Skocz do zawartości

M5A87 + Windows 8.1 + SSD EVO 840 + AHCI


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zaduzolatdoswiadczenia,

Recommended Posts

Witam,

 

od razu załączam link do strony ze specyfikacją:

http://www.asus.com/Motherboards/M5A87/specifications/

 

Piszę w takiej sprawie, chcę przyśpieszyć pracę mojego komputera. Zauważyłem w Samsung magic (oraz po testach u znajomego), że uruchomienie AHCI powinno podnieść wyniki odczytu i zapisu jakie uzyskuję w dniu dzisiejszym, o prawie 25% (tak sam oceniam nie ważne ile % tak naprawdę).

 

Po uruchomieniu AHCI w biosie, nawet sam bios nie widzi moich napędów i dysków w tym również SSD, kompletnie żadnego nie wykrywa.

Bios mam aktualny.

Z dokumentacji płyty głównej wyniki że wspiera AHCI (jak i w biosie możemy taką opcję wybrać), jednak skoro ich nie widzi zaczynam wątpić czy tak jest.

 

I moje pytanie jest takie, czy ktoś ma jakiś pomysł na zaistniałą sytuację?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mobile86
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W manualu masz napisane:

 

"When this item is set to  AHCI, the information of the SATA connectors  1-6 can be seen only under  the OS environment or durning POSt"

 

Więc wszystko jest ok jeśli patrzyzsz w biosie :)  Problemem raczej będzie to że jeśli masz ustawione IDE i postawiony system to po przełączeniiu na AHCI nie wstanie Ci system. Najpierw musisz pogrzebać w rejestrze i następnie zmienic na AHCI

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

dzięki za kierunek poszukiwań problemów, złapałem się na tym, że bios nie widzi dysków i potraktowałem to dosłownie. Faktycznie jest tak że ich nie widzi ale nadal "gdzieś ich cień" pozostaje i można zdecydować z którego bootujemy. Boot'ował z trzeciego dysku który jest tylko kopią zapasową. Wybrałem SSD i wszystko śmiga. Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...