Skocz do zawartości

Projektor / rzutnik dla rozrywki do 300 zł :)


Recommended Posts

Witam,

 

wchodząc do działu "Monitory i projektory" myślałem, że łatwo znajdę jakikolwiek temat odnośnie tych drugich, a tu dopiero na 4 stronie pojawił się jeden wpis, ale z problemem lampy. Nieważne, nie w tym rzecz :)

Chciałbym kupić jakiś przyjazny projektor. Głównie aby oglądać mecze, czasem jakiś film. Problem stanowi kwota jaką chcę na to przeznaczyć (student :) ) - 300 zł

Tu prośba do was: czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć z jakimś projektorem z (najlepiej) allegro, zapewne używany, lepszej marki?

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

 

 

a tu dopiero na 4 stronie

 

http://forum.benchmark.pl/topic/105360-o-projektorach-s%C5%82%C3%B3w-kilka/

 

 

 

Problem stanowi kwota jaką chcę na to przeznaczyć (student ) - 300 zł

 

jakby to ująć... w zakładanej kwocie brakuje jednego zera, oczywiście da się taniej, już za ok 2k można mieć przyzwoity rzutnik

 

 

 

używany, lepszej marki?

 

podstawowym, zużywającym się elementem projektora jest lampa projekcyjna, gdy ta zdechnie to choćby to był odkorbiony sprzęt za 15k to nie będzie dobrze działać i niedługo przestanie, a tylko takie uświadczysz w obrocie używkami

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Faktycznie, ale miałem na myśli tematy użytkowników, bo z tym już się wcześniej zaznajomiłem (w końcu przypięty).

 

 

jakby to ująć... w zakładanej kwocie brakuje jednego zera, oczywiście da się taniej, już za ok 2k można mieć przyzwoity rzutnik

Wiem, że w tym momencie zostałem nieco wyśmiany, ale taki jest problem. Nie mam zamiaru wydawać 2000 zł na projektor. Wtedy myślałbym o jakimś telewizorze.

 

 

podstawowym, zużywającym się elementem projektora jest lampa projekcyjna, gdy ta zdechnie to choćby to był odkorbiony sprzęt za 15k to nie będzie dobrze działać i niedługo przestanie, a tylko takie uświadczysz w obrocie używkami

Czyli jak kupię nowy projektor i zaraz będę chciał się go pozbyć to nie znajdę żadnego potencjalnego kupca? W handlu projektorami liczy się tylko słowo "nowy" ? Nie przesadzajmy...

 

Przypominam, że urządzenie miałoby być używane sporadycznie (ważniejsze mecze przy wspólnym oglądaniu ze znajomymi). Zakładam 3h/tydzień, co jest raczej niczym.

 

Poniżej link do głównego działu z projektorami na allegro. Jak widać znajdują się tam jakieś nowe "noname" za 250zł, ale jest też mnóstwo używanych uznanych marek. I właśnie o to mi chodzi, aby ktoś mógł przelecieć okiem po tych aukcjach i wskazać potencjalnie najlepsze propozycje. Albo chociaż nakierować mnie na co zwracać uwagę, jakie są priorytety - okej, lampa projekcyjna, ale co? Jej dotychczasowy przebieg? Dla innego modelu zapewne jest inna wartość graniczna. Dlatego proszę Was o taką pomoc z wyborem :)

http://allegro.pl/projektory-urzadzenia-14226?order=qd&price_enabled=1&price_to=300

Edytowane przez Kin333
Link to post
Share on other sites

Dzięki, jednak to jest licytacja, a do końca jeszcze 4 dni, więc cena zapewne wzrośnie i to sporo :)

Nie mniej jednak już mam jakiś punkt zaczepienia :) 

Rozumiem, że większość (jak nie wszystkie) projektorów ma w sobie licznik czasu działania? W takim wypadku byłoby mi miło abyś(cie) mógł / mogli wskazać jakieś kilka propozycji z allegro, które nie zawierają informacji o "przebiegu". Ja o to zapytam sprzedawcę osobiście.

Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem, że większość (jak nie wszystkie) projektorów ma w sobie licznik czasu działania?

 

tak, każdy ma

 

 

 

W takim wypadku byłoby mi miło abyś(cie) mógł / mogli wskazać jakieś kilka propozycji z allegro, które nie zawierają informacji o "przebiegu". Ja o to zapytam sprzedawcę osobiście.

 

bez urazy, ale omijaj LEDy i uszkodzone sztuki i wiele ci nie zostanie, wówczas sam możesz popytać 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Projektor za około 300 zł powiadacie... Mam tu coś takiego: http://www.dmtrade.pl/p4320,projektor-rzutnik-multimedialny-ismart-c1-led.html - jest to chyba jadna z najlepszych propozycji takiego taniego i nowego projektora w Polsce.

Film: https://www.youtube.com/watch?v=BD-LyHq4UF

Strona produktu: http://e-ismart.pl/oferta/projektory-led/

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Ponawiam pytanie. Przez jakiś czas mnie tu nie było z przczyn niezależnych ode mnie. 

 

W każdym razie dalej jestem zainteresowany zakupem ekranu do projektora Epson EH-TW6100. Pokój ma wymiary 6x4 m. Okna umieszczone są od wschodu, pokój generalnie jest dość jasny. Mam zamontowane rolety zewnętrzne więc nie ma problemu aby je całkowicie zasłonić. Mebli prawie w pokoju nie ma. Jedynie kanapa, fotele i niewielki stolik. Urządzam tam mini salę kinową dlatego nic tam nie ma.

Link to post
Share on other sites

optymalnie szary ekran, można pokusić się o większy współczynnik odbicia 1 lub 1.1, format kinowy bym mimo wszystko olał, chyba że masz pewność, że oglądać będziesz tylko BD, w przeciwnym wypadku 16:9, montaż na stałę, kwestia decyzji jaki mechanizm, czy korba czy silnik, ekran powinien być zwijany, gdy nie używany

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

optymalnie szary ekran, można pokusić się o większy współczynnik odbicia 1 lub 1.1, format kinowy bym mimo wszystko olał, chyba że masz pewność, że oglądać będziesz tylko BD, w przeciwnym wypadku 16:9, montaż na stałę, kwestia decyzji jaki mechanizm, czy korba czy silnik, ekran powinien być zwijany, gdy nie używany

 

Format 1:1 zdecydowanie wystraczy, co do mechanizmu to raczej ręczny ze względu na niższe koszty. Na stronie ekranownia znalazłem ekran avers cirrus rozwijany właśnie ręcznie z możliwością wyboru tkaniny projektowej. Wydaje mi się że kwota 750 zł za ten ekran również jest ok.

Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...

Dużo komentarzy jest w stylu "nie da się; kup ten za 2k; za 300zł to są zabawki dla dzieci". 

gó**o prawda. Oczywiście to nie będzie żadna topka projektorów, ale są projektory, które w domowych warunkach starczą.

W końcu nie będziesz się na obraz lampił z bliska, wiec po co Ci rzutnik 4k?

za ok. 300zł można kupić kilka rzutników 720p.

https://www.banggood.com/Blitzwolf-BW-VP1-LCD-Projector-2800-Lumens-Support-1080P-Input-Multiple-Ports-Portable-Smart-Home-Theater-Projector-With-Remote-Control-p-1541961.html?akmClientCountry=PL&utm_source=seo&utm_medium=organic&utm_campaign=prtablet&utm_content=1861&p=PK140126579608201811&ID=533601&cur_warehouse=UK

 

https://www.banggood.com/pl/AUN-C80-LED-Projector-LCD-2200-Lumens-1280x720-Resolution-HD-VGA-USB-Office-Home-Theater-p-1317575.html?gmcCountry=PL&currency=PLN&createTmp=1&utm_source=googleshopping&utm_medium=cpc_bgs&utm_content=lijing&utm_campaign=ssc-pl-all-0903-13anv&ad_id=380653256055&cur_warehouse=UK

 

Nie są to jakieś szczyty technologiczne, ale nadadzą się do komfortowego grania, czy oglądania filmów wieczorem. Aby używać rzutnika i w dzień trzeba by było wyposażyć się w rzutnik mający coś ponad 7000 lumenów, a najlepiej 10000. Takie rzutniki to oczywistość, że będą dużo kosztować. Sama latarka o takiej jasności kosztuje w okolicach 2k.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...