Skocz do zawartości

Brak internetu przy włączonych dwóch komputerach.


Recommended Posts

Witam,

Zwracam się do was o pomoc w dość irytującym problemie, postaram się go mniej więcej opisać. Otóż jakiś czas temu zakupiłem kartę sieciową (TP-LINK WN951N) plus dodatkową antenkę aby wzmocnić sygnał, po zamontowaniu i skonfigurowaniu karty w programie dołączonym do niej wszystko działało dobrze, dopóki nie został włączony drugi komputer do którego internet jest "dostarczany" poprzez kabel, dostęp do internetu został zerwany, a wraz z nim wyświetlał się komunikat o KONFLIKCIE ADRESÓW IP. Po bezowocnych próbach przywrócenia internetu, skontaktowaliśmy się z dostawcą internetu, po przyjeździe Panów i wytłumaczeniu im o co chodzi, skonfugurowali oni router od nowa i niestety nie wiem czy robili coś jeszcze. Zostałem zapewniony, że wszystko będzie działało i tak też było... przez następne kilka dni... a po tych kilku dniach problem powrócił. Kolejny telefon do dostawcy, Panowie się zjawili i wymienili router ( routery są dwa jeden podłączony do kabla koncentrycznego, a drugi rozsyła sygnał), problem zniknął, niestety tym razem na znacznie krócej bo na 1 dzień. Kiedy 2 komputery są włączone jednocześnie internetu nie ma na żadnym, albo pojawia się na chwilę i znika. Dopiero po wyłączeniu komputera z kartą sieciową i zresetowaniu routera internet pojawia się na tym podłączonym przez kabel. Jedyne co mi pozostaje to zdać się na Was i prosić o pomoc. Jeżeli czegoś nie napisałem, lub nie podałem czegoś ważnego, to proszę o zwrócenie mi uwagi. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, nie za bardzo się w tym orientuję, przy adresach Mac napewno nikt nic nie robił, a adresy przypisywane są automatycznie. Chociaż nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi.

 

 

No to nie bardzo potrafię sobie wyobrazić w jaki sposób router ma przydzielić dwa takie same adresy IP żeby wystąpił konflikt.

Link to post
Share on other sites

Oba urządzenia tzn. obie karty sieciowe chcą pracować pod tym samym adresem IP wewnętrznym. Dlatego powstaje konflikt i nie ma połączenia z internetem. Proszę ten poradnik zastosować do jednego z komputerów. Zmiana w ustawieniach karty nie wpłynie na jej działanie.

 

Ja pytam jak to się dzieje? Serwer DHCP nie ma prawa przypisać tego samego IP dwóm różnym kartom, chyba, że występuje jakaś anomalia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Koledze chodziło to, że masz przestawić IP na sztywne, przypisane ręcznie. Pamiętaj tylko, że musi byc z tej samej podsieci co IP LAN routera. Czyli jeśli router ma IP 192.168.1.1 z maską 255.255.255.0 to ustawiasz na jedenym z komputeró 192.168.1.2 a na kolejnym 192.168.1.3, maski takie same jak na routerze.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem ustawienia, a właściwie tylko adres Bramy domyślnej i wystąpił całkowity brak internetu, wróciłem do automatycznego przypisywania IP w przypadku komputera który łączy się z internetem przez wifi, a przy tym który łączy się przez kabel ustawiłem adresy na sztywno na takie jakie były mu przypisywane automatycznie, w tej chwili internet jest, zobaczymy na jak długo.

 

Edit

Komputer z kartą wifi co jakiś czas traci połączenie i nie może wyszukać sieci.

Edytowane przez Lucky4
Link to post
Share on other sites

Niestety wszystko tak jak w powyższym filmiku miałem ustawione już wcześniej.

 

 

I tu może być problem. Na jednym z hostów masz statycznie przypisany adres IP z puli DHCP. Kolejny host prawdopodobnie ustawiony na DHCP otrzymuje ręcznie przypisany adres.

 

Albo pozbądź się statycznej konfiguracji na wszystkich hostach, albo statycznie przypisz adresy do KAŻDEGO urządzenia. No chyba, że masz pewność poprawnej konf. statycznej.

 

@cooger

 

Anomalia, 2 indentyczne mac'i (cos grzebane lub sąsiad nieumiejętnie kradnie internet), 2 serwery DHCP... ale racja samo z siebie raczej się nie P#$%#$

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...