Skocz do zawartości

Jaka jest bezpieczna temperatura na fx 8320?


Recommended Posts

Jakiej temp nie powinien przekraczać FX 8320? Udało mi sie go podkrecić aż do (tylko :( ) 4GHz i później blue screen, mam na prime 95 temp 64-65 stopni czy nie jest to za wysoka temperatura? Szczerze myślałem, że kama cross jest dobrym chłodzeniem pod OC, a tu sie okazuje, że sprawdza się tylko jako zamiennik boxa :(

 

Przy okazji.. jak powinnem sprawdzić procesor po OC czy wszystko jest ok? Nigdy nie ppodkręcałem bo jestem zdania, że to sie nie kalkuluje jak sie policzy ile kasy idzie na droższą płytę itd pod OC więc nie mam doświatcznia

 

Edit: pod dłuższym czasie temp wzrosła do 68st jestem bardzo rozczarowany tym chłodzeniem :/ tak je wszyscy chwalą.... jeszcze mam dołożone 2 dosć mocne wentylatory bez nich to już by była totalna kaszana.....

 

Edit2: temp stoi na 65 tylko byl chwilowy skok na 68

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Maja wyciągać ciepłe powietrze z obudowy. Pokombinuj trochę. Możesz dać dwa na top, lub jeden na topie i jeden na boku. W grach pewnie będziesz miał koło 50 stopni więc temperatury w normie będą. Przeważnie pasty dołączone do chłodzeń są kiepskie.

Link to post
Share on other sites

Szczerze nie wiem jak przed OC bo cooler był zapchany kurzem i dziś wyczyściłem, zamontowałem wentylatory i filtry

 

Po różnych ustawieniach wentylatorów udało mi się zmniejszyć temp o 1 stopnien wiec narazie musi tak zostać... zaraz zmierzę temp w grze tylko jeszcze co ze sprawdzeniam stabilności? Jak to zrobić?

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Mam z przodu jakiś słaby wenty i te 2 mocne na boku, miałem 6 sztuk mistrali 140 ale okazały się trefne więc je zwróciłem i mam tylko te na ten moment zanim znajdę gdzies pewnie mistrale 140. Zaraz mogę jeszcze zamontowac z tyłu prowizorycznie ze starego zasilacza. Płyta Crosshair v formula z 
Dane z CPU Z http://valid.x86.fr/hs04ln
Użyłem automatycznego OC z oprogramowania płyty ponieważ sam nie wiem co i jak.. nigdy się w to nie bawiłem zawsze wolałem dopłacić do mocniejszego proca...

Podczas gry w crysisa 3 temp nie przekracza 52st

 

Po przywróceniu w biosie ustawien domyślnych, bez OC jest 55st w prime

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

plyta jest badzo dobra, temperatury podczas gry sa za wysokie.  W obudowie najwazniejsze zebys mial dobry wentylator, ktory wciaga swieze powietrze (z przodu) i taki ktory je wydmuchuje z tylu.

Z boku nie potrzebujesz wentylatorow jezeli masz Kame. Jestes pewien, ze chlodzenie jest dobrze zamontowane?

Jezeli tak to daj dobry wentylator na przod i na tyl, boczne odpusc - mozesz je na topie zamontowac, zeby szybciej wyciagaly powietrze z obudowy, ale podejrzewam, ze znaczacej roznicy nie bedzie.

Mozesz jeszcze sprawdzic temperatury z otwarta obudowa

Link to post
Share on other sites

napiecia sa ok, cooler tez jest ok - mozna na nim 4.5 GHz (albo wiecej) zrobic z bardzo dobrymi temperaturami, zostaje montaz i kiepska cyrkulacja powietrza. Zamow wentylatory na przod/ tyl i daj znac czy cos pomoglo.

Niestety jak sie chce FXa, to trzeba miec dobra plyte, dobre chlodzenie i przewiewna obudowe

 

edit: nie przekraczaj 62 stopni na procu

Edytowane przez bossk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mistrale 140 będą OK?

 

Myślę, że dni tego proca i tak są policzone tylko czekam jeszcze z decyzją na boom nowych gier bo tak bym zmieniał na i5 4690k ale jeśli mantle stanie się standartem to będę mógł zostać na AMD bo trochę boję sie przesiadki na intela :) Bo, że dziś intel sobie radzi to nie znaczy, że za 2 lata nie zostanie daleko w tyle tym bardziej, że w benchmarkach przegrywa .... tylko w grach wymiata ale mantle praktycznie stawia AMD na równi....

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

nie mialem nigdy tych wentylatorow wiec sie nie wypowiem, mysle ze beda lepsze takie niz zadne :P

Zamontuj je, pobaw sie w OC procka (4.5 GHz) i jak wydajnosc Ci nie bedzie pasowac, to zmien na intela, a jak bedzie to nie ruszaj bo nie ma sensu.

Na mantle to sie tak bardzo nie patrz, to taka raczej ciekawostka, wiecej da direct 12, ktory ma rowniez zmniejszyc obciazenie procesora, a Twoja karta bedzie go wspierac.

Edytowane przez bossk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podniosłem sam mnożnik do 4GHz i po kilku minutach temp. prawie osiągnęła 70st i ciągle wzrastała wiec szybko wyłączyłem.... Po podnesieniu do 4,1-4,2 temp utrzymuje się na ok 55 stopni ale po kilku minutach prime wywala błędy wiec czy mam jakiegoś pecha i mój proc jest poprostu niepodkręcalny? xd

Link to post
Share on other sites

hej zamontowales wentylatory na przod i tyl obudowy? Jezeli tak to wydaje mi sie ze zle zamontowales cooler.

Piszesz ze jak podniosles mnzonikiem to przy 4 GHz miales 70 stopni, a pozniej ze miales 55 ale bledy wywalalo.

 

Wejdz w Asus AI suite i ustaw bez zmiany napiecia 200x20 (4 GHz) na kazdym rdzeniu, nie zmieniaj taktowan ramu ani nb

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Więc dziś dałem tesn w occt przez 15min i oto wyniki: 

 

http://pics.tinypic.pl/i/00583/0u0nt9pwicqh.png

 

Screeny które dał program:

https://onedrive.live.com/redir?resid=97342973586AA3D!636&authkey=!AENJpOCouY56dlg&ithint=folder%2cpng

 

Myślę, ze nie powinno byc takich wysokich temperatur na 4GHz skoro fx 8350 to niby fizycznie ten sam procesor i jakoś wystarcza na nich box.... Na górze obudowy jest najmocniejszy wentylator (z jakiegoś starrego firmowego zasilacza) wyciągający ciepło, 2 srednie na boku i 1 najgorszy na froncie choc w zasadzie na froncie by mogło nie byc wcale bo to powietrze i ta nie dojdzie do procka tym bardziej, że grafika zastawia.... R9 to kawał kloca xD

 

Dodam, że OC powoduje problmy z aero, że się momentami wiesza lub przestaje całkowicie działać.


edit:

Okazuje się teraz na occt, że temp na 3.5GHz jest też zbliżona bo 58 st ięc narazie nie zostaje mi nic innego jak sprawdzenie coolera i pasty i jak sę z tym uwinę i będą jeszcze problemy to będe pisał :) To na ten moment dziękuję wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

hej a mozesz dac najlepszy wentylator na przod, na boku jest w sumie bez znaczenia, jeden mocny na tyl i jeden na gore?

Wydaje mi sie ze mimo wszystko zle zamontowales cooler, ale slaby wentylator na froncie obudowy tez robi swoje.

Pamietaj, wentylator z frontu wciaga powietrze z zewnatrz po to, zeby cooler chlodzil procesor zimnym powierzem, potem to nagrzane przez procek powetrze powinno zostac usuniete z obudowy, zeby procesor byl chlodzony "nowym swiezym powietrzem".

Mozesz zamiescic zdjecie tej obudowy i powiedz w jakim miejscu ona stoi.

Link to post
Share on other sites

Foty 
https://onedrive.live.com/redir?resid=97342973586AA3D!443&authkey=!AEivVu2jBrPQX-I&ithint=folder%2cjpg

Stoi pod biurkiem zdala od źródeł ciepła, stoi na panelach.

Na każdym wentylatorze jest siatka "do gipsu" żeby nie leciał kurz do środka. Kurz czyszczony jakieś 3-4 dni temu.

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

mozesz na tyl budy dac wnetylator (i ustaw zasilacz wnetylatorem w dol, nie do gory ;)) jezeli to nie pomoze (moglbys jeszcze kable poukladac w obudowie, bo maja wplyw na cyrkulacje powietrza) to zle zamontowales chlodzenie. Innego wyjscia nie widze

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...