Skocz do zawartości

Telewizor 32"? do konsoli, filmów


Recommended Posts

Ja mam 40" LCD patrze na niego z odległości około 2m (telewizja, internet, programy, filmy na kompie, jak czas pozwoli to i gry) i nie odczuwam żadnego zmęczenia, też bym go chętnie zamienił na coś większego. Pokój nie jest zbyt duży ale to kwestia "obycia" się z telewizorem, jak dla mnie to on praktycznie znika w nim, na gościach troszkę robi to wrażenie, że taki duży w nie za wielkim pokoju ale większość po dłuższej chwili przebywania przyznaje, że w sumie to tylko takie pierwsze wrażenie :D

Jeżeli chciałbyś jakiś LCD lub jego pochodne to służę pomocą, w kwestii plazmy to pomocniejszy będzie Michael_17 :)

Link to post
Share on other sites

To jest pokoj ktory ma nie cale 9m2 wiec 32 jest stanowo za duzy chyba ze myslisz o graniu max 30 min to moze jakos twoje oczy to wytzryma.Do takiego pokoju to max 24 cale powinienes miec . Duzy nie zawsze znaczy lepszy.

Yyyy... sorka ale trochę żeś się urwał z choinki. Ja mam aktualnie 26" i uważam, że jest zbyt mały. Oczy się męczą bo obraz jest za mały i trzeba mrużyć oczy jeżeli jest jakiś tekst do przeczytania na ekranie. Takie jest moje odczucie.

 

P.S. Grałem u kumpla na Xboxie na plazmie Sharp 32" i obraz był gorszy niż u mnie Samsung LCD 26". U niego był jakby trochę rozmazany, a u mnie jest czysty, przejrzysty.

Pograj tak z miesiac i napisz wtedy zobaczymy ;-) ja nie chce sie upierac tu z nikim.
Link to post
Share on other sites

Pograj tak z miesiac i napisz wtedy zobaczymy ;-) ja nie chce sie upierac tu z nikim.

Gram już ponad rok an 42 calach z odległości niecałych dwóch metrów :D

grałeś na LCD na Xboxie? Czy od razu na plazmie?

Grałem na CRT (Samsung 21 cali PAL, Panasonic Quintrix 29 cali PAL), na LCD (Samsung 4-tej serii 32 cale HDready - 1080i oraz 720p) oraz na moim Panasonicu z opisu.

Jeśli chodzi o jakoś obrazu to w grach on jest i tak słaby, i tu czy LCD czy PDP wielkiej różnicy nie robi, liczy się tylko wielkość. Generalnie... byle nie CRT! Ale HDTV to nie tylko gry, a także filmy, a te lepiej wyglądają na plazmie (zdjęcia również).

Link to post
Share on other sites

Jeszcze poszperałem dużo w necie na temat TV. Znalazłem m.in. tą stronkę http://plazma-lcd-fakty.pl/start.php

 

Wnioskując z tego co tam jest napisane, to plazma bije LCD. Nie wiem czy to wynik tego, że autor jest przychylny bardziej do plazm czy faktycznie są one tak dobre.

Link to post
Share on other sites

Świetna strona, wrzucam do zakładek. I to nie są bujdy, wszyscy redaktorzy są przychylni plazmą. Kilka lat temu na benchmarku był artykuł o HDTV, i także wszyscy piszacy artykuł stwierdzili, że LCD zostaje w tyle. Jest także taka strona z forum - http://www.hdtv.com.pl/, tam również plazma ma więcej zwolenników niż LCD, przy czym ludzie, którzy tam piszą naprawdę są obeznani w temacie. Chyba faktycznie czas na benchmarkowy poradnik "zakup HDTV"... MekPrzemasMek, może współpraca? :D

Link to post
Share on other sites

Pioneer wycofał się 2-3 lata temu. Prym wiedzie Panasonic, a tuż za nim Samsung i LG. Generalnie możesz przyjąć, że TV Panasonic są nieco lepsze, może ciut droższe, ale uchodzą za wytrzymalsze, są osoby które widzą różnice w obrazie w porównywalnych cenowo modelach na korzyść Panasonica. Po za tym Panasonic ma szerszą ofertę. Samsung i LG zaś bardziej idą w multimedia - USB, internet, wybrane serwisy itp. Może czasem jedno złącze HDMI więcej do tego. Ja nie przepadam osobiście za fajerwerkami i sprzętem typu all_in_one. TV ma dawać nienaganny obraz, odtwarzać ma odtwarzacz, a do internetu służy PC, albo laptop, które zresztą także możemy do HDTV podłączyć. Telefon do dzwonienia, do robienia zdjęć aparat fotograficzny. Wybrałem Panasonica, wiele się nawet nie zastanawiałem (w odniesieniu do plazm Samsunga czy LG), długo czasu zaś spędziłem na dokładnym pojęciu "dlaczego plazma ma przewagę nad LCD" - musiałem przebrnąć samemu przez wszystkie wady i zalety na forach, po czym dokładnie wszystko przeanalizować w sklepach - TV kupowałem 2 miesiące.

 

Budżet masz dobry - w sam raz na S20e, do zestawu proponowałbym jeszcze takie urządzenie jak WD-TV, świetna sprawa, sam mam zamiar się w to zaopatrzyć, nie wiem tylko kiedy budżet pozwoli (zawsze to kolejne 350-400zł).

Link to post
Share on other sites

Budżet masz dobry - w sam raz na S20e, do zestawu proponowałbym jeszcze takie urządzenie jak WD-TV, świetna sprawa, sam mam zamiar się w to zaopatrzyć, nie wiem tylko kiedy budżet pozwoli (zawsze to kolejne 350-400zł).

Co to jest i do czego służy?
Link to post
Share on other sites

Owszem :wariat: Ale co do modelu który podałeś z allegro - nie wiem jak nowsze, ale ten słabo radzi sobie z 1080p - pełna płynności tylko przy 720p, ale wierz mi, że to wystarczy :D A na plazmie jak już mówiłem niższa rozdzielczość w niczym nie przeszkodzi.

Link to post
Share on other sites

O! :wariat: I taką wersję z chęcią bym kupił. Do tego jakiś dysk przenośny na USB 250-500GB, muszę się tylko chłopaków od kompów dopytać czy na takim dysku można grę zainstalować i czy nie wpłynie to na płynność rozgrywki.

Link to post
Share on other sites

Nie no byłem dzisiaj w euro i pytam się kolesia jak z cenami tv plazmowych w ciągu roku (bo prawdopodobnie będę miał kasę koło października dopiero) on mówi, że nie wie i to jest różnie. Dodał jeszcze, że plazmy lepiej kupować od 6000 zł, bo reszta to jest nijaka. Pazdro.

Link to post
Share on other sites

Ja rok temu też byłem młodszy od Cb, a jednak wiedziałem to i owo :rudolph:

 

Nie wiń Go, po prostu płacą mu za to by sprzedawał to na czym sklep najwięcej zarabia. Dlatego właśnie nie ciągnie mnie do pracy jako sprzedawca RTV, zaś doradztwo się po prostu nie opłaca. Mógłbym co najwyżej zostać konsultantem Panasonica ;) Ideas for life! :)

Link to post
Share on other sites

Tzn. akurat tego kolesia znam, bo chodził ze mną do szkoły (nie klasy). Niestety większość takich młodych ludzi (którzy biorą sobie robotę na wakacje) raczej za dużo nie wie, ale oczywiście zdarzają się wyjątki (@up ;D). Ja się zastanawiam czy będę mógł sprawdzić na kilku sygnałach w sklepie jak sprawuje się TV.

Link to post
Share on other sites

"migocze" nie, tego nawet na żadnym forum jeszcze nie przeczytałem, nie mówiąc już o zobaczeniu na własne oczy.

 

Zaś "buczenie" czy brzęczenie/bzykanie - jak kto woli - faktycznie istnieje, jak przyłożysz ucho do tylnej ściany :co: A nie z dwóch metrów, oglądając film.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...