Skocz do zawartości

kilka pytań o pamięć ram


Recommended Posts

Witam, jako iż jestem w tych sprawach zupełnie zielony ,próbowałem dowiedzieć się czegoś na tym forum, jednak nie jestem na sto procent pewny czy wszystko dobrze zrozumiałem.

 

Zacznę od podania mojego zestawu:

Płyta główna: AsRock P55 Pro/USB3

Procesor Intel i3 540

Karta Graficzna Radeon HD 5670

Pamięć RAM DDR3 Goodram 2gb 1333 MHz 2 x 2 GB

Zasilacz Modecom Logic 600 W

 

Nie jest to zestaw pierwszej młodości dlatego mam kilka pytań:

Czy jest sens dodawania jeszcze 4 GB RAMU? zalezy mi na szybszej pracy komputera przy kilku programach naraz oraz lepszej wydajności w grach typu Arma 2, Dayz

Jakimi kryteriami pownienem się kierować w doborze pamięci? moglibyście coś polecić?

 

 

Dziękuję za wszystkie przejawy pomocy.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co Ci "znawcy" mają do zasilaczy. Prawie przy każdym takim temacie ktoś wyskakuje z tekstem, że trzeba wymienić zasilacz, bo się spali komputer, dom, osiedle, a może nawet cała ziemia. Korzystalem z psu, które z tych czarnych list nie schodzą w ogóle. Czy Feel czy ocz sli, w których cewy dosłownie wyły, a nie piszczały. Kolega również napisał, że komputer ma swoje lata i jakoś o problemach z zasilaczem nie wspominał, a tutaj radzą mu od razu wymienić chociaż on używa go już jakiś dłuższy czas i pewnie jeszcze kilka lat będzie działać. Ale co tam, wymień, bo popalisz jeszcze instalację 3kv w domu.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co Ci "znawcy" mają do zasilaczy. Prawie przy każdym takim temacie ktoś wyskakuje z tekstem, że trzeba wymienić zasilacz, bo się spali komputer, dom, osiedle, a może nawet cała ziemia. Korzystalem z psu, które z tych czarnych list nie schodzą w ogóle. Czy Feel czy ocz sli, w których cewy dosłownie wyły, a nie piszczały. Kolega również napisał, że komputer ma swoje lata i jakoś o problemach z zasilaczem nie wspominał, a tutaj radzą mu od razu wymienić chociaż on używa go już jakiś dłuższy czas i pewnie jeszcze kilka lat będzie działać. Ale co tam, wymień, bo popalisz jeszcze instalację 3kv w domu.

radza mu dla swietego spokoju , moze ale nie musi sie zwarcie zrobic nie ?? a jak sie zrobi to po co kupywac kolejny komp i sie w jeszcze wieksze koszta niz zasilka pchac , ale jak kto chce :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...