Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Tak jak w temacie szukam smartfona z Androidem w cenie 700, max. 800 zł. Cechy, które się dla mnie liczą, to: dobra wydajność, bo na telefonie lubię sobie pograć, choć nie mówimy o cudach w tej cenie, duży ekran HD, czyli coś ok. 4,5-4,7 cala i (najlepiej) rozdzielczości 720x1280p i w miarę dobra żywotność telefonu.

Najlepiej żeby to był jakiś LG, Sony, Samsung (w ostateczności), choć co do innych, mniejszych marek zbyt dużych uprzedzeń nie mam :) Na oku miałem póki co używany S3 LTE lub Neo, LG L9 II lub L90, czy chociażby Archos Oxygen 50c, choć nie znalazłem go w polskich sklepach.

Oczywiście proszę o inne propozycje i zalecenia, bo o to mi generalnie chodzi.

Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi!

 

P.S. Może to głupie, ale czy da się przywrócić stan software'u telefonu do tego, jak po wyciągnięciu z pudełka? Tzn. samouczki i inne takie?

Link to post
Share on other sites

Ten asus jest ciekawy, zwłaszcza, że choć to azjatycka (chinska?) firma, to np. gpu czy laptopy produkuje bardzo dobre. A co sadzicie o: allegro.pl/asus-zenfone-5-2gb-16gb-dual-intel-atom-aero-etui-i4602873129.html ? Wiem, że aukcjom z niską cena i nieokreslona lokalizacją nie nalezy ufać, ale co myślicie o tym przypadku?

Link to post
Share on other sites

Płacisz pośrednikowi (sprzedawcy z allegro), a On zamawia sprzęt w Twoim imieniu. To samo możesz zrobić Ty, kupując bezpośrednio u Chińczyka na np. Aliexpress. Osobiście nigdy nie kupowałem sprzętu w ten sposób, więc poczekaj na opinię osób bardziej doświadczonych.

 

Asus ma być na dniach dostępny w Polsce, więc jeśli możesz, to poczekaj parę dni. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Odpuść sobie chinole bo jak Ci się zepsuje to będzie klops potem. Odsyłać do chin i czekać niewiadomo ile aż przyjdzie nowy lub ten sam naprawiony.

Gwarancja serwisowa to też kapa bo sprzedawca zmieni nazwe firmy albo zwinie interes i masz po gwarancji. Kup coś z polskiej dystrybucji z gwarancją producenta do świętego spokoju

Link to post
Share on other sites

 

 

Asus ma być na dniach dostępny w Polsce, więc jeśli możesz, to poczekaj parę dni.
Oczywiście, że nie śpieszy mi się aż tak bardzo, to był tylko przykład.

 

 

Kup coś z polskiej dystrybucji z gwarancją producenta do świętego spokoju
Właśnie chodzi mi o konkretne propozycje, bo sam zwolennikiem chinoli nie jestem, choć Asus wydaje się dosyć wiarygodny.
Link to post
Share on other sites

Asus zen 5 to niezły telefon ale ma  tez kilka wad, ogólnie ludzie bardziej polecaja Coolpad F1, tu masz małe porównanie do Asusa http://telchina.pl/coolpad-f1-dlaczego-jest-pozadany-t12306.html

Asusy z polskiej dystrybucji sa niestety uboższe i droższe niż kupowane na ali.

Edytowane przez gramacz
Link to post
Share on other sites

Azjatyckie produkty zamawiane z ich rodzimego kraju wyglądają fajnie w teorii. Problem zaczyna się pojawiać w momencie nieprawidłowego funkcjonowania urządzenia - czas i koszt odesłania do serwisu.

 

 

 

Asusy z polskiej dystrybucji sa niestety uboższe i droższe niż kupowane na ali.

W końcu nikt idiotą nie jest i wie za co płaci tutaj w kraju - obsługa klienta, serwis, 24 miesięczna gwarancja. Kupując telefony z Azji zaoszczędzisz trochę grosza, lecz przy pierwszej lepszej awarii sytuacja się zmienia.

Nie twierdzę, że wszystkie telefony kupowane w Azji się zepsują i będą z nimi problemy, bo może być i tak, że będą działały dłużej niż obecne topowe egzemplarze za dwa-trzy tysiące. Jednak jest to sprzęt elektroniczny, do którego musimy podejść z ograniczonym zaufaniem.

Z drugiej strony - jeśli odeślesz im telefon za 500 zł na gwarancję i nie wróci do Ciebie nigdy - założysz sprawę w sądzie? Myślisz, że będzie łatwo cokolwiek zdziałać?

Jeśli Cię stać na takie ryzyko, to stać Cię także na lepszy telefon kupiony z gwarancją producenta w Polsce. Biedny człowiek nie pozwala sobie na takie ryzyko.

Link to post
Share on other sites

Coś jednak te chinole bez polskiej dystrybucji mnie odstraszają :/ Zenfone 5 z atomem 2x2 ghz prawdopodobnie w Polsce się nie pojawi, a jak już, to ok. 900-1000 zł, a na tyle mnie nie stać :pokey: Tak samo np. Coolpad F1 czy Xiaomi Redmi. Wolałbym coś bardziej w stronę Moto G, bo nie ma problemu z kupnem w Polsce, ale ten 1GB RAM brzmi niepoważnie jak na wymagania andka.

Powoli tracę nadzieję na znalezienie fona idealnego, no ale co zrobić...

Link to post
Share on other sites

Wow, dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Najchętniej to bym poczekał na Zenfona w Polsce. Ogarnąłbym ceny i poczytał recenzje.

Co do pomysłu z WP, to nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo po prostu wykluczyłem tę możliwość na wstępie i przejście z androida byłoby niezłym szokiem, niewiem czy zdołałbym się przyzwyczaić. Oczywiście nic nie mam do Lumii, tylko sama budowa systemu nie daje za wiele frajdy z dostosowywania i modowania (brak tapety!?)

Jeszcze musiałbym się zastanowić, bo wybór nie jest taki prosty, jak myślałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...