Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, ma ktoś z Was OnePlus One?

Chciałem się dowiedzieć czegoś ciekawego na jego temat, bo ogólnie chcę kupić nowy telefon i tak sobie myślę nad Huawei Ascend P7 lub 1+1. Sprzętowo lepszy jest 1+1, denerwuje mnie tylko parę kwestii:

- duży ekran...

- czy ten żółty kolor na dole ekranu (częsta wada), gdy kupię w Polsce na allegro to przyjmą na gwarę? Jest parę aukcji, gdzie piszą, że jest polski serwis. Jakiś haczyk? Czytałem, że to ściema z serwisem w Polsce.

- czym różni się wersja Sandsone Black - tylko język polski?

- Ma ktoś z Was zaproszenie do kupna, którym mógłby się podzielić?

- wysyłajac telefon do Niemiec do serwisu, ile zapłacę? A może oni pokrywają koszty? W końcu jak się zepsuje to nie moja wina

- cena w OPO to 349 dolarów, czy celnicy czy ktoś nie doliczą jakiś kosztów? Przesyłka jest w to wliczona?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Gwarancja w Polsce to gwarancja serwisowa a nie producenta - czyli totalny syf, bo "firma" posprzedaje troche telefonów i się zawinie szybciej niż się pojawiła i tyle było gwarancji.
Tak jak @up pisze - siki nie są uznawane na gwarancji przez OPO, ponieważ twierdzą, że to problemy z softem i trzeba czekać na aktualizacje ;)
Co do wysyłki to zamawiając od producenta musisz bawić się w wysyłkę do Niemiec i dopiero do Polski. Najczęściej ludzie używają Mailboxde.com. Jak niedawno liczyłem to wyszło mi ~1400zł za całość (telefon +wysyłka).

Link to post
Share on other sites

Gwarancja w Polsce to gwarancja serwisowa a nie producenta - czyli totalny syf, bo "firma" posprzedaje troche telefonów i się zawinie szybciej niż się pojawiła i tyle było gwarancji....

 

Masz go? Jak z jakością dźwięku? Z tego co wiem to nie wiadomo kiedy normalnie będą je sprzedawać w Polsce... Pomyślę nad Ascend P7, bo OPPO Find 7 też nie kupię w Polsce normalnie ze sklepu :/ Ale dziadostwo...

Który najlepszy z całej trójcy? Nie ma czegoś lepszego w tym przedziale cenowym?

Link to post
Share on other sites

@Stawskiszef

siki zdarząją się bardzo bardzo sporadycznie teraz, nie wciskaj kitu.

 

@up

Nigdy nie będą go sprzedawać normalnie w Polsce.

Jakość dziwięku jest bardzo dobra, choć nadmieniam, że na każdym androidzie słucham z włączonym i pod siebie ustawiony modem Viper4android.

Z tej trójki to 1+1 jest lepszy.

Jeśli kupisz z oficjalnej strony to gwarancje dostajesz na 24 miesiące, jak każde urządzenie kupione na terenie UE.

 

Pamiętaj, że trafiłeś na forum gdzie większość z osób które radzą jest przeciwna takim zakupom.

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Odradzamy zakupy w Chinach. W Europie też - ALE - mniej :)

 

Jak mamy oficjalnego dystrybutora / sprzedawcę w Niemczech to OK - mamy 24 miesiące Gwarancji - niestety nie bardzo możemy się powołać na Niezgodność Towaru z Umową :)

 

W Niemczech coś takiego też jest - ALE - znacznie ciężej ewentualnie dochodzić swoich praw. Łatwiej niż w Chinach :) - ale trudniej niż w Polsce.

 

Ogólnie zakupy w EU, w oficjalnej sieci dystrybucji -  sa znacznie bezpieczniejsze.

Link to post
Share on other sites

G2 ładny, a jak to jest z wgrywaniem aplikacji? Podobno można tylko na pamięć wewn. a nie chodzą apki i gry z karty pamięci czy jak to jest? Myślałem tak do 1500 zł, chociaż wydaje mi się to zbyt duża kwota przy moich wymaganiach. Dodam tylko, że ważne dla mnie to dobrze trzymająca bateria - nie jeden dzień...!

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Od dzisiaj będę polecał każdemu HTC One M7. Tobie, bo:

  • Nie znajdziesz tele z krótszą GW niż rok (czasami).
  • Dźwięk jest fenomenalny (BoomSound)
  • Ekran 4.7"
  • Ładnie wygląda
  • 32GB wewnętrznej
  • Wykonanie bajeczne
  • Solidny i gustowny :D
  • Nowy dostaniesz bardzo tanio
  • Dostępna PL dystrybucja - GW
  • HTC wypuścił super akcesoria :)
Link to post
Share on other sites

Cholera, tak właśnie myślałem, że coś tu nie gra, ale że średnio skupiony byłem to palnąłem głupotę że aż wstyd..

 

Dokładnie, sam się zorientowałem, że nie ma wejścia na kartę :D

 

 

Od dzisiaj będę polecał każdemu HTC One M7. Tobie, bo:

  • Nie znajdziesz tele z krótszą GW niż rok (czasami).
  • Dźwięk jest fenomenalny (BoomSound)

...

 

W takim razie czy nie lepiej kupić M8 używany? Znajdzie się w cenie 1200 zł, choć nie wiem czy warto dopłacać. Jakoś do HTC nie jestem przekonany, czytałem, że jakość dźwięku ze słuchawek nie powala. Wiem, że wygrywa w tej kwestii iPhone, ale nie stać mnie na niego... :)

Link to post
Share on other sites

Nie, nie za 1200zł to nie dostaniesz pełnowartościowego M8. Za taki solidny produkt trzeba zapłacić 1500-1600 - mowa o używanym z pełnoprawną gwarancją producenta. Na okazy komisowe z gwarancją serwisową raczej bym nie liczył w przypadku tego telefonu - praktycznie nienaprawialny przez "sprasowanie".

Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś chyba o tym co pisałem wyżej

 

Pamiętaj, że trafiłeś na forum gdzie większość z osób które radzą jest przeciwna takim zakupom.

 

kupisz np. tutaj http://www.aliexpress.com/item/VIVO-X3S-MT-6592-eight-core-CPU-1GB-RAM-16GB-ROM-5-0IPS-720P-screen-Android/1742161272.html

Link to post
Share on other sites

Niech zgadnę : VivoX3s ma profesjonalny dźwięk - zapewne ma na pokładzie DAC Philips TDA1543 oraz wzmacniacze Burr-Brown OPA2107 :) :) - lub - cos podobnego? Jeśli nie, to  wygląda, że reszta świata audio to matołki, że stosują takie drogie podzespoły - przecież wystarczy "Chińska" technologia i mamy HI Endowy, Profesjonalny dźwięk. :)

 

Chyba sobie jaja robisz :) - po pierwsze żadna komórka nie ma dobrego dźwięku, żadna. Co najwyżej maja niezły dźwięk.

W połączeniu z dobrymi słuchawkami mamy poprawne brzmienie i nic po za tym. Jak myślisz, czemu audiofilskie odtwarzacze jak AK, HiFi Man, iBasso kosztują grubo ponad 2000 zł ? AK240 to wydatek rzędu 10000 zł. Porządny komplet DAC + OpAmpy potrafi kosztować 1000 zł i więcej.

Więc nikt mi nie wmówi, że telefon kosztujący 1200 zł będzie dobrze grał. Sam mam AK120 i HiFiman 601 - więc coś na temat dobrego dźwięku mogę powiedzieć. A oba w świecie Hi End'u są zaliczane raczej do niższej klasy :)

 

Z dobrymi słuchawkami każdy telefon w miarę zagra poprawnie, zwłaszcza jak słuchamy ogólnie pojętego Umca-Umca :) - z muzyką poważną jest gorzej :) - tu najmniejsze wady wychodzą - no i zakładam, że słuchamy porządnie "obrobionego" formatu bezstratnego - a nie MP3 :) - bo jak słuchamy MP3 - to sobie możemy darować mówienie o jakości dźwięku.

 

Po drugie - Jesteś świadomy, że kupując w Chinach Masz 12 miesięcy gwarancji w Chinach właśnie - a jak Ci odmówią naprawy Gwarancyjnej - to możesz im co najwyżej wysłać gniewnego EMail'a :) i tyle.

 

Dla tego odradzamy zakupy w Chinach - co innego kupić sprzęt za 10$ a co innego za 300$ - ale to Twoja kasa - widocznie jesteś bardzo bogaty - skoro możesz sobie pozwolić na zaryzykowanie 1200 zł :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak myślisz, czemu audiofilskie odtwarzacze jak AK, HiFi Man, iBasso kosztują grubo ponad 2000 zł ?

Marketing, znaczek itd itd.

 

Swego czasu sporo rozmawiałem z posiadaczami bardzo drogich sprzętów audio. Wszyscy zgodnie mówili, że nawet taki iMod jest już bardzo przyjemny. Koszt używanego iModa to 300 zł, do tego wzmacniacz wg. preferencji i mamy naprawdę niezły sprzęt.


 

 

bo jak słuchamy MP3 - to sobie możemy darować mówienie o jakości dźwięku

Bzdura.

Nie polemizuje z tym, że FLAC/ALAC i reszta to formaty znacznie lepsze aniżeli MP3, ale w ślepych testach o których czytałem nieraz tylko niewielka ilość osób potrafiła je odróżnić, oczywiście źródłem były same porządne sprzęty.

Link to post
Share on other sites

@Ekoiks

akurat ten sprzedawca jest sprawdzony.

tak samo tutaj:

http://www.aliexpress.com/item/Ultra-Thin-5-95mm-Vivo-X3S-3G-Smartphone-WCDMA-GSM-Dual-SIM-Cards-Octa-Core-Mobile/1742277835.html

Pamiętaj tylko jeśli byś się zdecydował na zakup, aby napisać do sprzedawcy że potrzebujesz język polski.

Aliexpress jest bardzo dobrym miejscem do kupowania chińskich rzeczy. Dużo rzeczy kupiłem na aliexpress i nie narzekam.

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Każdy telefon będzie miał porównywalną jakość :) - zakup DOBRYCH słuchawek da Ci 100x więcej niż spinanie się na telefon. :)

 

Nie neguję, że Aliexpress jest dobrym sprzedawcą - sam u nich kupuje - ALE - tylko tanie rzeczy - telefon za 1200 zł to nie jest coś z czym można ryzykować.

 

Mamy bardzo słabą 12 miesięczną gwarancję realizowaną w Chinach, musimy odsyłać sprzęt - często całośc trwa dwa miesiące.

Link to post
Share on other sites

Każdy telefon będzie miał porównywalną jakość :) - zakup DOBRYCH słuchawek da Ci 100x więcej niż spinanie się na telefon. :)

 

Nie neguję, że Aliexpress jest dobrym sprzedawcą - sam u nich kupuje - ALE - tylko tanie rzeczy - telefon za 1200 zł to nie jest coś z czym można ryzykować.

 

Mamy bardzo słabą 12 miesięczną gwarancję realizowaną w Chinach, musimy odsyłać sprzęt - często całośc trwa dwa miesiące.

 

To wiem, ale tylko dobre słuchawki + dobry player = dobry odsłuch. Uwielbiam muzykę, praktycznie 24/7 leci, ba, robiłem nawet bity. Sprzętem nie mam jakim za bardzo się pochwalić - na chwilę obecną jest to Shuffle 4G i niebawem dojdą słuchawki Xiaomi Piston v2 tak szeroko zachwalane :) Mam nadzieję, że jakość będzie dobra. Sugerujesz, że iPhone 5S zagra tak samo jak ten z DACiem ESS? Na allegro wyczaiłem aukcję 1670 zł za iPhone 5S 32 GB i tak się zastanawiam... Pytanie tylko czy jest mi potrzebny aż tak drogi sprzęt.

Przeglądając mp3store.pl znalazłem telefony ZOPO - też chińskie, ale czy też dobrze zagrają? Skoro są na tym sklepie to domyślam się, że nie bez powodu.

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...