio Controller i ustaw na Disalbed i zapisz. Jeśli masz zewnętrzną kartę dźwiękową po prostu ją odłącz i w obu przypadkach usuń sterownik i potestuj.

Link to post
Share on other sites

czy dzieje sie to tylko podczas grania czy tez podczas normalnego uzytkowania komputera? u mnie okazalo sie, ze wina lezy po stronie walnietych pamieci.

pozdrawiam

No tak, ale przecież wyraźnie pisze że jest coś nie tak z APU, więc wątpię aby to miało coś wspólnego z ramem ;p

*** rthHDAud.sys - Adress B7F8F00B, base at B7F1F000, DateStamp 47ea2755 ***

Chociaż możesz spróbować ram przełożyć do innego wejścia, bądź pożyczyć od kogoś i sprawdzić.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...