Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Chciałbym Was prosić o pomoc w złożeniu zestawu do 4500 zł. Absolutnie się na tym nie znam, opinii w sieci jest od groma i ciężko mi się w tym połapać.

 

  • Zastosowanie komputera : Głównie grafika 2D ( photoshop, Illustrator, Indesign) oraz grafika 3D
  • Maksymalna kwota : 4500 zł z systemem operacyjnym
  • Których części potrzebuję : cała buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :nie sądzę, nie znam się na tym i raczej nie będę się w to bawił
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 2560x1440 Dell 2713 hm
  • Specjalne wymagania brak
  • Posiadane części : brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak

Będę wdzięczny za wszelką okazaną pomoc w tym temacie :)

Edytowane przez Tiago
Link to post
Share on other sites

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Microsoft Windows 7 Professional OEM 64Bit PL SP1

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Gigabyte GeForce GTX 660 WF2 2GB DDR5 192bit (1046/6008)

Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

Zestaw głównie pod 2D. 16 GB ramu to takie minimum, na razie masz 2 kości, a w przyszłości możesz pomyśleć nad następnymi. Przy stacjach roboczych zdecydowanie zaleca się OC, stąd też w propozycji jest 4-rdzeniowy / 8-wątkowy CPU z odblokowanym mnożnikiem. Płyta z 6-fazową sekcją zasilania i obsługą RAID, SSD pod system i niezbędne aplikacje + HDD na dane. W przyszłości warto będzie dołożyć drugi SSD pod Scratch Disk, gdyż Photoshop korzysta z takowego nośnika. Do tego GTX660 2 GB do akceleracji sprzętowej, cichy PSU oparty na DC-DC. Wszystko to w bardzo solidnej i przewiewnej obudowie z oknem.

 

W przyszłości dorzucasz cooler i można podkręcać. 4790k ma bardzo wysokie taktowanie bazowe (4,0 GHz), a masz możliwość podkręcenia go do ~4,5 GHz.

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki Szambor!!

 

Zastanawiam się nad Windowsem, według Ciebie 7 czy może jednak 8? Pytam z czystej ciekawości, dotychczas jadę na 7 i z 8 nie miałem styczności ale mimo wszystko jest to nowszy system.

 

Całość wygląda bardzo spoko, poczekam zobaczę może ktoś jeszcze zechce się wypowiedzieć  w temacie.

 

Wielkie dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Zestaw wyżej dobrze się sprawdzi u autora, ale skupiając się na wydajności w pracy skonfigurowałbym to trochę inaczej:

http://www.morele.net/inventory/info/orGM7l/ - 4515zł

 

Argumentację właściwie przedstawił kolega szambor ;). Postanowiłem trochę uciąć na zasilaczu i obudowie, za to wrzucić pojemniejszy i troszkę wydajnieszy SSD na system i aplikacje oraz szybki SSD jako dedykowany scratch disk. Stało się to głównie kosztem GPU, ale w aplikacjach w których pracujesz (chodzi mi o pakiet Adobe do 2D) ma ona wręcz trzecio, czy czwartorzędne znaczenie (po pamięci RAM, szybkich dyskach i CPU). Modele z niskiej półki nie odstają  znacznie od topowych: http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Photoshop-CS6-GPU-Acceleration-161/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie Panowie za pomoc!!

 

Myślę, że na obecną chwilę jednak zestaw kolegi Szambora bardziej do mnie przemawia, chociaż rozumiem argumentację BlueMike'a.

 

Zastanawiam się tylko nad jeszcze jedną rzeczą, jak Wasze zestawy poradzą sobie z grafiką 3D? Nie ukrywam, że jest to dosyć ważny element dla mnie i chciałbym żeby nowy zestaw pozwolił mi na rozwijanie się w tej dziedzinie. Programy których używam i w których chcę się szkolić to Zbrush i Modo.

Link to post
Share on other sites

Takie zestawy spokojnie pozwolą Ci się szkolić. Zbrush jest stosunkowo lekki, praktycznie w całości liczy się na CPU i nie masz się tutaj o co martwić. Jeśli chodzi o GPU w Modo też nie powinno być problemu chyba , że chciałbyś renderować na silniku opartym o karte.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam jeszcze raz wszystkich.

 

Sorry za zamieszanie ale chciałbym poprosić jeszcze raz o pomoc w tym samym temacie, nie chcę zaśmiecać forum dlatego odgrzebałem stary temat. 

 

Postanowiłem wstrzymać się z zakupem zestawu do nowego roku co chyba wyszło na dobre ponieważ udało mi się jeszcze uskubać trochę kasy. W związku z tym czy ktoś z Was znalazł by chwilkę aby pochylić się jeszcze raz nad zestawem dla mnie? Wymagania/oczekiwania te same, tylko kwota wzrosła do 5500 zł.

 

Dzięki wielkie i sorry za zamieszanie!

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...