Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Energooszczędny system na Lenovo Y580

energooszczędny system lenovo y580

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiekmr

misiekmr
  • Amator

• 37 postów

Napisano 20 październik 2014 - 11:53

Witam!

Posiadam laptopa Lenovo Y580 (Intel Core i5-3210M 2.5Ghz, 8GB RAM, dysk SSD + HDD, Nvidia GeForce GTX 660M), i moim największym problemem jest czas, który wytrzymuje ten laptop na baterii, w tym momencie mam Windowsa 8.1 x64 i nie jest to zadowalający wynik.
Kombinowałem nad tym jak wydłużyć czas pracy tego urządzenia i tutaj zwracam się do Was o pomoc ;) . Myślałem nad jakimś programem/ustawieniami do Win 8.1, jakąś dystrybucją Linuxa lub androidem x86 (Mac OS X odpada z oczywistych względów). Zależy mi na tym, abym mógł zabrać laptopa na uczelnie i przeglądać internet, słuchać muzyki, otworzyć jakiś dokument nie martwiąc się tak mocno czy za chwile zobaczę komunikat o 10% baterii ;). System chciałbym postawić obok Windowsa.

Co proponujecie?

Pozdrawiam!

• 0

#2 pwojciech

pwojciech
  • Gaduła

• 278 postów

Napisano 20 październik 2014 - 13:13

Musisz się zastanowić, co w pierwszej kolejności pobiera najwięcej prądu. Najczęściej są to - podświetlenie matrycy oraz połączenie wifi/3g.

Możesz też względnie wyłączyć niepotrzebne urządzenia w menadżerze urądzeń - np. jeśli korzystasz tylko z wifi, to wyłącz ethernetową kartę sieciową.

Rozważ, czy czasem nie warto trzymać tych najbardziej potrzebnych rzeczy tylko na SSD, a HDD całkowicie wyjąć/ wyłączyć.Ale to i tak, da moim zdaniem marginalne korzyści.

Powiedz lepiej, jaka tam jest bateria, w jaki sposób ją traktujesz (czy laptop cały czas leci na zasilaniu sieciowym)? No i napisz, ile obecnie system wytrzymuje na baterii oraz jakiego czasu oczekujesz.

• 0

#3 misiekmr

misiekmr
  • Autor tematu
  • Amator

• 37 postów

Napisano 22 październik 2014 - 10:39

3G nie mam, kartę wyłączę, HDD nie wyjmę, bo laptop jest na gwarancji .

Laptop leci na baterii, przy 10% podłączam do ładowarki, i przy 100% odłączam itd.

Co do czasu na baterii: czy jest jakiś program do analizy tego, coś jak zużycie baterii na androidzie ?

• 0

#4 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10391 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 22 październik 2014 - 11:01

Czy możesz napisać jaki czas pracy na naładowanej baterii przewiduje producent? Jeśli okaże się,że jest to zbliżony czas do czasu rzeczywistego to niewiele się wymyśli w tym temacie....http://pclab.pl/art53756-3.html

Tu masz podane czasy działania przy różnym użytkowaniu i w tym zakresie niewiele możesz zmienić.

Użytkownik jarrino edytował ten post 22 październik 2014 - 11:36

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#5 030366

030366
  • Podwodny Spawacz Konstrukcji Drewnianych

• 456 postów
  • 3DMark 06:Ulgowy.

Napisano 26 październik 2014 - 10:14

Jak pod Windowsem wszystko zawiedzie, to możesz zainteresować się Linuksem (nie Androidem). Są dystrybucje/kernele optymalizowane pod szeroko pojęty sprzęt mobilny, ale zaznaczam: cudów na kiju się nie spodziewaj. Nawet nie jestem w stanie Ci zagwarantować, że zyskasz tym sposobem choć parę minut. Owszem, spróbować możesz, ale 100% pewności nikt Ci chyba nie da.

Użytkownik 030366 edytował ten post 26 październik 2014 - 10:17

• 0

Ludzie to niereformowalne debile.

#6 madseason

madseason
  • Dyskutant

• 173 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 15:33

Jak do przeglądania sieci, muzy itp to odpal sobie ubuntu w trybie "TRY ubuntu" Stawia się parę minut (z CD albo z USB), ale działa bardzo wydajnie. Zaciemnij ekran, bo podświetlenie dużo zjada, ustaw sobie, że po zamknięciu pokrywy nic się nie dzieje poza wyłączeniem ekranu. Jak tylko musza to trzaskasz pokrywą i wytrzymuje bardzo długo.

Jak Ci przypasuje będziesz mógł sobie postawić obok windowsa z GRUBem i będziesz miał wybór podczas bootowania co chcesz odpalić (win czy ubuntu).

Tylko nie instaluj pod nim sterowników nVidia, wtedy zacznie korzystać z karty i będzie podobnie jak pod windą.

Użytkownik madseason edytował ten post 04 listopad 2014 - 15:35

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: energooszczędny, system, lenovo, y580

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych