Skocz do zawartości

Komputer do obróbki filmów, zdjęć oraz grania za około 6 000


Recommended Posts

Witam serdecznie. Jestem na etapie składania własnego sprzętu, mam zamiar kupować go sukcesywnie, więc liczę, że zanim dojdę do grafiki jej cena spadnie, prawdopodobnie za jakiś czas pokuszę się o SLI.

 

  • Zastosowanie komputera : gry, obróbka filmów, grafiki
  • Maksymalna kwota : około 6000
  • Których części potrzebuję : wszystkie
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: brak, potrzebna jakaś propozycja, FULL HD około  24"
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu :

Płyta główna - Gigabyte GA-Z97X-Gaming 7

Procesor - Intel Core i7-4790K

Grafika - ZOTAC GeForce GTX 980 AMP! Extreme Edition (za jakiś czas SLI)

Dysk - Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (SSD w późniejszym terminie)
Pamięci - HyperX Savage 2x4GB 1866MHz DDR3 CL9 
Zasilacz - Be Quiet! Dark Power PRO 10 650W nie będzie za słaby do SLI i OC?
Obudowa - Zalman H1

 

Pozdrawiam

Łukasz

Edytowane przez Shadow23
Link to post
Share on other sites

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda x2

Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

Intel i7-4820K /3.7 GHz, 10MB, BOX, LGA2011/

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

XFX Black Edition 750W Modular 135mm 80+ Gold

MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit

Crucial M550 256GB (550/500MB/s)

bequiet! Dark Rock 3

MSI X79A-GD45 Plus /intel X79, LGA2011/

 

6135 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

2 x HDD 1 TB. Jeden dysk na sam odczyt, drugi na zapis gotowego rendera. 16 GB DDR3 do obróbki video to ilość na start. AAE pożera pamięć RAM, w przyszłości wrzuć kolejne 2 x 8 GB. Zasilacz z odpowiednią mocą pod SLI GTX 970. Sama dopłata do GTX 980 jest strasznie nieopłacalna, tym bardziej że planujesz SLI a Twój monitor będzie FullHD. Ile chcesz przeznaczyć na monitor ? 

 

Zestaw na platformie 2011 z bardzo dobrą możliwością rozbudowy pamięci ram oraz z możliwością wsadzenia w przyszłości procesora 6 rdzeniowego / 12 wątkowego. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda x2

Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

Intel i7-4820K /3.7 GHz, 10MB, BOX, LGA2011/

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

XFX Black Edition 750W Modular 135mm 80+ Gold

MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit

Crucial M550 256GB (550/500MB/s)

bequiet! Dark Rock 3

MSI X79A-GD45 Plus /intel X79, LGA2011/

 

6135 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

2 x HDD 1 TB. Jeden dysk na sam odczyt, drugi na zapis gotowego rendera. 16 GB DDR3 do obróbki video to ilość na start. AAE pożera pamięć RAM, w przyszłości wrzuć kolejne 2 x 8 GB. Zasilacz z odpowiednią mocą pod SLI GTX 970. Sama dopłata do GTX 980 jest strasznie nieopłacalna, tym bardziej że planujesz SLI a Twój monitor będzie FullHD. Ile chcesz przeznaczyć na monitor ? 

 

Zestaw na platformie 2011 z bardzo dobrą możliwością rozbudowy pamięci ram oraz z możliwością wsadzenia w przyszłości procesora 6 rdzeniowego / 12 wątkowego. 

Dzięki za pomoc i mam kilka pytań, co do proponowanego zestawu.

 

1. Nowa generacja Inteli również pojawi się na LGA 2011, czy tylko na 1150? Chyba mi jeszcze gdzieś mignęło 2011 V3, ale to chyba bez większego sensu, bo pchanie się w DDR4 się nie opłaca. Czy nie lepiej zakupić płytę z chipsetem Z97, która da możliwość podłączenia nowego modelu?

 

2. Z monitorem mam większy problem, bo zastanawiam się czy warto kupić 4k, z czasem i tak pewnie zostanie dodany kolejny. Jeśli chodzi o fundusze na ten cel, to nie są one jeszcze sprecyzowane.

 

3. Co do GTX 980 czy jednak nie lepszy będzie ZOTAC, który podałem? Patrząc na jego testy w porównaniu z tym MSI daje około 10 fpsów więcej. Nie ukrywam, że gry będą stanowiły 60/70% użytkowania tego komputera. Jeśli chodzi o jego cenę, to sprzęt będę kupował po kolei ze względu na brak możliwości wydania od razu 6k, więc zakup samej grafiki trafi się gdzieś w okolicach stycznia i licze na to że jej cena spadnie trochę.

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Nowa generacja Inteli również pojawi się na LGA 2011, czy tylko na 1150? Chyba mi jeszcze gdzieś mignęło 2011 V3, ale to chyba bez większego sensu, bo pchanie się w DDR4 się nie opłaca. Czy nie lepiej zakupić płytę z chipsetem Z97, która da możliwość podłączenia nowego modelu?
Nowa generacja na s2011 to właśnie s2011 v3 na DDR4 i chipsecie X99  ;) 

 

Co do GTX 980 czy jednak nie lepszy będzie ZOTAC, który podałem? Patrząc na jego testy w porównaniu z tym MSI daje około 10 fpsów więcej.
Podaj procentowy wzrost - 10fps mówi tyle co nic. Następnie wierzysz w to że to samo GPU u jednego producenta będzie znacznie szybsze, a drugiego powolne? Po za tym samemu możesz sobie kartę podkręcić kartę do wartości jakie są na fabrycznie podkręconych kartach. Po prostu gtx980 = gtx980, szczególnie w przypadku gdy zamierzasz samemu sobie OCnąć kartę.
Link to post
Share on other sites

 

 

Nowa generacja na s2011 to właśnie s2011 v3 na DDR4 i chipsecie X99

Zgoda, ale 1150 da mozliwość instalacji broadwella bez DDR4 i X99 jeśli dobrze zrozumiałem.

 

 

 

Następnie wierzysz w to że to samo GPU u jednego producenta będzie znacznie szybsze, a drugiego powolne?

GTX 980 to GTX 980, jedyna różnica w tym co podałem to fakt że ten ZOTAC jest już fabrycznie trochę podkręcony, z możliwością dalszeog podkręcania i całkiem niezłym chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...