Skocz do zawartości

Czy te wyniki OC 2500k są akceptowalne?


Recommended Posts

Wczoraj zamontowałem Fortis 2 i od razu wziąłem się za OC. Mam 2500K, P67 Pro3, XFX 550W. Najpierw ustawiałem na sztywno - doszedłem do 4,5 Ghz przy napięciu 1,31v i temperaturze 72 C najcieplejszego rdzenia podczas 20 minutowego testu OCCT. Ale już żeby osiągnąć stabilne 4,6 Ghz musiałem dźwignąć napięcie do 1,34v i temperatury po kilku minutach w OCCT skoczyły do 74C (pewnie z 1-2 C by jeszcze podskoczyły, ale wyłączyłem test, więc nie wiem nawet dokładnie jak ze stabilnością na tym 1,34v, możliwe że trzeba by było jeszcze podwyższyć napięcie). Test wyłączyłem dlatego, że niekiedy można się natknąć na info, że T=max dla 2500K to 72,6 C. Kręcić dalej tego proca czy zostawić na 4,5 Ghz? Ustawiłem sobie już offset - działa stabilnie (najprawdopodobiej) na Level 4, offset: -0,005. Przy -0,005, a więc ujemnym offsecie w CPU-Z napięcie przeskakuje w stresie między 1,312v a 1,320v (max 1,328v). Przy takim chłodzeniu jak Fortis 2 zapewne ograniczać mnie będzie jedynie temperatura, a więc kręcić dalej czy zostawić te 4,5? Jak kręcić to przestać przy jakiej temperaturze?

Link to post
Share on other sites

72 stopnie to temp. podany przez intela. Zaleca on nie przekraczania tej temperatury w codziennym użytku. Prawda jest jednak taka, że spokojnie może ona oscylować w granicach 75 stopni. Najlepszym programem do wygrzania procka jest Intel Burn Test. Wykorzystuje on maksymalnie procek. Zwróć uwagę na to, iż w grach procek nie będzie tak wykorzystywany jak podczas testów dlatego możesz spokojnie sobie zostawić 4.5 i spróbować obniżyć jeszcze napięcie, aż do uzyskania stabilności. Różnica między 4.5 a 4.6 jest niezauważalna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...