Skocz do zawartości

Laptop Toshiba L650D: Jaki system? Windows 7 vs 8 vs 8.1


Recommended Posts

Witam, posiadam laptop Toshiba Satellite L650D-10H (http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-l650d-10h/) i zamierzam reinstalować system.

 

Obecnie mam Windows 7 Professional N, ale mam opcję w ramach darmowego oprogramowania dla studentów wybrać również Windows 8 oraz Windows 8.1. 

Pytanie moje dotyczy przede wszystkim teoretycznej wydajności mojego komputera pod tymi systemami. Komputer służy mi przede wszystkim do:

 

- Programów pakietu Autodesk (dość szeroki wachlarz)

- MS Office 2013

- Chrome

- Photoshop CS6

- Muzyka

 

Najczęściej wszystkie te pozycje pracują jednocześnie (może oprócz Photoshopa).

 

Zdaję sobie sprawę, że taki kilkuletni laptop nie jest już najwydajniejszą maszyną, ale póki co na Win7 Pro N jakoś sobie radzi. Pytanie teraz, czy różnica między tymi systemami jest warta zachodu? Jeśli zmiana systemu nie wpłynie znacząco na wydajność to być może spróbuję 8 lub 8.1, ale nie jestem pewien jak jest obecnie ze wsparciem programów na Win 8. Czy sterowniki pisane pod Win7 zainstalują się poprawnie na Win8? 

 

Żeby było jasne, Win7 mi odpowiada i raczej nie mam mu wiele do zarzucenia- jest całkiem stabilnie. Jednak jest to już paroletni system, a Win8 też najnowszy nie jest- stąd moje rozmyślania nad zmianą. 

 

Proszę o porady, ale nie w stylu "zainstaluj sobie Win8 i sobie sprawdź - jaki problem" - nie mam czasu na takie zabawy. Zamiast takiego komentarza wolę konkretne argumenty - co byście wybrali i dlaczego?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...