Skocz do zawartości

Eizo FS2434 czy warto?


Recommended Posts

Witam serdecznie mam teraz monitor DellTM UltraSharp U2414H i zostawil bym go jako drugi pomocniczy.

Posiadam

Kartek graficzna 780 Ghz edition

I tu pytanie do tych ktorzy posiadaja ten monitor. O jego opinie bo nie wiem czy kupic eizo czy tego della co mam. Siedze 94 cm od monitora i pokoj dobrze doswietlony zawsze monitor stoi w rogu gdyx mam biurko w ksztalcie rozlazlego trojkata.

A i przyokazji mam pytanie jakim kablem podloczyc do monitora tego eizo?

Edytowane przez wojtask1111
Link to post
Share on other sites

Na dniach mam dostać w swoje łapki. Kalibrator też się znajdzie, więc będzie można się - odnośnie m.in. równomierności rozkładu jasności i temperatury barwowej - wynikami pomiarów, a nie tylko stwierdzeniem „mnie się wydaje”. Jest mocno niezerowa szansa, że będę miał też w rękach EV2450 lub EV2455 i zamierzam to wszystko przetrzepać na wszystkie możliwe strony, porównując z FS2333 i FG2421, z którymi już miałem do czynienia. :)

Link to post
Share on other sites

też mi się tak kiedyś wydawało, jak mi mówili nie siedź po ciemku tylko zapal chociaż lampkę, to odpowiadałem nic mi nie jest, też mam wadę wrodzoną i komp nie ma z nią nic w spólnego, ale jak od czasu studiów zacząłem spędzać przed monitorem 8+ godzin to się szybko z oświetleniem przeprosiłem

Link to post
Share on other sites

@up - przestań takie przemyślenia wypisywać. Fakt jest taki, że przy świetle się lepiej pracuje i oczy są mniej zmęczone.

To że tobie się wzrok nie popsuł, to nie znaczy że innych to ominie w takich warunkach.

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie jeszcze zakladaj ze kupie ten monitor eizo i odkupie od znajomego della takie jak mam i w konfiguracji 3 monitorow do pracy moja karta zapewni spokojna prace? Pracuje przy dzwieku i w tym momencie mam wiele okien ktore musze widziec caly czas. Sa to slabe programy gdyz zuzywaka okolo 30% procesora i 4gb ramu. I tu mi sie nasuwa drugie pytanie czy gry pokroju baterfilda ktorego planuje kupic i grania na jednym monitorze a na 2 bocznych przegladarka streem i muzyka da rade w fhd bez klatkowania?

 

Aa tak przypomne nie mam podreconego sprzetu.

 

 

Jeden moze po ciemku drugi nie. Choc odradzam, bo po co psuc oczy i sie meczyc co pisze tym malym druczkiem. Tez teraz syna pilnuje by pociemku nie gral w te wszelkiego rodzaju gry

Edytowane przez wojtask1111
Link to post
Share on other sites

Skoro, ten temat zrobił się takim ogólnym odnośnie tego monitora to zapytam...

 

Czy jest on wart tych pieniędzy? Czy równie dobrze można kupić sobie coś tańszego i zarazem nie gorszego?

 

Wykorzystanie gry/internet/filmy - często 10h+ dziennie. Zależy mi na czymś jak najmniej szkodliwym dla wzroku.

Link to post
Share on other sites

Też właśnie się zastanwiam pomiędzy eizo fs2434 a fg2421. Problem polega u mnie na tym, że siedzę przed monitorem w całkowitej ciemni, bez włączonej żadnej lampki. Czy w takim przypadku jest sens w pchaniu się w matrycę ips?

 

Ja bym Ci jednak radził ustawić cokolwiek za monitorem tak, by kontrast między tłem, a wyświetlanym obrazem nie był tak duży. Teraz nic Ci nie jest, ale jeszcze trochę i się problem może zacząć (i pewnie zacznie). Fakt faktem, też mi się zdarza parę godzin w ten sposób pograć, ale jak łazikowanie w S.T.A.L.K.E.R.ze przekraczało pięć godzin cięgiem, to już mi oczy lekko protestowały. :)

 

Aha - FS2434 już do mnie dotarł, biorę się za testy. Przy okazji w ręce nawinął mi się także EV2455. :)

 

Skoro, ten temat zrobił się takim ogólnym odnośnie tego monitora to zapytam...

 

Czy jest on wart tych pieniędzy? Czy równie dobrze można kupić sobie coś tańszego i zarazem nie gorszego?

 

Wykorzystanie gry/internet/filmy - często 10h+ dziennie. Zależy mi na czymś jak najmniej szkodliwym dla wzroku.

 

Ciężko będzie znaleźć tańszy i niegorszy. Masówka od Della czy innych bardzo często ma wysoki minimalny poziom jasności. W efekcie wieczorem masz monitor, który po prostu wali po oczach. Stabilność utrzymywania parametrów też bywa różna - pod tym względem EIZO są dosyć stabilne.

 

Czy warto dopłacić i wziąć coś lepszego? To Twoje pieniądze. Ja swego czasu (będzie chyba z 7 lat temu) szarpnąłem się na FlexScan S2432W. Monitor ma przepracowane ponad 25 tysięcy godzin, a nie ma najmniejszych problemów z jakością obrazu czy osiągnięciem zadanych parametrów wyświetlania. Na grupie Samopomoc Fotograficzna na Facebooku przewinęło się swego czasu pytanie o możliwość wymiany podświetlenia w innym modelu EIZO - bo już nie dawało rady wyciągnąć właściwych parametrów. Haczyk polega na tym, że monitor miał przepracowane 80 tysięcy godzin…

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...