Skocz do zawartości

GTX 970 który producent ?


Recommended Posts

Witam,

Mam okazje kupić po podobnej cenie 4 rodzaje gtx 970 i nie jestem pewien które chłodzenie wybrać.

 

msi geforce gtx 970 gaming

Asus GeForce GTX 970 Strix

Gainward GeForce GTX 970 Phantom

Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming

 

Najbardziej jestem za gainwardem bo z tego co czytam tematy to wszędzie jest problem z piszczącymi cewkami a o GW nic nie widze (prawdopodobnie bo jest mało popularny, nie wiem). Jeżeli macie jakieś sugestie prosiłbym bardzo o podzielenie sie nimi.

Edytowane przez ludi123
Link to post
Share on other sites
Czy karta "piszcząca" ma większą szanse na awaryjność niż normalna

nie

 

 

Osobiscie brałbym gigabyte . Najlepiej wykonana  , najlepiej chłodzona .Głosna ale ma tylko 60 stopni wiec 15 stopni zapasu aby zjechac z obrotów czy to programem czyto przez edycje biosu lub jesli producent okaze łaske updetembiosu z inna mapą wentylatora .Sprawdzile masz miejsca musi byc 31 cmm i wez ver g1 z blakplate i 4 rurkami bo jest z 2 i bez

Edytowane przez Niuniek7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Również sądzę żę GIGABYTE fajnie wypada. Znajomy niedawno kupił i muszę stwierdzić że spodziewałem się że będzie głośna. Okazało się że jest lekko słyszalna ale za to MEGA chłodna. W dodatku jak chciał kompletną ciszę dał wentyle na niższe obroty i nastała błoga cisza jak w moim starym Asus 7870 który pod obciążeniem nie był słyszalny.

 

Po za tym wykonanie karty jest znakomite. A te chłodzenia półpasywne to są dopiero początki istnienia w kartach i okażę się po dłuższym czasie jak się będzie sprawować.

 

Ja teraz stawiał bym na wydajność i sprawdzone chłodzenie od GIGABYTE. w idle i tak nic nie słychać czy to działa w półpasywie czy nie to i tak karty są niesłyszalne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie do końca zgadzam się z tym, na MSI jest największy popyt stąd tak może Ci się wydawać...

ale jest i nie wydawać .Na kazde sprzedane 100 msi jest sprzedane 25 asusow i 5 gigabytow  , reszta producentów w Polsce nie istnieje to są pojedyncze sztuki

Link to post
Share on other sites

Aktualnie posiadam gtx 660 ti w wersji phantom i podczas obciążenia wogóle jej nie słychać a temperatura nie przekracza 70 stopni więc nie jest to najgorsza opcja chłodzenia. Co do gigabyte to fakt nieźle sie prezentuje ale musiałbym zobaczyć jak będzie sie wpasowywać w obudowe bo troszke większa jest :)

 

ps. mam zamiar brać kartę na fakturę więc wiem że gwarancja automatycznie jest krótsza. Czy dostaję gwarancje tylko sklepową i u nich musiałbym zgłaszać reklamacje czy np. przy którejś marcę dostaję oddzielną gwarancje producenta? (sorki jak niezrozumiałe)

Link to post
Share on other sites

Nie do końca zgadzam się z tym, na MSI jest największy popyt stąd tak może Ci się wydawać...

 może i masz rację ale ,moim zdaniem nie ilość  sprzedanych kart jest istotna, a odsetek z ilości które piszczą.  

 np. Msi może sprzedawać 1000 kart, a "piszczących" będzie 60% ,a w przypadku Gigusia 50 sprzedanych a tylko 0.5% z cewkami które powodują ból głowy :)

 

Jak już pisałem, jestem posiadaczem ASUSA STRIX-a i nie żałuje (faktem jest że pierwotnie miała być od MSI, ale stało się jak się stało) cisza, nie wygina się w slocie, jakość wykonania ok.

Miałem od gigusia gtx 670 i była dużo głośniejsza (piszę tu o pracy w stresie) nie wiem jak jest z "970" ale trzy wentylatory muszą być głośniejsze niż dwa. 

Edytowane przez robinek09
Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

kupiłem GTX 970 Phantom, ok 2 tygodni temu. Przetestowałem go na wszystkie możliwe sposoby. Obciążyłem do granic możliwości....i .... kocham tą kartę .... od modelu GTX 260, każdą kolejną generację kupowałem GIGABYTE, nie powiem złego słowa na te karty. Niemniej Phantom zaskoczył mnie bardzo pozytywnie.

 

Potencjał na OC jest bardzo duży. Mi udało się stabilnie wejść na 1400Hz na rdzeniu bez problemu. Przy standardowym taktowaniu + boost karta jest niesłyszalna. W IDLE i przy niskim obciążeniu karta jest "pasywna".

 

Co do kwestii "piszczenia".... nie występuje takie zjawisko na mojej sztuce :)

Różnica w wydajności Gainward vs Gigabyte jest zasadniczo.... żadna. Po OC karty mają identyczny potencjał.

 

Różnica w cenie 100 zł na rzecz Gainward i w gwarancji +1 rok na rzecz Gigabyte.

 

Pozdrawiam

Jacek

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Jakiś link do oficjalnych statystyk czy tak z pupy sobie strzeliłeś?

Nie ma linka dane od dydtrybucji jest a strzelać to z napleta

 

Kolejne tego typu teksty spotkają się ze zdecydowanie bardziej surową reakcją. Nowaj

 

Jak już pisałem, jestem posiadaczem ASUSA STRIX-a i nie żałuje

To pochwal sei ile ten asuus idzie w booscie .Bo jak przegladam fora to ludzią idzie na 1400mhz gdzie MSI na 1550 a gigabyte nawet nieco wiecej .W który marku jest gdzies koło gigayte lub MSi ?Nie ma te katy mają przyciete sekcje zasilania i nie ma se nimi co zachwycać

Edytowane przez Nowaj
Link to post
Share on other sites

Nie każdy kupuje kartę, żeby ją żyłować na maxa i jarać się benchmarkami... ja bym się tym aż tak nie sugerował. Akurat Asus jest zdecydowanie lepiej wykonany i nie słyszałem, żeby występował w nim ten sam problem z wentylatorami co w MSI.

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

 

 

To pochwal sei ile ten asuus idzie w booscie .Bo jak przegladam fora to ludzią idzie na 1400mhz gdzie MSI na 1550 a gigabyte nawet nieco wiecej

 

człowieku nie tylko po to się kupuje karty, autorowi chodzi głównie o kulturę pracy chłodzenia

 

 

 

nie jestem pewien które chłodzenie wybrać
Link to post
Share on other sites

W ogóle jakiś mały wybór na razie. W sumie 4 karty z phantomem, bo tego  krótkiego Palita co mu się dokręcone chłodzenie majta nie liczę. Ale i tak fajnie się podzielili, GB zrobił rakietę z chorym niezmienialnym w idlu profilem głośności, Asus padakę do OC i z chłodzeniem z motywem sowy, a MSI chciało ich objechać. zrobiło i w miarę dobre OC i wydajne chłodzenie ale ze zwisem i humorzastymi wentylami + brak bacplate'a.  Strasznie mi się podoba super jet stream, gdzie on był... a tu. Strasznie.

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_980_super_jetstream_review,2.html

 

chcę taką 970ke. Ładniej skomponowanego chłodzenia w życiu nie widziałem. Niby różni się tylko kolorem od tego złotego ale w tym wypadku kolor robi różnicę.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Palit złoty czy czerwony  jest mega stylowy. W obudowie przepięknie wygląda. I Asus, MSI, GIGABYTE powinni się uczyć.

 

http://c2n.me/j8snKd.jpg Ja osobiście jestem zachwycony wyglądem. Bo patrząc otwierając obudowę wygląda znakomicie. Asus i MSi widać małe napisy i rurki. 

Link to post
Share on other sites

Kolory fajnie dobrane - nie ma jebutnej czerwieni. Ładny dyskretny backplate bez udziwnień w stylu Gigabyta gdzie bacplate wygląda jak kawałek płota/ogrodzenia ukradziony na budowie. Tylko nie wiem czemu jak zobaczyłem to chłodzenie nie skojarzyłem go od razu z tym złotym. Te jakieś takie piękniejsze. No ale kompozycja czarny czerwony stanowczo pasuje do dużo większej ilości konfiguracji (kolorystycznie). Zrobili taki tylko 980 (przynajmniej tak stoi na stronie palita).

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...