Skocz do zawartości

Uniwersalny [2400zł - 3450zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam, chciałbym złożyć komputer według podanych niżej informacji.

  • Zastosowanie komputera: gra (i hostowanie roomów) w Haxball, obróbka wideo, tworzenie kompilacji (www.HaxballTube.com), przeglądanie stron internetowych, tworzenie grafiki (GIMP / Adobe Photoshop CC 2014), Microsoft Office 2007, edycja plików *.swf, słuchanie muzyki i jej obróbka, gra w FIFę 15 (nie musi być na najlepszych ustawieniach), nagrywanie płyt, pobieranie, tworzenie stron internetowych, wrzucanie (i pobieranie) plików na serwer, później tworzenie prostych programów.
  • Maksymalna kwota: 3450zł.
  • Których części potrzebuję: Wszystkich, oprócz wspomnianych w Części z poprzedniego komputera (chyba, że kupno monitora będzie konieczne).
  • Czy będę podkręcać sprzęt: Raczej będę.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1280 x 1024, LG FLATRON L1730S.
  • Specjalne wymagania: Wydajny, niekoniecznie cichy. Powinien podziałać jeszcze z 5 lat bez większych problemów.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): Monitor [LG FLATRON L1730S], myszka [Wireless Mouse Logitech M215], klawiatura [Wireless Keyboard K360], głośniki [Creative SBS 380].
  • Własna propozycja zestawu: Procesor [AMD FX-8350, X8, socket AM3+, 64bit, 4.0GHz, 125W, cache 16MB, BOX (FD8350FRHKBOX)] - czy byłby dobry? Jeśli tak, to prosiłbym o stworzenie zestawu pod niego.
  • Inne: -
Edytowane przez MaciejB29
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Maksymalna kwota: 3450zł.

 

 

Rozdzielczość mojego monitora i model: 1280 x 1024, LG FLATRON L1730S.

 

W takim budżecie bez problemu złoży się zestaw z nowym monitorem, który to znacznie poprawi komfort użytkowania.

 

 

Procesor [AMD FX-8350, X8, socket AM3+, 64bit, 4.0GHz, 125W, cache 16MB, BOX (FD8350FRHKBOX)] - czy byłby dobry? Jeśli tak, to prosiłbym o stworzenie zestawu pod niego.

 

Nie ma sensu pakować się AMD ....

 

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Crucial 8GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Liteon iHAS122 SATA (black)

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Zalman Z3 Plus USB3.0 white (b/z)

Asus GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5 128bit (1085/5400)

Crucial M500 120GB (500/130MB/s)

LG 22MP55HQ-P (LED, IPS, 5ms, HDMI)

 

3503 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw pod OC CPU wraz z nowym monitorem i dyskiem SSD. Jak już zdecydujesz się na OC procesora to dokup do tego jakieś chłodzenie, patrz chociażby SilentiumPC Grandis XE1236

 

Nie dałem chłodzenia na start aby móc upchnąć tutaj SSD pod system oraz soft. Widzę że sporo będziesz siedział w programach, stąd też warto w taki dysk się uzbroić. Dołożenie chłodzenia na CPU będzie wg mnie łatwiejsze niż przesiadka systemu z HDD na SSD. 

 

Do tego, karta od nV pod pakiet Adobe. Jako, że nie grasz w gry, GTX 750Ti spokojnie tutaj wystarczy. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=B9Q4jOd0Sgc

 

Do tego, masz obudowę z 4 wentylatorami 120 mm oraz z regulatorem obrotów, Model dostępny w kolorze białym oraz czarnym. Zasilacz modularny, oparty o przetwornicę DC-DC. Dałem 8 GB w jednej kości aby nie zamykać drogi do rozbudowy pod 32 GB. Wszystko zależy od tego jak rozwinie się Twoja obróbka video. Dodatkowo zyskujesz nowy monitor 22 cale FullHD na IPS z Flicker Safe. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Każdy producent ma swoje wzloty i upadki, produkty dobre i złe, akurat seria FX od AMD to porażka, posiadają bardzo słaby wątek, który zyskuję wydajności przy wysokim taktowaniu, dlatego pobiera też dużo energii. Ich zakup ma sens tylko przy zastosowaniach gdzie liczy się duża liczba wątków, a budżet nie jest za wysoki.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dyski mniejsze niż 1TB są dzisiaj nieopłacalne. Na przykładzie: 

 

500GB: http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-353686/

 

1TB: http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

 

Pojemność 2 razy większa, cena- 20zł więcej... Tak jest z większością dysków twardych na rynku. Nie marudź tylko bierz, bo warto. Kiedyś 500GB się skończy i będzie problem. Sam uważałem, że 1TB do mojego komputera to będzie za dużo, a po roku już prawie 3/4 zapełnione :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...