Skocz do zawartości

iPhone 5S - czy to bezpieczne? Warto kupić?


Recommended Posts

Cześć, znalazłem ofertę 1400 zł za nowego iPhone 5S 16Gb w folii. Gościu nie wyśle za pobraniem (niby kurier kiedyś nie pobrał kasy jak coś wysłał) pisze, że nie ma allegro, ale wysłał mi maila z opisem co kupuję, kiedy wpłata, na jakie konto i przesłał skan dowodu osobistego. Mam wpłacić kasę, albo wpaść osobiście. Kiedy napisałem, że wpadnę jutro, napisał, że nie pracuje w weekendy. Czy policja mi pomoże jak mam jego dowód? (przecież może być podrobiony). Co byście zrobili?

Link to post
Share on other sites

Serio ? Jesteś bardzo naiwny, lub masz góra 13 lat, jeśli w ogóle rozważasz tego typu "oferty". Przecież to klasyczny schemat 90% internetowych oszustw.

 

Przesłał mi swój dowód i napisał, że jak zrezygnuję to muszę napisać oświadczenie, że jestem w posiadaniu jego danych osobowych. Gościu brzmi wiarygodnie, dzwonił do mnie też. Podobno kupił hurtem i teraz je sprzedaje. Mail od niego:

"Szanowny Panie,

nie ma Pan się czego obawiać.
Ja z tego żyję. Jak się bym pokusił na 1400 to w miesiąc straciłbym więcej. Proszę to zrozumieć.
Ma Pan warunki sprzedaży oraz mój dokument i numer konta bankowego.
Nawet nie miałbym jak się z tego wykręcić.
Nie ma tutaj możliwości oszustwa."
Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja z tego żyję

 

W to akurat nie wątpię.

 

Jeśli łykasz to co napisał i nie uważasz, że fakt, że taki "businessman" nie ma Allegro jest wręcz książkowym sygnałem, że coś tu nie gra, to ja nie mam więcej pytań. Powodzenia. Z pewnością będziesz bardzo zadowolony z "zakupu".

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Oczywiście macie racje, nie utwierdzam się w przekonaniu, żeby to kupić w ten sposób. Parę minut wcześniej napisałem, żeby wystawił na allegro znajomych. W razie anulowania mailowej transakcji, mam obowiązek przesłać mu skan mojego dowodu osobistego? Napisał, że jak nie kupię to potraktuje to jako wyłudzenie dowodu tożsamości i muszę to zrobić.

Link to post
Share on other sites

Spytaj go jakie będą tego konsekwencje, bo zapowiada się ciekawie i chciałbym poznać dalszą historię Waszej burzliwej wymiany zdań.

 

On Cię tylko próbuje zastraszyć, nie wysyłaj mu niczego. Jeśli z tego żyje, to odprowadza podatki, ma zarejestrowaną działalność i jego dane widnieją w ewidencji. Jako kupujący masz prawo poznać informację o sprzedającym. 

 

Podaj tutaj link do oferty, którą się zainteresowałeś.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak też myślałem, nic nie wysłałem, a jak mu parę minut temu napisałem, że dowodu nie wykorzystam i, że to tak naprawdę tylko ja ponoszę ryzyko to gość nie odpisuje... :) Głupi nie jestem ale śmieszy mnie cała sytuacja z tymi ludźmi co to sprzedają. Ja nie miałbym honoru tak ludzi w wała robić, dlatego też piszę do nich i wypytuję.

 

Link do oferty:

http://sprzedajemy.pl/iphone-5s-16-gb-gold,15388302

 

Nie dajcie się nabrać :)

Link to post
Share on other sites

zauważam, że dużo osób nie stosuje się do głównej zasady takich serwisów jak sprzedajemy, olx, gumtree - to są zbiory ogłoszeń lokalnych, czyli jak ja to rozumiem, kupujesz od kogoś od kogo możesz odebrać osobiście... ten koleś pisze, że jest z krakowa i oferuje odbiór osobisty w tym miejscu, więc wszystko w porządku... na jego miejscu, jeżeli ktoś zapytałby mnie, czy mu wyślę tego ajfona, to bym zignorował taką osobę.

Edytowane przez anuau
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Mnie tak oszukał Rafał Hanysz skur*** może ty też z Rafałem tą pipą interesy chcesz robić? Jeżeli tak to możesz mi podać materiał dowodowy co Ci wysłał to ja dośle na policję. "Szukają" go już 3 miesiące i nic...

Hey xue999

Prosze o szybki kkontaktmamy cos wspolnego.

Prosze o nr tel...

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mnie także próbował ten gość oszukać (Rafał Ryszard Hanysz) wczoraj.

Miał do sprzedania bardzo tanio samsunga galaxy note 4 wysyłka miała nastąpić po wplaceniu pieniędzy na jego konto. Wysyłał mi fikcyjne zdjęcia tego tel. ściągnięte z allegro od innego pana. Wpisałem w googlach jego dane i oczom nie wierzyłem. Jak coś mam jego dane oraz zdjęcie jego dowodu osobistego. Pozdrawiam

Edytowane przez Smerf_1
Link to post
Share on other sites

Inna opcją jest zażądanie dwóch rzeczy : Przesyłka za Zaliczeniem oraz opcja otwarcia przesyłki przy Kurierze. Sporo firm daje taką możliwość, czasem trzeba zapłacić za nią - ALE - jak wydajemy 1400 zł to te dodatkowe 10 zł nie robi różnicy.

 

Jak osoba sprzedająca zaczyna kombinować i pisać, że się nie da, że wysyła tylko taką firmą, która nie taje możliwości otwarcia - to rezygnujemy. Bo na 100 % jest to wałek. Sam tak wysyłałem różne sprzęty - jak sprzedawca jest uczciwy to nie ma się czego bać.

 

Najlepiej jest jednak pojechać po sprzęt osobiście :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Prosiłbym o weryfikacje ofert. Zdecydowałem się na 64gb iPhone 6, lecz nie wiem która oferta najlepsza? Faktura vat nie ma znaczenia czy marża czy 23%? I tak liczy się przecież IMEI, no nie?

 

http://allegro.pl/apple-iphone-6-64gb-space-gray-gw12m-kur24h-pldyst-i5172335332.html

http://allegro.pl/apple-iphone-6-64gb-space-grey-bez-siml-krakow-i5156639967.html


Mam również ofertę iPhone 64gb stąd:

 
Gościu twierdzi, że telefon jest od operatora PLUS.
Ale na stronie plusa (http://www.plus.pl/telefony/) nie widzę w ich ofercie iPhone 6. Jest tylko 5s, w dodatku niedostępny.
 
Wałek?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...