Skocz do zawartości

Komputer do 4000 zl | Obróbka grafiki Adobe PS, Premiere


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Edycja video / Ma to być stacja robocza - Chce założyć agencje reklamową | Czasem może gry ale nie są koniecznością ( Mam Playstation 3 ) - Bardziej obróbka video.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000-4000 zł.
  • Których części potrzebujesz?: Buda + System operacyjny ( Win 7 Professional / Ultimate ? )
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie planuje bo się na tym nie znam, ale jeśli ma to przynieść duży skok wydajności i nie wiąże sie z wielkim ryzykiem to - TAK 
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 

    -Iiyama e2208Hdd (1920x1080)

    -2 x W1941S (1366x768)

  • Specjalne wymagania: Wygodna edycja video. Zastanawiam się czy nie zbudować zestawu bez karty graficznej i dokupic w pozniejszym czasie... (Minimalizacja kosztów)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: Brak.
  • Własna propozycja zestawu: Brak.
  • Inne: Mam zakupiona licencje na adobe cs6 więc główny nacisk kładę na naukę tego pakietu / Grafika 2d - webdesign + Obróbka filmów -> Spoty reklamowe. Nie zastanawiam się na ten czas nad obróbką 3d.

     

    =================================================

  • Myślałem tak :
  1. I7 - 4790k
  2. 16 GB ramu -> ?? ( potem do 32GB rozbudowa - 8-8-8-8)
  3. Na designerskiej obudowie mi nie zależy byleby chlodzenie było dobre
  4. O chłodzeniu nie mam pojecia ale jak mam potem podkrecac to ma byc dobre
  5. Plyta glowna ? Zastanawiam sie czy kupno 2 kart graficznych potem moze miec jakis sens ?
  6. Wiem ze w przyszlosci przyjdzie mi nagrywać dźwięk więc mozliwe ze bede potrzebował tyle slotów zeby upchać urządzenie nagrywające 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Myślałem tak :

1. Dobry wybór.

2. Też dobry wybór.

5. O ile się nie mylę to AAE CS6 wspiera takie konfiguracje, ale jak na taką stację masz ograniczony budżet, więc lepiej skupić się na dobrej "bazie"

 

Systemy jakie wchodzą w grę to Win7 Professional i Win8.1 ze względu na wsparcie >16GB RAM (z naciskiem na ten pierwszy, w win8 UI jest dość zasobożerne). Licencja kosztuje 500zł. Żeby wyrobić się w 3,5 tys chcąc nie chcąc musiałbyś na razie odpuścić sobie GPU i chłodzenie:

http://www.morele.net/inventory/info/r73Sgo/ - 3999zł

 

Natomiast wybierając gorszego do pracy Win 8.1 mógłbyś pozwolić sobie na chłodzenie CPU: http://www.morele.net/inventory/info/kaXIIX/ - 4014zł

 

W obu zestawach masz 16GB RAM (+ możliwość rozbudowy), solidny SSD o pojemności 256GB i 2xHDD 1TB pod obróbkę wideo (odczyt surowego materiału z jednego dysku i zapis renderu na drugi). Oszczędności można szukać w dysku SSD wybierając model z budżetowej i mniej wydajnej serii MX100, tańszy o 100zł: http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-256gb-sata3-2-5-550-330-mb-s-7mm-ct256mx100ssd1-645069/

 

Ogólnie poczekaj jeszcze na propozycję od stelka . On złoży najbardziej odpowiedni zestaw ;)

Link to post
Share on other sites

Niema co zbytnio pomagać - Blue podał już idealny jak dla mnie konfig w danym budżecie (zestaw).  Generalnie zbyt mały budżet i zbyt duże wymagania - sprzęt ma zarabiać na sieie więc niema co na niego żałować. Koszt sensownej stacji roboczej z OSem to dobre 5 tysięcy zł i w górę. Za 4 tysiące jak widać maszyna jest "upośledzona" brakiem GPU, które z czasem należy dokupić. Jak planujesz sporo pracować w AE (spoty reklamowe) to inwestuj w porządne GPU i duże ilości ram, inaczej będziesz sobie trochę czekał na rendery. Render przy użyciu CPU jest klikanaście razy wolniejszy od tego ze wsparciem GPU,

 

Plyta glowna ? Zastanawiam sie czy kupno 2 kart graficznych potem moze miec jakis sens ?

Nie stać Ciebie na zakup jednej dobrej karty, a Ty tu wyjeżdżasz ze SLi.

Dobra będę szczery - dozbieraj do zestawu około 1-3 tysiące i wróć tutaj po radę co kupić. Aktualnie złożysz kupę a nie stację roboczą, bo co to za stacja bez GPU, z 16GB ramu i z nastawieniem na pracę w AE / PR 

i7 4790k + 32GB + gtx780/970/980 + 2x SSD + 2x HDD

 

Wiem ze w przyszlosci przyjdzie mi nagrywać dźwięk więc mozliwe ze bede potrzebował tyle slotów zeby upchać urządzenie nagrywające 

WATT?

Link to post
Share on other sites

Ok, czy os mogę kupić stąd ?
http://allegro.pl/windows-7-profesional-sp1-32-64bit-naklejka-coa-i4659861658.html

Płyta instalacyjną windowsa posiadam.

Kilka pytań :

+ Czy zasilacz wytrzyma jeśli kiedyś będę chciał rozbudować to do 32 GB ramu

+ SLI ( Czy SLI jest wydajne przy renderingu ? )

+ Proszę mieć na uwadze obsługę 3 monitorów

+ Jakakolwiek możliwość podkręcenia zestawu ?

+ Jaką kartę graficzną proponujecie w przyszłości 

http://www.morele.net/inventory/info/hV7SON/

Jeszcze mozecie dorzucic do tego mi jakas paste + Czy w morelach złóżą mi ten zestaw dobrze ? Czy nie lepiej kupic w esc + Jakies kody rabatowe ? 

Link to post
Share on other sites

1. RAM pobiera bardzo mało prądu i zasilacz nie będzie miał żadnego problemu.

2. Rendering po GPU jest szybszy od renderu po CPU, ale ciężko znaleźć jakieś dobre porównania szybkości 1 i 2 kart. Musiałbyś poszeperać po forach Adobe.

3. Płyta ma 3 wyjścia obrazu. Po dokupieniu GPU też nie będzie z tym problemu.

4. Skoro dobrałeś odblokowany CPU i płytę Z97 to jest. Ale przed podkręceniem dokup koniecznie chłodzenie.

5. Zależy ile możesz wydać, w jakiej rozdzielczości renderujesz. Generalnie im większa rozdzielczość tym lepiej mieć więcej VRAM.

 

Kody:

 

Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

 

Link to post
Share on other sites

1. Tak

2. Pliki źródłowe na jednym HDD

3. Tak, na drugim HDD.

 

Całą ideę scratch disku, a właściwie w AAE to jest media/disk cache masz ładnie wyjaśnioną na stronach Adobe:

https://helpx.adobe.com/after-effects/using/memory-storage1.html#caches_ram_cache_disk_cache_and_media_cache

 

Przy czym z hardwarowego punktu widzenia istotne jest:

For the best performance with disk caching, select a folder that’s on a different physical hard disk than your source footage. If possible, the folder should be on a hard disk that uses a different drive controller than the disk that contains your source footage. A fast hard drive or SSD with as much space allocated as possible is recommended for the disk cache folder. The disk cache folder can’t be the root folder of the hard disk.
Link to post
Share on other sites

 

 

SLI ( Czy SLI jest wydajne przy renderingu ? )
SLi polecam w przypadku gdy budżet przekracza znacznie cenę najmocniejszego gpu na rynku. Jak stać ciebie na 2x gtx980 wtedy możesz myśleć o SLi. "Składaki" ze średniego segmentu nie mają racji bytu, ponieważ nigdy nie wyciągniesz 100 skalowania kart. Dodam że w renerach na dwóch kartach wygląda to troszkę inaczej niż w przypadku grania. Tylko jedna karta "udziela" rdzeni CUDA (wsparcie dla wybranych efektów), druga wspomaga "zwykłe" obliczenia - jest szybciej niż z użyciem jednej karty, ale nie ma mowy o 100% skalowaniu. 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...