Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

w jakim progranie zrobić naklejki na płyty CD/DVD

naklejki płyty cd dvd drukowanie program labels

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 slusek19

slusek19
  • Dyskutant

• 173 postów

Napisano 16 październik 2014 - 11:53

Witam. 

Wie może ktoś w czym szybko i skutecznie stworzę wzór naklejki na płytę DVD.

mam do nagrania kilka płyt ze swojego wesela i całość jest na 3 płytach "printable" z nadrukiem w postaci naszego zdjęcia i imionami, jako że jest tradycja że kilka kompletów trzeba puścić po rodzinie a kamerzysta mi powiedział po 35 zł za komplet postanowiłem sam sobie je nagrać.

kupiłem 25 płytek DVD-R (nawet przez przypadek wersje printable ale nie mam odpowiedniej drukarki) i do tego naklejki na CD/DVD które są po 2 na A4 ( 118 x 17 mm )

i tutaj zaczęły się schody bo nie wiem w czym mogę zrobić taki projekt. 

oprogramowanie mojej drukarki ( Brother MFC-J615W ) chyba niema takiej opcji.

Użytkownik slusek19 edytował ten post 16 październik 2014 - 11:53

• 0

#2 030366

030366
  • Podwodny Spawacz Konstrukcji Drewnianych

• 440 postów
  • 3DMark 06:Ulgowy.

Napisano 19 październik 2014 - 14:15

Daruj sobie wszelkie naklejki na płyty - nie wygląda to estetycznie i wysoce prawdopodobne, że naruszy prawidłowe wyważenie płyty (możesz tak uszkodzić krążek i napęd)

nawet przez przypadek wersje printable ale nie mam odpowiedniej drukarki

Sprawdź, czy Twoja nagrywarka DVD nie posiada przypadkiem funkcji  LightScribe - Odpowiada ona właśnie za robienie nadruków na płytkach "printable" i występuje  chyba w większości w miarę nowych (myślę, że tak na 3-5 lat wstecz) napędów.

Użytkownik 030366 edytował ten post 19 październik 2014 - 14:18

• 0

Ludzie to niereformowalne debile.

#3 slusek19

slusek19
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 173 postów

Napisano 23 październik 2014 - 15:05

mam laptopa Lenovo Y580 i niestety niema nic na nagrywarce ze jest to wersja LightScribe.

program do robienia okładek już znalazłem jakoś i kilka nakleiłem testowałem i chodzi normalnie.

• 0

#4 radam5

radam5
  • czasami się wtrącę

• 809 postów

Napisano 24 październik 2014 - 11:38

Nie rób naklejek bo wyjdzie lipa. Ani nie dopasujesz idealnie, ani nadruk nie będzie jakiś nadzwyczajny.

Po za tym, jaką reklamę nieświadomie zrobisz kamerzyście, ludzie powiedzą tyle kasy wziął a na płyty naklejeczki dał.

Idź do jakiegoś salonu fotograficznego i zapytaj o cenę za nadruki na płytach, może wyjdzie taniej niż 35zł, które moim zdaniem wcale nie tak dużo, pod warunkiem, że dostajesz nagrane i zadrukowane płyty + okładki i pudełka.

• 0

CPU ->i5 7500 Mobo -> Gigabyte GA-B250-HD3P Ram ->2x8GB Crucial Ballistix GPU -> Gigabyte GTX1050ti 4GB HDD-> SSD Corsair F60 + WD500 Prąd -> OCZ MXS 700W Buda -> Zalman Z3 biała Klawiatura ->Microsoft sidewinder x4 Mysz -> Gigabyte M8000x + Razer Sphex

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: naklejki, płyty, cd, dvd, drukowanie, program, labels

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych