Skocz do zawartości

Telewizor 32"? do konsoli, filmów


Recommended Posts

Mam pokój o wymiarach około 2,80 x 3,20. Od telewizora siedzę gdzieś 2m, może trochę więcej. Posiadam Samsunga 26" LCD HD Ready.

 

Myślę o zmianie na 32 cale? Nie za dużo jak na taki pokój i odległość? Będę na nim grał na konsoli Xbox 360 oraz oglądał filmy, może w przyszłości BR.

Jaki mi polecacie? LCD, Plazma, LED ?

Link to post
Share on other sites

Chyba deczko za duży. Nie wiem jak to jest u Ciebie, ale jak ja gram od czasu do czasu na Toshibie u babci to po około 2 godzinach strasznie boli głowa, gdy się siedzi w odległości do 2 m od tv. Pomijając granie do filmów ok ale chyba 32" to za dużo :D

Link to post
Share on other sites

32 cale to stanowczo za mało :D Dla mnie od 32 cali dobra odległość to około 1-1,2 metra przy sygnale 1080p. Na dwa metry kupuję się 42 cale, 2,5m - 46cali, 3m - 50 cali, a jak ktoś ma spory salon to czeka go spory wydatek.

 

Do gier idealny będzie Panasonic P42S20e (plazma, fullHD, 2500-2800zł). Sam mam poprzedni model tej serii - świetny TV. Gram i oglądam filmy z odległości 2m. ten post piszę z jednego metra, nawet mniej. Oczy ani głowa mnie nie bolą, najwyraźniej kolega wyżej ma problemy, czyżby epilepsja? Cóż, pewnie nie, bo po epilepsji ma się raczej atak, a nie ból głowy.

 

Do filmów w niższej rozdzielczości również plazma nada się lepiej niż LCD.

Link to post
Share on other sites

32 cale to stanowczo za mało :D Dla mnie od 32 cali dobra odległość to około 1-1,2 metra przy sygnale 1080p. Na dwa metry kupuję się 42 cale, 2,5m - 46cali, 3m - 50 cali, a jak ktoś ma spory salon to czeka go spory wydatek.

 

Do gier idealny będzie Panasonic P42S20e (plazma, fullHD, 2500-2800zł). Sam mam poprzedni model tej serii - świetny TV. Gram i oglądam filmy z odległości 2m. ten post piszę z jednego metra, nawet mniej. Oczy ani głowa mnie nie bolą, najwyraźniej kolega wyżej ma problemy, czyżby epilepsja? Cóż, pewnie nie, bo po epilepsji ma się raczej atak, a nie ból głowy.

 

Do filmów w niższej rozdzielczości również plazma nada się lepiej niż LCD.

Nie mam żadnych problemów, dla mnie to męczące po prostu jak na wielkiej matrycy wyświetlane są szybko obrazy. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Poza tym przyczyn epilepsji jest wiele. Nie tylko bodźce wzrokowe. Z resztą sami producenci gier zalecają na każdą godzinę gry 15 minut przerwy i siedzenie w maksymalnej odległości od monitora i dla mnie siedzenie przed tv 32" w odległości metra jest nie do pomyślenia.. a co dopiero granie. Poza tym powiedź szczerze nie jesteś krótkowidzem?
Link to post
Share on other sites

Jestem akurat dalekowidzem.

Tylko, że te odległości to nie jest moje widzi misie. Sami producenci jak i specjaliścipodają takie odległości:

http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/rozdzielczosc_chart1.jpg

dla 40 cali i sygnału 1080p mamy 1,5 metra, dla 720p około 2 metry.

I dla mnie siedzenie przed 32 calami także jest nie do pomyślenia :D

Link to post
Share on other sites

No tak tylko tam masz obszary, w których obraz danej jakości będzie dostrzegalny czyli wszystko zależy od tego kto patrzy :) ale jak na mój gust 42" za duże do tak małego pokoju, ja mam większy i 32" byłby dla mnie dobry :D

Link to post
Share on other sites

1.5metra od tv 32 podłączonego do konsoli to widac taka kupę (rozmazane tekstury), że można zwatpic w sens grania w cokolwiek. Wystarczy przejść sie po marketach, czasem są podlączone konsole to sobie można popatrzeć. Filmy ok, można nawet w HD z tej odległości ale nie gry nawet upscalowane do 1080p zdecydowanie nie.

Link to post
Share on other sites

Nie zwracaj uwagi na obszary, w których "zaczynasz zauważać", tylko na "optymalny stosunek".

1.5metra od tv 32 podłączonego do konsoli to widac taka kupę (rozmazane tekstury), że można zwatpic w sens grania w cokolwiek.

A to jest inna prawda, i choć rzadko się z Tobą Leszku zgadzam, to tym razem, innego wyjścia nie mam :D Jedynie exclusive'y na PS3 (U2, killzone) wyglądają dobrze z takiej odległości, oraz Forza 3 na xboxie - w reszcie gier wychodzi "syf". Na PC nie jest wiele lepiej. Niestety, ale dzisiejszy sprzęt gamingowy został wyraźnie z tyłu za telewizorami.

 

Chociaż ja i tak nie wyobrażam sobie grać na 32 calach z dalszej odległości. A wiem co mówię, bo grałem na xboxie podłączonym do 32 cali, 720p (1080i) w TestDrive Unlimited, i rozgrywka była niemalże niemożliwa, a na pewno mało komfortowa z odległości ponad dwóch metrów. Nie widziałem nadjeżdżających samochodów.

 

Jeśli zaś koniecznie tylko 32 cale to nie ma sensu brać modeli fullHD, bo i tak nie zauważymy na nich różnicy w stosunku do 720p, jeśli usiądziemy 2-2,5 metra od niego. Co więcej - model HDready będzie lepszy, gdyż mniejsza rozdzielczość = mniejsze obciążenie dla komputera (na konsolach niby nie ma różnicy, ale jednak w różnych rozdzielczościach gry są uruchamiane w różnych trybach AA) = więcej FPS, a różnicy i tak nie widać. Zaś gdy na LCD 1080p puścimy sygnał 720p to będzie on lekko rozmyty - tak LCD reaguje na rozdzielczości nienatywne.

Link to post
Share on other sites

Nie zwracaj uwagi na obszary, w których "zaczynasz zauważać", tylko na "optymalny stosunek".

Jak widzisz jestem wyjątkiem od tego optimum :D i tak jak mówię wszystko zależy od tego co patrzy bo jak sam widzisz przedstawiacie z kolegą leon691 zupełnie inny pogląd na ten temat :)
Link to post
Share on other sites

Nie zwracaj uwagi na obszary, w których "zaczynasz zauważać", tylko na "optymalny stosunek".

Jak widzisz jestem wyjątkiem od tego optimum :D i tak jak mówię wszystko zależy od tego co patrzy bo jak sam widzisz przedstawiacie z kolegą leon691 zupełnie inny pogląd na ten temat :)
Nie wiem jak Ty kolego czytasz, ale z kolegą Leszkiem mamy dość podobny pogląd :D
Link to post
Share on other sites

Nie zwracaj uwagi na obszary, w których "zaczynasz zauważać", tylko na "optymalny stosunek".

Jak widzisz jestem wyjątkiem od tego optimum :D i tak jak mówię wszystko zależy od tego co patrzy bo jak sam widzisz przedstawiacie z kolegą leon691 zupełnie inny pogląd na ten temat :)
Nie wiem jak Ty kolego czytasz, ale z kolegą Leszkiem mamy dość podobny pogląd :D
No ja zrozumiałem to tak, że siedzenie za blisko dużego tv LCD nie jest zbyt komfortowe, ale mniejsza o to i tak każdy wybierze po swojemu :P
Link to post
Share on other sites

Dobra więc wiem już jaki duży powinien być ten TV (37-42). Teraz pytanie jaki konkretny model. Przypominam, że głównie ma on służyć do XBOX 360, sporadycznie filmy, no i programy telewizyjne nadawane cyfrowo (dekoder). Chcę uniknąć sytuacji kiedy kupię dobry TV, a się okaże, że obraz z XBOX'a jest strasznie rozmazany, a gry wyglądają jak wytarte spodnie.

 

P.S. Najlepiej jakby to był sklep, który mam na miejscu (Toruń)

Link to post
Share on other sites

W Toruniu mamy dużo sklepów m.in.: EURO RTV AGD, Media Markt, DOMAR-Bydgoszcz

 

Budżet... hmmm... no jeżeli udało by mi się zmieścić w 2500 zł max to byłoby fajnie. Jeżeli byłby o wiele lepszy TV w cenie około 3000 zł, to może bym się skusił.

Link to post
Share on other sites

Domaru to już chyba nie macie :D

 

Sęk w tym, że te sklepy to drogie są. Jak ja kupowałem swoją P42S10e dałem za nią 2720zł (2830zł z odstawą do domu), zaś w MediaMarkt stały po 3499zł!

 

Godne uwagi są tu dwa telewizory ode mnie. Wspomniany już Panasonic P42S20e (max 2800zł). Lepszego za te pieniądze nie kupisz, i żadne LCD-LED nie ma przy nim startu. Oraz niższy model HDready. P37X20e albo P42X20e (37 bądź 42 cale), obydwa w podobnych cenach (1800-2000zł). Z tymże w przypadku telewizorów plazmowych możesz wybrać tak HDready jak i fullHD, gdyż plazmy nie rozmazują obrazu nienatywnego - wszystkie rozdzielczości wyglądają na nich dobrze. Sam swojego fullHD (1920x1080) czasem używam w 1280x720 i wygląda to naturalnie. Sprawdź ile te modele kosztują u Cb, może się okazać, że są za drogie. W tedy polecałbym bym zakup przez allegro, albo prosto ze sklepu internetowego. W razie awarii na ich koszt kurier sam przyjeżdża po sprzęt i odwozi go do Cb po naprawie/wymianie.

 

To jest pokoj ktory ma nie cale 9m2 wiec 32 jest stanowo za duzy chyba ze myslisz o graniu max 30 min to moze jakos twoje oczy to wytzryma.Do takiego pokoju to max 24 cale powinienes miec . Duzy nie zawsze znaczy lepszy.

 

bzdury
Link to post
Share on other sites

To jest pokoj ktory ma nie cale 9m2 wiec 32 jest stanowo za duzy chyba ze myslisz o graniu max 30 min to moze jakos twoje oczy to wytzryma.Do takiego pokoju to max 24 cale powinienes miec . Duzy nie zawsze znaczy lepszy.

Yyyy... sorka ale trochę żeś się urwał z choinki. Ja mam aktualnie 26" i uważam, że jest zbyt mały. Oczy się męczą bo obraz jest za mały i trzeba mrużyć oczy jeżeli jest jakiś tekst do przeczytania na ekranie. Takie jest moje odczucie.

 

P.S. Grałem u kumpla na Xboxie na plazmie Sharp 32" i obraz był gorszy niż u mnie Samsung LCD 26". U niego był jakby trochę rozmazany, a u mnie jest czysty, przejrzysty.

Link to post
Share on other sites

Plazma 32 cale? Nie słyszałem o takich, najmniejsze to 37 cali Panasonic, a tak to 40-42 cale wzwyż. To może być LCD. Po za tym Sharp nie produkuje plazm, przy najmniej o nich cicho. Myślę że to był LCD, który działał w rozdzielczości niższej niż natywna - stąd to rozmazanie. Do tego LCD smużą, zwłaszcza stare, dlatego efekt końcowy jest mizerny.

 

A z tym mrużeniem to prawda. Sam miałem poprzednio 19 cali, LCD, i to przy nim miałem bóle... ale nie oczu czy głowy, tylko pleców, bo się garbiłem, jak tekst był za mały (tekst, albo akcja w grze).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...