Skocz do zawartości

Kłopotliwy wybór smartfona, proszę o rady


Recommended Posts

Witam!

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem smartfona. Przeglądając propozycje operatora spodobały mi się 3 propozycje: 

- HTC Desire 816

- Huawei Ascend P7 

- Samsung Galaxy S4

Niestety nie mogę podjąć decyzji. Dwa pierwsze są zbliżone cenowo, bardzo podoba mi się ich specyfikacja, wygląd, dobrej jakości przednia kamera, natomiast nigdy nie miałam do czynienia z produktami Huawei, więc mam obawy co do jakości sprzętu. Czy jest może jakiś użytkownik, który mógłby mi na ten temat coś powiedzieć? 

Jeśli chodzi o Galaxy S4, to podoba mi się najmniej. Jednak cena u operatora jest promocyjna i o połowę mniejsza niż HTC i Huawei. Słyszałam wiele niepochlebnych opinii, że produkty Samsunga często się zacinają i procesor nie jest tak wydajny jak powinien, sama natomiast nigdy nie używałam żadnego modelu tej firmy i nie mam na ten temat zdania.

Nie jestem ekspertem w ocenie technicznej smartfonów, więc bardzo chętnie przyjmę wszelkie porady.

Mój dylemat jest następujący: czy opłaca się wydać dwa razy więcej na Huawei bądź HTC, czy jednak Galaxy S4 jest lepszą opcją?

Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Hej, poki co uzytkowalem Huawei y300, pozniej przesiadlem sie na xperie z. Co do huawei mozesz byc spokojna o wykonanie, czy jakosc urzadzenia u nas nie sa az tak popularne, ale wyrobil juz sobie marke na zachodzie zreszta w Polsce tez wyrobi ze wzgledu na wspolczynnik cena jakosc, w budzetowkach fajnie spisujacy sie y300 i w wyzszej polce P6 to poki co najpopularniejsze modele tego producenta na swiecie. P7 jest jego nastepca, od kilku dni moj brat jest jego wlascicielem, po czesci tez nie ufal, ale ze juz znal mniej wiecej moj fonek i wdzial ze raczej oszczedzany nie byl i pomimo tego nadal sie niezle spisywal, zdecydowal sie na P7. Zaleta to 2 Gb ramu, fakt ze wydaje sie za duzo, ale zawsze lepiej jak 1GB czy 1.5Gb, pocesor to jak zauwazylem toszke autorski projekt ale wydajniejszy jak w xperii z slabszy jak w z1 ale to juz naprawde wydajnie. Wyswietlacz ok, bateria ok, poki co zadowolony z zakupu. Co do baterii w tego typu fonkach to jest tak ze jak uzywasz ostrzej to schodzi dosc szybko, wydajne procesory potrafia siorpnac konkretnie. Pewna ciekawostka jest nakladka Huawei na antka, bardziej to w stylu IOSa ale wg mnie jest to pomocne, w xperii jest o mniej klarowne. To tyle poki co na jakies kilka dni zabawy fonkiem. Co do samsunga to juz zapewne sporo wyczytalas opinii sporo, podobnie zreszta jak z HTC. 

 

Nie znam cen w jakis sa ofeorwane poszczegolne fonki, ale Huawei'a nie skreslalbym tak od razu.

Link to post
Share on other sites

Szczerze ? Jak połowę taniej SGS4 od reszty to moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać nawet. Kupisz dobre etui i bd git. Sam mam S4 zawalonego mnóstwet najróżniejszych aplikacji i śmiga aż miło, żadna przycinka się jeszcze nie zdarzyła. Do tego rewelacyjny ekran. Nie jest to mój pierwszy smartfon z serii Galaxy S i zawsze byłem zadowolony

Co do desire to na ten rozmiar ekranu bo aż 5,5 cala to ma bardzo słabe zagęszczenie pikseli. No i jest to telefon głównie dla leworęcznych ponieważ ma przycisk power z lewej strony obudowy nad przyciskami głośności czyli dosyć wysoko. Mój kuzyn go ma, jest leworęczny i bardzo mu to odpowiada ale mnie to drażniło. Do tego cały smartfon jest bardzo duży i ciężko go obsłużyć jedną ręką jeśli ktoś nie ma dużych dłoni tylko małe.

Na temat Huawei nie mam zbyt dużo info bo nie jest ta marka i ten model jeszcze zbyt popularny w polsce. Wygląda fenomenalnie, ekran też super ale ma procesor który zrobiło Huawei i nie wiem jak bd się sprawował.

Ja na Twoim miejscu wziąłbym Galaxy S4. Nawet gdyby kosztował tyle co tamte dwa to i tak moim zdaniem byłby najlepszym wyborem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...