Skocz do zawartości

Zasilacz do serwera z PSU


Recommended Posts

Cześć,

chciałbym się Was poradzić w kontekście wyboru zasilacza, ponieważ mój obecny (XFX Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+) dogorywa - zaczął "cykać" i sprawuje problemy z podpiętym UPSem...

 

Wybrałem go ze względu na to, że dostosowuje on prędkość wentylatora w zależności od obciążenia i nowy zasilacz również powinien mieć taką funkcję. To jeden z priorytetów, żeby zasilacz był jak najcichszy i miał PFC obok tego, żeby był to zasilacz renomowanego i sprawdzonego producenta.

 

Kwota, jaką chciałbym przeznaczyć na zakup to 350zł, a jeśli chodzi o moc zasilacza, to może być w przedziale 400-550W. Zasilacz używany jest w mało prądożernym serwerze, więc to całkowicie wystarczy. Jeśli to istotne, to podczas startu cały zestaw bierze 150W, a później spada do 80-90W i tak się utrzymuje.

 

Nie wiem, czy będzie to możliwe w takiej kwocie, ale byłoby super, gdyby zasilacz był modułowy lub chociaż częściowo modułowy.

 

Krótko podsumowując moje "wymagania":

- moc 400-550W

- koniecznie z PFC i jak najcichszy

- renomowany producent (nie wiem, jacy są teraz "na topie", więc zdam się na Was)

- jeśli się uda, modułowy lub pół-modułowy

- cena do 350zł

 

Mam teraz na oku XFX BLACK EDITION XTR 550W MODULAR 120MM 80+ GOLD, bo nie mam jakiegoś urazu do XFX, że obecny egzemplarz odmawia posłuszeństwa - pracował 24h/dobę przez 2.5 roku. Myślicie, że to dobry wybór, czy jest coś lepszego?

 

Z góry Wam dziękuję za pomoc :)

 

Teraz zauważyłem błąd w temacie - oczywiście chodziło o PFC, nie PSU...  :roll:

Edytowane przez yotmx
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

W tym momencie zasilacza bez układu poprawy współczynnika mocy nie znajdziesz - takie są wymogi :)

 

XTR będzie dobrym wyborem - w środku siedzi oem marki Seasonic, ale jeśli chodzi o cisze mam coś innego do zaproponowania.

Jest to Corsair RM 550 - w środku siedzi wyrób marki CWT, zasilacz oferuje bardzo dobrą regulację napięć oraz świetną kulturę pracy - pod tym względem jest jedną z najlepszych jednostek na rynku. Do 40% obciążenia wentylator nie uruchamia się :)

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

W tym momencie zasilacza bez układu poprawy współczynnika mocy nie znajdziesz - takie są wymogi :)

 

XTR będzie dobrym wyborem - w środku siedzi oem marki Seasonic, ale jeśli chodzi o cisze mam coś innego do zaproponowania.

Jest to Corsair RM 550 - w środku siedzi wyrób marki CWT, zasilacz oferuje bardzo dobrą regulację napięć oraz świetną kulturę pracy - pod tym względem jest jedną z najlepszych jednostek na rynku. Do 40% obciążenia wentylator nie uruchamia się :)

 

Dziękuję Kamil! :)

 

Nauczyłem się czegoś nowego, bo nawet nie wiedziałem, że teraz wszystkie zasilacze muszą to mieć.

 

A co do Twojej propozycji, to zainteresowałeś mnie tym modelem na poważnie... Ten Corsair wydaje mi się być lepszy pod względem głośności od XFXa. Poczytałem recenzje i komentarze osób, które z niego korzystają i rzeczywiście piszą, że od kupna nie widzieli kręcącego się wiatraka. W tym XFXie natomiast wiatrak chodzi cały czas, a do 25+/-5% jest na bardzo niskich obrotach i jest (praktycznie) bezgłośny. W to im wierzę, bo mój obecny XFX rzeczywiście jest na niskich obrotach wentylatora niesłyszalny, no ale 25+/-5% niskich obrotów a 40% całkowitego braku obrotów to bezdyskusyjnie zwycięstwo Corsaira :)

 

Po przeczytaniu recenzji, oglądnięciu unboxingów, przeanalizowaniu komentarzy uznaję, że to dla mnie idealny wybór i dziękuję Ci jeszcze raz za pomoc :)

 

Temat można chyba zamknąć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...