Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam zamiar zakupić w następnym tygodniu nowy komputer i chciałbym poprosić bardziej zaawansowanych w temacie kolegów o pomoc w wybraniu możliwie najlepszych podzespołów.

  • Zastosowanie komputera : Gry (CS, MMORPG, BF)
  • Maksymalna kwota : 1900
  • Których części potrzebuję : puszka oraz windows (monitor, klawiatura, mysz głośniki posiadam)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Specjalne wymagania : myślałem jedynie nad procesorem I3, natomiast jestem otwarty na inne propozycje
  • Własna propozycja zestawu : brak

W starym komputerze posiadam zasilacz Be Quiet Pure Power L7 430W zastanawiam się czy mogłym dołaczyć go do zestawu czy byłby on za słaby.

Link to post
Share on other sites

Wyciągając maksymalną opłacalność z tego budżetu:

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock H81M-VG4 /intel H81, LGA1150/

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

Zalman ZM-T1 Plus USB 3.0 (b/z)

Corsair VS 450W 80+ 120mm

Gigabyte Radeon R7 260X OC 2GB DDR5 128bit (1188/6500

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracud

 

4460 to bardzo wydajny procesor pod gry, więc w przyszłości będziesz miał mniej podzespołów do wymiany. Budżetowa płyta w mATX, 4 GB ramu o dobrych parametrach. Budżetowy, lecz sprawdzony PSU z dobrym okablowaniem, R7 260x z 3-letnią gwarancją i 2 GB Vram. Wszystko to w obudowie mATX od Zalmana.

 

Razem: 1901zł
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc.


Jeszcze jedno pytanie przypuszczalnie gdybym jednak chciał obniżyć nieco koszta to czy taka zmiana jest na miejscu, a mianowicie

 

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ na Intel Core i3-4160

Gigabyte Radeon R7 260X OC 2GB DDR5 128bit (1188/6500 na Gigabyte GeForce GTX 750 OC 2GB DDR5 128 bit

 

pozostałe komponenty podane przez Szambor5 pozostają. Takie pytanie czy przy zmianie karty graficznej na geforce (przeczytałem iż wymaga zasilacza min 400W) mój stary zasilacz tj. Be Quiet Pure Power L7 430W, dałby radę uciągnąć taki zestaw?

   
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...