Skocz do zawartości

Jaki CPU do GTX 970


Recommended Posts

4690k (ceny na dzień dzisiejszy są śmieszne 900+ zł ) -- chyba że tanio używka 4670k  ( procesor jest idealnm rowzwiązaniem OC/ dobrej ceny )

 

Płyta;

GIGABYTE Z97x GAMING 5 wystarczy do dobrego OC. (bardzo chwalona na zagranicznych forach) 

Ewentualnie MSI MPower , MSI GAMING 7 , ASROCK EXTREME 4, ASUS RANGER. Każda z tych płyt pomoże w OC (oczywiście największą rolę odgrywa dobra sztuka PROCKA) 

Edytowane przez k3m0t
Link to post
Share on other sites

No panowie co za problem aby polecić najmocniejszy procesor dostępny z i5? Jeszcze pro mobo do mocnego kręcenia.

Taka karta spokojnie nie będzie ograniczana nawet przez i5 3350p. Gdzie cena jest prawie dwukrotnie niższa niż to co polecacie.

Ogarnijta się!  Równie dobrze można polecić i7 5960X 8/16 Ten to na pewno nie ograniczy tej karty.

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Zasilacz mam ten co w sygnaturce,dzięki za porady. Ogólnie zależy mi na karcie graficznej zastanawiam się na GTX 970 ale przy moim Procku będzie hamować GTX 970 na pewno. kupno samej karty by mi pomogło zaoszczędzić pieniądze a i tak bym musiał mobo +CPU zmienić dlatego pytałem o to jaki Proc najlepiej dla kart GTX 780TI > 970 oraz 980

Co do budżetu może bym dał radę zmienić Mobo+CPU+GPU od razu żeby kupić.

Chyba że kupię kartę graficzną a następnie Mobo+CPU co sądzicie ?

Link to post
Share on other sites

Mozna, ale imo nie warto bo przy phenomie to bedzie total extreme i max 30-50% wykorzystane. I5 2500k na dobrym zegarze min 4.5ghz nigdzie nie ograniczy, ale zwykla i5 bez kręcenia, bedzie troche ograniczać. Teraz nie ma praktycznie procesora, ktory by je nie ograniczał bez OC. Ew. 4790k, ale on ma na stocku 4-4.4ghz :E.

Link to post
Share on other sites

 

 

Teraz nie ma praktycznie procesora, ktory by je nie ograniczał bez OC.

Totalna bzdura. Twoim tokiem rozumowania powiedzmy 4670k na stocku ograniczy gtx 970. Po lekkim OC już da radę. Przy SLI to musimy takie 2 procesory zamontować i je także podkręcić bo będą ograniczać te karty?

Zastanów się co radzisz innym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Rozpruwacz

przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post.

 

 

nie podałeś budżetu na proc to radzimy to co najlepsze.

Sądząc po zasilaczu szykujesz się na sli tak?

 

pod sli płyta to z97extreme 3/4 I można się zastanawiać nad i7 4790k, ale jeśli bez łączenia kart to płyta MSI z97g43 ok 370zł to tu w zupełności wystarczy i5 z k Np 4690k, tyle ze jego ceny są teraz chore bo ja w czerwcu kupiłem go za 870, a chcą za niego 940 (p... H...).

Link to post
Share on other sites

Jak masz za dużo pieniążków to tak.

Z punktu widzenia do 970ki - taki zestaw jest nieopłacalny.

Pieniążków nie mam zbyt wiele. A jeśli bym kupił GTX 970 i chwilowo bym jechał na tym kompie z sygnaturki,tak myślałem żeby uzbierać i kupić Mobo + i5 2500K wtedy karta będzie śmigała w pełni oczywiście i5 2500K będzie podkręcony do 4.5 zegar

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...