Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym złożyć nowoczesny zestaw oparty już na chipsecie X99, pamięciach DDR4 i Haswellu-E, podstawce 2011-v3 i w związku z tym mam pytanie: jaką zakupić płytę główną?

 

Mam sentyment do Asusa, a obecnie fajne są modele RAMPAGE V albo X99 DELUXE. Podkręcanie raczej mnie nie interesuje, jednak chciałbym mieć porządną płytę główną z dużymi możliwościami rozbudowy w przyszłości. Jedyne, co mnie w tej chwili powstrzymuje przed zakupem płyty z X99, to kilka testów, w których te płyty się zjarały...i nie chodzi tu tylko o Asusa, też MSI...Co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o płytę, budżet to powiedzmy 1500zł.

Chciałbym, żeby miała Socket 2011, bo planuję wsadzić teraz np. i7 5820K, a w przyszłości wymienić na i7 5960X. Chciałbym, żeby przyjęła też 64GB lub więcej RAMu, mój wysłużony Asus P5W DH Deluxe kończy już żywot...

Nie mogę od razu złożyć całego zestawu, gdyż aktualnie ogranicza mnie gotówka, jednak dodam, że w ciągu najbliższego pół roku mogę przeznaczyć na kompa 10-20k...

Link to post
Share on other sites

Nie, żebym wyszedł na cebulaka, ale...

Rozumiem, że komputer będziesz wykorzystywać jako narzędzie swojej pracy (zaawansowana obróbka 3D - CAD itd tworzenie animacji etc?). Bo jeżeli nie, a komputer ma być kolejną zabawką, to oznacza, że po prostu nie masz pomysłu na to, co zrobić z pieniędzmi. W takim przypadku, zamiast kupować PC za 20k, który będzie używany do gry w BF4 i przeglądania www, to te pieniądze lepiej odłóż na lokacie, albo ewentualnie już lepiej daj na biedne dzieci.

Jeżeli nie używasz komputera do pracy jako grafik, tylko chcesz pochwalić się nim na podwórku to pieniądze wyrzucasz w błoto.

Dodam, iż nie miałem zamiaru Cię urazić. Wywnioskowałem to jedynie z Twoich postów. Jeżeli się myliłem - mea culpa.

Edytowane przez FightMaker
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za rzetelne odpowiedzi, dodam, że pytanie brzmiało "jaka płyta główna" a nie "na co wydać pieniądze".

Specjalnie dla Ciebie płyta główna

http://allegro.pl/rampage-iv-black-edition-ac4-s2011-x79-8ddr3-glan-i4671404681.html

Oraz obudowa:

http://gamingbolt.com/wp-content/uploads/2009/12/pcmod1.jpg

 

Widzę, że naprawdę nie masz co zrobić z pieniędzmi.

Zamiast powiedzieć nam do czego wykorzystujesz PC, na siłę próbujesz skłonić nas do tego, czego robić nie lubimy - polecać czegoś wbrew rozumowi.

Powiedz do czego będzie wykorzystywany komputer, a złożymy Tobie odpowiednią i wydajną konfigurację za 1/4 ceny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm, dziwne, przecież po prostu pytam, jaką płytę główną możecie polecić na chipsecie X99, czy może ktoś miał z jakąś doświadczenia, a tu wywiązuje się naprawdę dziwna dyskusja...

Na komputerze gram i pracuję w 3dsmaxie. Niektórzy powiedzą "po co ci taki procesor czy tyle ramu i tak nie wykorzystasz jego możliwości, do przeglądania internetu wystarczy ci Core i5".

No cóż, mówili tak samo jak kupowałem PC na platformie P5WDH Deluxe i Core 2 Duo, teraz zestaw ten nie wyrabia przy zbyt wielu otwartych zakładkach, antywirze, winampie, skype itd. Ale przecież to wszystko wiecie :) 

Więc pozdrawiam mądrali a życzliwych proszę o poradę jak stworzyć fajną plaformę opartą na X99.

Link to post
Share on other sites

Specjalnie dla Ciebie płyta główna

http://allegro.pl/rampage-iv-black-edition-ac4-s2011-x79-8ddr3-glan-i4671404681.html

Oraz obudowa:

http://gamingbolt.com/wp-content/uploads/2009/12/pcmod1.jpg

 

Widzę, że naprawdę nie masz co zrobić z pieniędzmi.

Zamiast powiedzieć nam do czego wykorzystujesz PC, na siłę próbujesz skłonić nas do tego, czego robić nie lubimy - polecać czegoś wbrew rozumowi.

Powiedz do czego będzie wykorzystywany komputer, a złożymy Tobie odpowiednią i wydajną konfigurację za 1/4 ceny.

Dlaczego próbujesz sobie robić jaja z gościa który grzecznie poprosił o pomoc? Jeżeli to jego pieniądze i chce sobie złożyć zestaw na X99 to jego sprawa. Są tacy którzy na upiększenie swojego PC wydają majątek(mi się to podoba) a inni chcą sobie zbudować zestaw na X99 choć pewnie tak naprawdę nie potrzebują tak mocnego sprzętu, ale jak mają na to fundusze i ma ich to uszczęśliwić to czego nie ?

 

 

 

na siłę próbujesz skłonić nas do tego, czego robić nie lubimy

Nikt Cię na siłę do niczego nie zmusza, jak masz robić sobie żarty i wrzucać jakieś cygańskie obudowy to się najlepiej nie wypowiadaj. Są na forum użytkownicy którzy maja większy autorytet i wiedze niż Ty i to może im zostaw uświadamianie innych.

Edytowane przez mrama
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Chciałbym złożyć nowoczesny zestaw oparty już na chipsecie X99, pamięciach DDR4 i Haswellu-E, podstawce 2011-v3 i w związku z tym mam pytanie: jaką zakupić płytę główną?

 

Mam sentyment do Asusa, a obecnie fajne są modele RAMPAGE V albo X99 DELUXE. Podkręcanie raczej mnie nie interesuje, jednak chciałbym mieć porządną płytę główną z dużymi możliwościami rozbudowy w przyszłości. Jedyne, co mnie w tej chwili powstrzymuje przed zakupem płyty z X99, to kilka testów, w których te płyty się zjarały...i nie chodzi tu tylko o Asusa, też MSI...Co sądzicie?

Szczerze to żadna płyta z 2011 nie zablokuje cię z możliwościami rozbudowy.

MSI X99S SLI Plus

nic więcej nie potrzeba do szczęścia.

Hmm, dziwne, przecież po prostu pytam, jaką płytę główną możecie polecić na chipsecie X99, czy może ktoś miał z jakąś doświadczenia, a tu wywiązuje się naprawdę dziwna dyskusja...

Na komputerze gram i pracuję w 3dsmaxie. Niektórzy powiedzą "po co ci taki procesor czy tyle ramu i tak nie wykorzystasz jego możliwości, do przeglądania internetu wystarczy ci Core i5".

No cóż, mówili tak samo jak kupowałem PC na platformie P5WDH Deluxe i Core 2 Duo, teraz zestaw ten nie wyrabia przy zbyt wielu otwartych zakładkach, antywirze, winampie, skype itd. Ale przecież to wszystko wiecie :)

Więc pozdrawiam mądrali a życzliwych proszę o poradę jak stworzyć fajną plaformę opartą na X99.

Od tamtych czasów wiele się nie zmieniło. Jak w 3ds nie siedzisz zawodowo to 2011 ci jest zbędne. Jak nie ładujesz 4 graf.

Kierujesz się w S1150 i kupujesz i7 4790K

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...