Skocz do zawartości

Czy rozsądnym jest kupowanie gtx 760/r9 280 przed świętami pod zestaw z i5 4460


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam następujący zestaw : 

Procesor : i5 4460
Płyta : MSI z97-g43
Karta Graficzna : Radeon HD6770
Ram : 8gb / 1333
Zasilacz : OCZ ZS 550W 135

Monitor : 1920x1080 FHD 60Hz

 

Przyszła kolej na wymianę karty graficznej. Planuję na nią wydać maks 900 zł. Wiem, że w tej cenie mogę kupić nowe gtx 760 lub r9 280. Zastanawiam się tylko czy zbliżający się koniec roku jest dobrym momentem do podejmowania się takiego zakupu. Czy nie lepiej poczekać np do stycznia i kupić kartę wtedy. Może uda mi się je dostać taniej lub lepsze modele zejdą z ceny. Zdaję sobie sprawę z tego, ze za te 900 zł mogę mieć również używane gtx770/r9 280x. np 

http://olx.pl/oferta/gigabyte-r9-280x-nowe-chlodzenie-29m-gwarancji-CID99-ID6UrUt.html#72f603385c

http://olx.pl/oferta/msi-gtx-770-twin-frozr-CID99-ID6YSSz.html#44dc6b6eec

http://olx.pl/oferta/msi-radeon-r9-280x-3-lata-gw-CID99-ID67Vdj.html#72f603385c

 

kilka lat temu kupiłem używaną grafikę która długo nie pociągła i jestem trochę zrażony do używek jednak aukcje kart zakupionych w tym roku dodatkowo na 3 letniej gwarancji kuszą...Nie mam kompletnie pojęcia na co teraz zwracać uwagę przy zakupie używki, tak żeby nie zostać na lodzie i czy wg bawić się w gtx 770/r9 280x przy moim zasilaczu i  monitorze, który ma 60hz (póki co nie zamierzam go zmieniać)

Od nowej karty nie oczekuję uber imba osiągów, ultra detali w 100 klatkach i nie wiadomo czego jeszcze.

Chce płynnie pograć w nowsze gry, przy w miarę zadowalających detalach na rozdzielczości 1920x1080. Od zawsze miałem radeony i osobiście po przeczytaniu obszernych recenzji skłaniałbym się do zakupu używki gtx 770. Jestem z tego jednak trochę zielony dlatego moje dylematy zostawiam w tym temacie i bardzo liczę na Waszą pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Zakupy przez payu nie dają żadnej gwarancji, że Ci allegro zwróci pieniądze od razu. Czasem trzeba czekać ponad rok albo i dłużej. więc nie wciskaj farmazonów.

Ja bym jej nie brał. Koleś ma tylko 16 pozytywów, a konto posiada tylko rok.

 

Jak już bym brał tą:

 

http://allegro.pl/gigabyte-windforce-r9-290-gv-r929oc-4gd-i4692845588.html

 

Ale podpytaj się na temat gwarancji i dowodu zakupu.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak już bym brał tą: http://allegro.pl/gi...4692845588.html Ale podpytaj się na temat gwarancji i dowodu zakupu.

 

Miałem tą kartę - istna suszarka, gorąca, zbija zegary.


 

 

Zakupy przez payu nie dają żadnej gwarancji, że Ci allegro zwróci pieniądze od razu. Czasem trzeba czekać ponad rok albo i dłużej. więc nie wciskaj farmazonów. Ja bym jej nie brał. Koleś ma tylko 16 pozytywów, a konto posiada tylko rok.

 

Ciekawe, kolega z forum w ciągu liku dni miał kasę zwróconą na konto.

Link to post
Share on other sites

 

 

Z takim budżetem warto chyba poczekać do stycznia na premierę GTXa 960. Może się okazać, że będzie to karta niewiele słabsza od GTXa 970, ale za to w dużo niższej cenie. 

 

Po co ma czekać skoro za 900 zł ma używkę R9 290 z ponad dwuletnią gwarancją (asus, gigabyte, msi) i to z autorskim chłodzeniem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Po co ma czekać skoro za 900 zł ma używkę R9 290 z ponad dwuletnią gwarancją (asus, gigabyte, msi) i to z autorskim chłodzeniem.

Miałeś kiedyś kartę od nvidii?

Ja jestem po 3 próbach z AMD począwszy od 7970,7990 i do zeszłego tygodnia miałem r9 290x,

Zamieniłem go spowrotem na słabszego gtx 770, w moim przypadku to było do 3 razy sztuka.

kolego jak ci się nie spieszy aż tak poczekaj na gtx 960 jak kolega wyżej napisał.

 

W sumie to jeszcze dobra opcja to referent r 290, zima idzie o grzeje chatę nią:)

 

AMD R9-290X Noise Test Quiet and Uber mode:

 

z ta r9 to żart, o referencie nawet nie myśl.

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites
Miałeś kiedyś kartę od nvidii?

Ja jestem po 3 próbach z AMD począwszy od 7970,7990 i do zeszłego tygodnia miałem r9 290x,

Zamieniłem go spowrotem na słabszego gtx 770, w moim przypadku to było do 3 razy sztuka.

kolego jak ci się nie spieszy aż tak poczekaj na gtx 960 jak kolega wyżej napisał.

 

W sumie to jeszcze dobra opcja to referent r 290, zima idzie o grzeje chatę nią:)

 

AMD R9-290X Noise Test Quiet and Uber mode:

 

z ta r9 to żart, o referencie nawet nie myśl.

Ja miałem 770 gaming i lightning i nie wiem o co Ci chodzi.

Link to post
Share on other sites

Niech autor sam zdecyduje co jest dla niego opłacalne. Według mnie pchanie się teraz w R9 280/280x to bezsens. Już lepiej polować na tą używaną 290-tke. Jakby chciał jednak nową kartę, to do stycznie dozbiera jeszcze trochę pieniędzy i myślę, że GTX 960 będzie ciekawą alternatywą.  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...