Skocz do zawartości

Głosniki do muzyki za 600zl. Solo 7c czy Edifier C3?


Recommended Posts

Witam
   

Chciałbym kupić głosniki do mojego PC za ok. 600zl.

 

Głośniki głownie bylyby wykorzystywane do muzyki.Czasem rowniez gram w gry czy ogladam filmy ,ale to nie jest az tak wazne .Jesli chodzi o gatunki muzyczne jakie slucham to procentowo prezentowaloby sie to mniej wiecej tak :

65%- Rap

25%-Rock/Punk

10%-inne

 

Głosniki nad jakimi myslalem do tej pory to:

-Solo 7c

-Edifier C3

 

Lubie mocny bass, dlatego rozwazam kupno rowniez  zestawu 2.1 co w utworach rapowych mogloby byc mile dla ucha  , natomiast jestem rowniez fanem gitary elektrycznej i lubie utwory rockowe gdzie podobno zestawy z subwooferami nie radza sobie za dobrze. Ze specyfikacji wynika ,ze solo7c jest duzo glosniejsze , ale czy bass bedzie rowniez zadowalajacy i rownie mocny jak przy edifier C3?

 

Jakie glosniki beda najlepsze w tej cenie, moze jakies inne niz te co podalem? Jestem otwarty na propozycje.

 

 

Z gory dziekuje za pomoc.Pozdrawiam

Edytowane przez dawidjjj
Link to post
Share on other sites

Moc zestawu jest wieksza ponad 2x co moze swiadczyc rowniez o tym ,ze beda graly glosniej i chyba nie powiesz mi ,ze solo 7c jest cichsze ?Zamiast bez sensu sie czepiac i odpowiadac wylacznie pytaniem na pytanie moglbys napisac cos co faktycznie mogloby pomoc, albo nie pisac wcale skoro nie masz nic wartosciowego do dodania.

Cooger- dzieki za odp. a czy z glosnikow komputerowych w tej cenie najlepszym wyborem bedzie solo 7c ?

Link to post
Share on other sites

Dwukrotna różnica w mocy przełoży się raczej na większą głośność bo raczej nie ma dwukrotnej różnicy w skuteczności.

 

Czy Solo7c będą najlepsze? Kolego, ile ludzi tyle gustów. Skocz gdzieś do sklepu i posłuchaj, dowiesz się czy Ci pasują.

Link to post
Share on other sites

Na poczatku nie bylem zbyt przekonany do uzywanych kolumn ze wzgledu, ze przewaznie takie kolumny pare lat maja i nie wiadomo ile jeszcze pozyjam choc teraz jak troche poczytalem wydaje sie to byc calkiem ciekawa opcja.

 

A i moglby ktos sie szerzej wypowiedziec na temat Tannoyi m1 ?

 

Ps. Moj pokoj ma 18mkw, ale beda rowniez graly w pokoju ok. 35mkw

Link to post
Share on other sites

Tannoy M1 to pierwszy rozsądny krok w stronę dźwięku nazwijmy to audiofilskiego. Takiego w którym liczy się detaliczność, możliwość wyłapywania szczegółów, faktura dźwięku itd. Nie mniej nadal to entry level, będą grały dość miękko i zamazanymi konturami. Jako nowe otrzymywały wysokie noty w testach, nieco lepiej (głównie jeśli chodzi o zejście na basie) wypadały M2. Swego czasu były popularne mody tych (M1) kolumn - zmiany dotyczyły zwrotnicy i wygłuszenia skrzynek. Czy warto - nie wiem.

 

Warto je pożenić ze wzmakiem Rotela serii 92x, uwaga jednak na potencjometry i przełączniki w tych wzmakach. Można też pomyśleć nad jakimś NAD-em z epoki. Komplet powinien grać dość zadziornie, dobry do rocka, metalu czy punka. Do hiphopu będzie IMO za mało basu, no może M2 jeszcze się jakoś obroni bo jak na tak małe pudełka to tego basu trochę miały. Bas jest dość miękki bo to papierowa membrana, w MX2 któe miałem bas był twardszy, ale nie potrafiły już tak czarować.


Na poczatku nie bylem zbyt przekonany do uzywanych kolumn ze wzgledu, ze przewaznie takie kolumny pare lat maja i nie wiadomo ile jeszcze pozyjam choc teraz jak troche poczytalem wydaje sie to byc calkiem ciekawa opcja.

 

Zawsze używany sprzęt trzeba solidnie przetestować, typowe usterki kolumn to uszkodzenia zawieszeń wooferów i midwooferów, głównie papierowych i piankowych oraz spalone cewki głośników po przegrzaniu lub zapodaniu za dużej mocy.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

A i moglby ktos sie szerzej wypowiedziec na temat Tannoyi m1 ?

 

Ps. Moj pokoj ma 18mkw, ale beda rowniez graly w pokoju ok. 35mkw

 

Tannoy M1 zgubią się na takim metrażu, no w 18 m może dadzą jakoś radę, ale w 35 m nie ma szans. Na Twoim miejscu szedłbym jednak w podłogówki - zapewnią potężniejszy dźwięk. Zobacz sobie Dali 104: http://allegro.pl/dali-104-jubilee-od-pierwszego-wlasciciela-i4666740280.html lub poluj na używki Eltax Liberty 5+ albo Tannoy Mercury M4.

Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie Dali 104

 

Zawieszenie piankowe jednego głośnika jest pęknięte na odcinku ok 8cm.

Patrząc na zdjęcia, ciężko będzie dobrać pianki, żeby pasowały do tego głośnika a tym samym zachowały jego parametry.

Link to post
Share on other sites

35m2 to duże pomieszczenie, tutaj jak wyżej, dali 104 będą dobre, byle sprawne, albo :

http://allegro.pl/dali-5005-okazja-i4666707729.html

http://allegro.pl/mb-quart-650s-kolumny-podlogowe-wysoki-model-i4653920900.html

 

Za mniejsze pieniądze nie wypełnisz dobrze dźwiękiem takiego pokoju. 

Edytowane przez Darkknur
Link to post
Share on other sites

Zamiast 5005 lepsze byłyby 6006, w stosunku do 104-ek 5005 to krok w tył.

 

Jest tylkojedno ale - dotarliśmy już do ceny nowych Solo7c a jeszcze nie mamy wzmacniacza. Budżet jak nic x2.

 

To może być ciekawa opcja: http://allegro.pl/kultowe-kolumny-heybrook-hb3-jak-nowe-i4636246029.html - niestety nie miałem z nimi do czynienia choć zawsze chciałem mieć Heybrooki ;)

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Zamiast 5005 lepsze byłyby 6006, w stosunku do 104-ek 5005 to krok w tył.

 

Jest tylkojedno ale - dotarliśmy już do ceny nowych Solo7c a jeszcze nie mamy wzmacniacza. Budżet jak nic x2.

 

To może być ciekawa opcja: http://allegro.pl/kultowe-kolumny-heybrook-hb3-jak-nowe-i4636246029.html - niestety nie miałem z nimi do czynienia choć zawsze chciałem mieć Heybrooki ;)

Pomyliłem je z 505 : P

 

Dotarliśmy do ceny solo, ale czy solo dobrze poradzi sobie w 35m2 ? 

Link to post
Share on other sites

Jak ma być duży bas to albo duża podłogówka albo duży monitor. W małych monitorach nie ma możliwości zrobienia dużego basu, to tylko komputerowe głośniki używają różnych sztuczek żeby zejść niżej, ale później okazuje się, że to nie bas a pukanie tudzież łomot. Między innymi dlatego niektórym komputerowcom brakuje basu w Solówkach, bo szukają tam subwooferowego pukania którego tam po prostu nie ma.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...