Skocz do zawartości

Wygodna mysz + podkładka. Max 250 zł. Czy SteelSeries Rival będzie ok?


Recommended Posts

§  Budżet: maximum 250  zł, ale chętnie wydam mniej ;)

§  Jakiej myszki obecnie używasz: A4 Tech X-755FS (i nigdy nie użyłem niczego poza dwoma podstawowymi przyciskami, ale scroll w niej wysiadł i teraz kupując nowy PC chcę też jakąś bardziej odpowiednią dla mnie myszkę)

§  Jaką masz obecnie podkładkę: owalne, żelowe coś z poduszką pod nadgarstek. Już się rozsypuje i trzeba ją wymienić na nową.

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: czerwona lampka na myszce, to zdaje się 2000. Tak mi odpowiada.

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: nie gram w FPS, przypuszczam,  że prędzej użyję klawiatury z przyzwyczajenia do obrotu.

Nigdy nie grałem w żadne PvP i mnie one nie interesują, więc dla mnie to nie problem.

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): głównie RPG, oraz nieco w strategie.

Przykładowo seria Fallout, Mass Effect I i II, Dragon Age I i II, Wiedźmin I. Seria X-COM, kiedyś sporo w WoW'a.

Obecnie strategia Endless Legend,  

Planuję grać w Deus Ex: Human Revolition, oraz nowe części moich ulubionych rpg-ów, te który mają widok FP na szczęście mają także aktywną pauzę.

§  Ile przycisków używasz w myszce: 2

§  Chwyt: finger grip zazwyczaj, choć i claw grip tak jak patrzę się zdarza

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):  1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca serdecznego do kciuka: 12,5 cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: obecna ma zepsute kółko, i zupełnie nie używane przeze mnie przyciski dodatkowe pod kciukiem. 

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Potrafię siedzieć 8 godzin przy strategii lub wciągającym erpegu, dlatego potrzebuję wygodnej myszki. Mam dosyć spore dłonie więc myszka nie może być za mała. Przyzwyczaiłem się do obecnej, jednak czas zmienić ją na lepszą.

 

     Myślałem o SteelSeries Rival Black, ale kosztuje sporo i nie chciałbym kupić jej a potem żałować.

 

Czy ktoś może doradzić mi czy powinienem ją kupić, czy może raczej zwrócić uwagę na jakieś inne modele?

No i jeszcze kwestia podkładki pod nową myszkę.


Nieśmiało odświeżę temat.

Edytowane przez scolman
Link to post
Share on other sites

 

 

Myślałem o SteelSeries Rival Black, ale kosztuje sporo i nie chciałbym kupić jej a potem żałować.

Szkoda kasy w twoim przypadku, przynajmniej takie jest moje zdanie.

 

Skupiłbym się na tych modelach:

CM Xornet

http://allegro.pl/a4tech-xl-750bh-avago-9500-xl750bh-podkladka-i4667083019.html Dosyć zbliżona kształtem do twojej obecnej.

 

Do tego podkładka: Natec M22

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

Domyślam się, że słowa "szkoda kasy w twoim przypadku" odnoszą się do faktu, iż nie gram w FPS ;)

 

Czy te myszki, które proponujesz nie rozlecą mi się zbyt szybko, oraz jaka jest jakość ich wykonania?

   Dwie ostatnie myszki jakie miałem, pod tym względem były po prostu słabe.

 

Dlatego zwróciłem uwagę na coś z wyższej półki, ale jeśli te dwa modele są faktycznie ok, to chyba nie ma sensu przepłacać?

Link to post
Share on other sites

 

 

Domyślam się, że słowa "szkoda kasy w twoim przypadku" odnoszą się do faktu, iż nie gram w FPS
 

Też, nie musisz dopłacać za marketing i super sensor.

 

 

 

Czy te myszki, które proponujesz nie rozlecą mi się zbyt szybko, oraz jaka jest jakość ich wykonania?

W zasadzie to możesz je porównać do obecnej, Xornet jest nawet trochę solidniejszy.

To jest produkcja masowa, zawsze możesz trafić na wadliwą sztukę, która zepsuje się szybciej, nawet jak wydasz 300zł.

 

 

 

Dlatego zwróciłem uwagę na coś z wyższej półki, ale jeśli te dwa modele są faktycznie ok, to chyba nie ma sensu przepłacać?

http://forum.benchmark.pl/topic/145578-szybkie-wycieranie-si%C4%99-steelseries-rival/?hl=rival

Nie zawsze jest sens dopłacać %-)  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...