Skocz do zawartości

Kompletny crash komputera, urwanie dźwięku


Recommended Posts

Witam. Od dłuższego czasu prześladuje mnie problem. Jak to opisać, nie mam pojęcia. Może jakoś zrozumiecie.

 

Kiedy następuje:Kompletnie, ale to kompletnie losowe momenty

Co następuje:Obraz się rozmazuje, urywa, lub pojawia się 100% wypełnienie losowym kolorem i dźwięk zaczyna rwać (prrrrr)

Jakie są skutki:Wszystko jest sprawne, aż do wyżej wymienionego momentu

Co próbowałem zrobić:Reinstall windowsa (na 7 oraz 8.1 to samo), sprawdzenie pamięci memtestem, test komputera w benchmarku (5x 3d 06, żadnego błędu).

 

Pojawił się to podczas grania, odpalania windowsa (!), przeglądania stron WWW

 

 

Kompletnie nie mam pojęcia co zrobić. Takie cuda widzę pierwszy raz na oczy.

 

Skrzyneczka podana w sygnaturze

Edytowane przez Whiskas
Link to post
Share on other sites

Masz wszystkie sterowniki i BIOS najnowsze? Jeśli nie zrób update ze strony producenta płyty głównej. Nic nie zaszkodzi. 

 

Jeśli masz możliwość podmiany zasilacza, spróbuj na kilka dni korzystać z kompa na innym. 

 

Poza tymi anomaliami, komputer/system wywala jakieś błędy typu bluescreen, sterownik graficzny przestał działać itp??? 

Link to post
Share on other sites

Mam wszystko co najnowsze, wczoraj usunięte i aktualizowane ( win przedwczoraj). Z podmiana zasilacza poczekałbym na weekend jesli można bo będę miał możliwość pożyczyć.

Bluescreena i problemu ze sterownikami jeszcze nie mialem. Jeśli to ważne to blaszak ma lekko ponad rok

Link to post
Share on other sites

Zacząłbym na Twoim miejscu od tej podmiany zasilacza zwłaszcza jeśli masz taką możliwość. Tyle że musiałbyś troszkę posiedzieć na nim żeby jasno stwierdzić czy problem ustąpił czy też nie.  

 

U mnie podobna sytuacja że ekran przybiera jeden kolor i dźwięk się zapętla lub następuje stałe buczenie zdarza się np. raz na 3 miesiące lub jeszcze rzadziej ale zawsze przy słuchaniu muzyki... też tego nie rozgryzłem, wszelkie podzespoły sprawdzane, testowane, sterowniki aktualne itp i nie stwierdziłem o co chodzi - komp na OC działa jak należy, w spoczynku, w stresie i w grach i w ogóle. Olałem to...

Link to post
Share on other sites

Ale od czego właśnie? Szwankować może płyta główna lub jakaś jej część - może karta zintegrowana dźwiękowa, może grafika, może właśnie zasilacz... płyty głównej nie podmienisz bo i jak, co do grafiki - również nic nie sprawdzisz bo nie masz zintegrowanej, więc tylko podmiana, zasilacz generalnie jest najmniejszym problemem przy podmianie. Warto też przemyśleć kwestię oddania całości na gwarancję bo to nie będzie prosta sprawa do identyfikacji, zwłaszcza iż brak jakichkolwiek błędów. 

Link to post
Share on other sites

Podkręcałeś któreś komponenty ? Ja miałem bardzo podobne objawy jak przesadziełm z OC procka i był niestabilny, wszystkie testy przechodził prawidłowo a w losowych momentach robił zwiechy, poniesienie napięcia pomogło i wszystko działa jak należy, niestety problem zbliżony wytąpił przy uszkodzeniu rdzenia grafiki tyle tylko że wywałał mi "sterownik przestał działać" albo blue screena ale dzwięk też mi urywało i rozmazywało obraz.

Link to post
Share on other sites

No ja też obstawiam że to coś z grafiką jednak i też obstawiam że za bardzo podkręcona , albo za niskie napięcie na rdzeniu grafiki.
Ja nie miałem Bsoda przy za nikim napięciu procka ( phenom 9500) tylko właśnie freeza takiego że obraz stawał w miejscu i dźwięk się zawieszał, ale to był phenom, z tym shitem nigdy  nic nie wiadomo...

Link to post
Share on other sites

HD tune zielony. Takie głupotki jak testy wirusy to już dawno porobiłem.

 

Offtopując-mogę zażądać zwrotu pieniędzy? Oddając kiedyś telefon mówili, nie ma problemu. Nie wiem jak z komputerami sprawa wygląda

Edytowane przez Whiskas
Link to post
Share on other sites

Zależy jak masz zapisane w gwarancji, jeżeli składasz towar na podstawie niezgodności towaru z umową, to oni decydują czy dostaniesz nowy sprzęt czy ten naprawią czy oddadzą pieniądze. Ostatnia wersja jest mozliwa wyłącznie kiedy sprzedawca nie ma identycznego modelu w zamian, wtedy możesz zgodzić się na zamianę na ekwiwalentny produkt albo odebrać gotówkę. Jeżeli mogą wymienić towar to nie dadzą Ci gotówki ( ale to kwestia dogadania, z tym  ze nie mają obowiązku Ci oddać gotówki) . Jeżeli masz gwarancję to musisz poczytać w karcie gwarancyjnej.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Oddawałem całego PC'ta. Zasilacz sprawdzałem 7dni(akurat znajomy miał Corsaira VS)

ME? A cóż to? Pobrałem BIOS od MSI i po prostu zainstalowałem.

Zajrzę do dziennika i zdam relację

Tak czy siak Live Update nie skarży się żebym miał coś nieaktualne

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...