Skocz do zawartości

Nokia Lumia 930 czy iPhone 5s - który wybrać?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez imlonger,

Recommended Posts

Witam

Chciałem poznać opinię użytkowników telefonów wymienionych w temacie (Nokia Lumia 930 - iPhone 5s) Interesują mnie również opinie obiektywne, osób które mają oba lub nie mają żadnego ale znają się na telefonach na tyle żeby powiedzieć który telefon będzie dla mnie lepszym zakupem.

Od telefonu oczekuję przede wszystkim płynności działania i jak najmniejszej ilości przycięć. Stabilność systemu jest dla mnie najważniejsza biorąc pod uwagę fakt, że jestem posiadaczem SGS3.

Korzystam również z następujących aplikacji: Yanosik, WhatsApp, Instagram, dostęp mobilny do banku ING, Facebook, Twitter, Dropbox, Endomondo.

Jak się domyślam, oba telefony w swoich systemowych sklepach mają większość tych aplikacji. Brak jednej czy dwóch nie wyklucza oczywiście telefonu.

Wiem, że Nokia wypuściła 930stkę stosunkowo niedawno, więc ciężko o opinię na postawie długiego czasu użytkowania, jednakże prosiłbym o jakiś podgląd na to jak telefon sprawuje się po kilku miesiącach używania. O iPhonie czytałem takie recenzje, jednak podchodzę do nich z dystansem. Również miło by było, gdyby ktoś taką opinią dysponował i byłby w stanie się ze mną podzielić wnioskami i przemyśleniami po kliku miesiącach, po roku używania iPhone'a 5s.

Link to post
Share on other sites

Posiadam 5s. Telefon działa na ios 8.0.2. Ani razu nie miałem zacięcia, przytulenia czy czegos podobnego, wszystko działa bardzo płynnie. Sam poprzednio miałem sgs3 wiec dla Ciebie będzie to duży skok. Aparat na plus. Muzyka na słuchawkach ok. Co do minusów. Jest to mały telefon, mam dość duża rękę i palce co sprawia mi trudności w pisaniu. Mało pamięci i brak slotu(Mam wersje 16gb). Brak możliwości wgrania czegoś jak na pendrive. Możesz tylko zrzucić zdjecia. Brak eksploratora plików. Bateria przy małym użytkowaniu trzyma 2dni, przy częstszym od rana do wieczora.

Sam zastanawiam sie nad przejściem na m8, bo mało pamięci , brak możliwości wrzucenia filmu, maly rozmiar dość mocno mnie irytuje. Co do samej płynności działania to polecam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie takich opinii potrzebuję. Super. Brak eksploratora plików rzeczywiście jest minusem nie małym. Jednakże nie wiem jak w roli takiego eksploratora sprawdzi się Dropbox? Jakieś doświadczenia masz?

Chciałem kupić min. 32GB wersję co jest dla mnie wystarczające (tak mi się wydaje, w moim sgs mam 16GB + 16GB kartę więc dlatego tak myślę). Co do baterii to i tak ładuję telefon codziennie, nie mam z tym problemu.

Link to post
Share on other sites

Lumia 930 ma lepszy aparat, 32 GB pamięci - jeśli chodzi o szybkość jest identyczna.

 

Duża różnice robi cena - L930 jest tańsza, do tego L930 nie wymaga szmatławych iTunes oraz nie typowych łączy, pliki można przesyłać różnymi metodami.

 

Jak będziesz Chciał wrzucić 5 Megową MP3 na Lumię 930 to podłączasz ją kabelkiem za 6 zł do dowolnego sprzętu i kopijesz - w przypadku iPhone - musisz pobrać 120 Megowe iTunes i uzyć nietypowego i znacznie droższego kabelka.

 

Ekosystem Microsoftu jest tez znacznie lepszy niż u Apple - jest też lepszy niż u Google - jak Masz komputer / tablet z Windows to Lumia znacznie lepiej się sprzawdzi. Przykładowo mamy Universal App - kupujesz / pobierasz aplikację na telefonie i równocześnie masz ją w wersji Windows na Tablet / PC - np. Age of Empires : Castle Siege - grasz na komputerze, kończysz - następnie kontynuować granie na Lumii od miejsca w którym skończyłeś na PC.

 

Aplikacje - wszystkie - które Wymieniłeś są na  obu telefonach.

 

Sam miałem iPhone - to bardzo fajny sprzęt - ALE - nie jest wart tych pieniądzy, za dużo płacimy za sam znaczek Apple, do tego nie typowe kable i konieczność używania iTunes - mocno mnie zniechęciła.

 

Jeśli chcesz mieć jeden z najlepszych aparatów w smartfonie, uniwersalność, szybkość, płynnośc kup Lumię 930 - L930 jest też najnowszym flagowcem.

 

Kupując iPhone 5s - musisz mieć świadomość, ze kabelki są nie typowe, nie podłączysz i wgrasz plików "tak po prostu" u znajomego, który nie ma iTunes. Nie prześlesz nic przez BT. iPhone ma sporo ograniczeń. Na plus mamy szybkość, płynność, dobrą jakość wykonania i wsparcia. Jak zapomnisz kabelka "na wyjeździe" to jesteś w czarnej du... :) - do Lumi 930 kabelek kupisz w każdym większym markecie / sklepie :) za parę złotych.

 

Ja bym brał Lumię 930 - mimo wszystko jest trochę tańsza i bardziej uniwersalna.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Yanosik - jest

Twitter - jest

WhatsApp - jest

Instagram - jest

ING Mobile - jest, działa, używa go moja Mama na Lumi 520 :)

Facebook - jest

Dropbox - jest, cała masa różnych aplikacji, które obsługują różne chmury.

Endomondo - jest

 

Chmura - jest dużo aplikacji, które obsługują Dropbox'a i innych dostawców. Bez kłopotu możesz używać DB i OneDrive równocześnie - ja bez żadnego kombinowania mam 30GB na OneDrive :) a są tacy, którzy mają znacznie więcej.

zaletą Microsoftu jest to, że co jakiś czas daje bonusy.

 

Tak więc śmiało możesz używać DropBox'a i OneDrive równocześnie - ja tak robię :) - będziesz miał 70 GB na DB i 30 GB na OD :)

 

Aktualnie Masz 15 GB a za ustawienie automatycznego wrzucania zdjęć dostajesz kolejne 15GB :) - ja ustawiłem, wrzuciłem jedno zdjęcie, poczekałem aż mi dadzą bonus i wyłączyłem. :) A ten bonus zostaje na zawsze :) za polecenie można było dostać dodatkowa przestrzeń. Są tacy, którzy "wyrobili" na bonusach i promocjach 300GB :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Są tacy, którzy "wyrobili" na bonusach i promocjach 300GB

 

No ja właśnie tak wyrobiłem sobie na DB 78GB. Ale skoro mówisz, że na OD też można mieć sporo więcej to pozytywnie. Korzystałem z tego baaardzo sporadycznie i dlatego nie miałem opinii na temat tej chmurki.

W iPhonie bardzo martwi mnie cena :( w zasadzie L930 jest tańsza ale nie aż tyle, żebym miał ją brać z zamkniętymi oczami.

Może też źle szukam, nie znam się, co bądź ale różnica w cenie to ok 200-300zł. Nie szukałem na allegro bo ogólnie sceptycznie podchodzę do kupowania sprzętu za duże pieniądze od nieznajomego. (Co innego sklep który ma konto na allegro, ale zwykle cena nie różni się wtedy od tego co oferuje na swojej stronie, bądź tego co oferuje konkurencja).

Link to post
Share on other sites

 

 

sceptycznie podchodzę do kupowania sprzętu za duże pieniądze od nieznajomego.
 Zawsze możesz zrobić research wśród sprzedających i wybrać tego, który ma lepsze opinie ewentualnie spotkać się osobiście jeśli byłaby taka możliwość. Warto kupować np po przedłużeniu abonamentu bo sporo taniej to wychodzi. np http://allegro.pl/nowa-nokia-lumia-930-czarna-torun-kurier-0-i4676735315.html
Link to post
Share on other sites

Generalnie jestem bardzo za iPhonem. Lumia pojawiła się tak na prawdę niedawno w "mojej ofercie" i pojawił się problem który wybrać.

Żałuję że nie wziąłem lumii 920 rok temu jak wybierałem pomiędzy sgs3 a L920...ale wtedy człowiek był młody i głupi. Teraz nie byłoby tego problemu bo telefon by mnie nie irytował i nie musiałbym kupować niczego nowego :(

Edytowane przez imlonger
Link to post
Share on other sites

iPhone jest bardzo fajny - jest szybki, płynny i dobrze wykonany.

 

Ale jak pisałem - jest zamknięty i drogi, ma nietypowe łącza i trzeba używac iTunes. Jak Ci to nie przeszkadza to go bierz

 

Lumia ma większe możliwości personalizacji - np. przeźroczyste kafle - ma typowe łącza, oraz znacznie lepszy aparat.

 

Szybkość i płynność jest taka sama, podobnie wsparcie.

 

Ja osobiście sam bym kupił Lumie 930 - zreszta obecnie mam L720 i L920 :) i moim następnym telefonem na 100% będzie jakaś Lumia. Jak bym nie mial L920 i kupował dziś - to kupił bym pewnie L930 właśnie

 

Lumia jest sprawdzona, nawet najtańsze majace 2 lata telefony jak L520 świetnie sobie radzą, mają wsparcie - więc i L930 daje radę :)

Link to post
Share on other sites

Dodam od siebie że 930tka jest chyba najbardziej nieudanym fonem z serii Lumia. Chodzi o baterię - słabiutka że szkoda gadać. Weź iPhone

Lumia aparat ma dużo lepszy - to fakt, ale poza tym niczym nad iPhone 5S nie góruje. Jakbym miał wybierać pomiędzy Lumia a iPhone to moim wyborem byłaby Lumia 1020, ale tylko dlatego że robię naprawdę dużo zdjęć, a nie lubię ze sobą nosić aparatu (fajna jest w 1020 lampa błyskowa Xenonowa)

 

Jeśli jednak chodzi o funkcjonalność to iPhone góruje.

 

(sam posiadam właśnie 1020)

Link to post
Share on other sites

Witam posiadam lumie 930 mialem problemy z bateria ale do czasu... Przez 4-5 dni byla tragedia lecz po zrobieniu resa tz 3,razy Tel wyladowac i załadować do maxa następnie reset poprzez vol- i on\off Tel i ustawienie na godz trybu samolotowega pomoglo bateria spokojnie 3ma mi 2dni nawet czasem ponad. A wczesniej mialem od 5rano do 18 20%bateri... Tez napewnon ustabilizowalo baterie nowa aktualizacja systemu. Powiem tak mialem iPhone 5 lecz wole lumie 930 jest lepsza poprostu większy ekran aparat lepszy fajnie się str www przegląda itp

Link to post
Share on other sites

iTunes używam na swoim laptopie do słuchania muzyki więc z nim najmniejszego problemu nie mam. 

W Lumii 1020 zniechęca mnie ten wystjący aparat z tyłu, wg mnie wygląda to trochę nieestetycznie. Robię zdjęcia telefonem, dla siebie. Na jakieś poważniejsze wypady mam lustrzankę. Wydaje mi się, że aparat w iPhonie wystarczy na moje potrzeby. Dziękuję bardzo za opinie, widzę że oba telefony są właściwie porównywalne. Pozostaje teraz znaleźć odpowiedni telefon w dobrej cenie, kupić i podzielić się z Wami tym co kupiłem. Myślę, że potrzebuję też jakiegoś natchnienia i wtedy będę wiedział.

 

Chętnie poczytam więcej takich opinii, więc może do czasu kupna nowego sprzętu temat niech zostanie otwarty.

Link to post
Share on other sites

Absolutnie każdy ma na kompie iTunes :)

 

Niestety WIĘKSZOSĆ NIE MA - ja też - i chcąc wgrać jakikolwiek plik musze kombinować. Trzeba być skończonym matołem by instalować iTunes - bo MOŻE - ktos z iPhone do mnie przyjdzie. :)

 

Każdy inny telefon jest widziany jako Dysk Wymienny - więc po co mam uzywać iTunes? Do słuchania jest cała masa lepszych, szybszych i co ważne mniejszych programów.

 

Tak więc jak mamy sprzęt Apple - to OK - i tak musimy uzywac tego szmelcu - ale jak mamy sprzęt z Windows / Androidem - to mo co zaśmiecać sobie "syfem" Pamięć? Skoro mozemy mieć telefon który go nie potrzebuje :)

 

Przerabiałem to z pierwszym iPhone i mam dość.

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
  • Rozwiązanie

Nabyłem swojego iPhone'a i jestem bardzo zadowolony. Najbardziej z płynności i intuicyjności. Nie miałem problemu żeby się do czegokolwiek przyzwyczaić.

Nie jest tak, jak pisał ktoś we wcześniejszych postach - że żeby wgrać coś na iP trzeba instalować itunes i zawsze tylko tego używać. Mój komputer widzi mojego Iphona jako urządzenie zewnętrzne więc zgrywanie czegokolwiek takie jak w przypadku S3 którą miałem.

Drogie kabelki? Czytałem o tym i powiem tak - zobaczcie sobie ceny oryginalnych kabli microUSB do Samsunga, Nokii - ceny sięgają u producenta nawet 80zł, czyli tak samo jak w przypadku produktu Apple.

Można znaleźć zamienniki za 10 zł tak samo jak można kupić tani zwykły kabel microUSB za 6zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...