Skocz do zawartości

Konfiguracja komputera pod Radeon R9 270x


Recommended Posts

Cześć,

Od pewnego czasu szukam nowej karty graficznej do mojego komputera. Lecz jestem świadomy tego jaki jest mój PCet. Mianowicie, chodzi o to, że zasilacz, który posiadam może nie uciągnąć R9 270x. Więc na wszelki wypadek chciałbym się trochę dowiedzieć na temat wymagań tej karty graficznej. A szybko decyzji kupna akurat tej karty nie zmienie, ponieważ ograniczony budżet(brak własnego portfela). Wrazie potrzeb zmieniłbym właśnie zasilacz.

 

Oto statystyki komputera:

Płyta główna: MSI 760GM-P21(FX) 3.0

                      Chipset: AMD 780G

                      Southbridge: AMD SB700

                      PCI Express x16

Procesor: AMD FX-4100 4x3,6 GHz

Karta Graficzna: Palit nVidia GeForce GT 520 2GB DDR3 64-bit  (ehhh)

Pamięć RAM: 2x 4GB DDR3 (Nie pamiętam z jakiej firmy)

Dysk Twardy: WesternDigital 5000AZRX 500GB SATA Transfer:SATA/300

Zasilacz: Dokładnie nie znam bodajże 250W z 220~240V

System Operacyjny: Windows 7 Ultimate 64-bit

Edytowane przez rafxcrash
Link to post
Share on other sites

Jesli chesz zostać z AMD to szukaj karty R9 270 mSI .Bez problemiwe oc na poziiom 270X a i wyzej .Potrzebuje 1 x pin i jest tańsza .To raz . cpu musisz zapodac fx 6300 i nieco oc np o tryb turbo bez podbijania V bo ta płyta to padaczka nawet dla cpu 5W .Lepsze wyjscie to nowa płyta np asrock h81 + i5 4460

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

Kup jakąś 7770 i będzie dobrze z tym fxem pracować. Szkoda ładować pieniądze w lepszą grafikę, bo wtedy musisz wymienić zasilacz i procesor. A jak procesor to już całą płytę główną i zapewne iść w stronę intela. Twój zestaw jest jeszcze "do pogrania", podbij troszkę procesor i kup radeona 7770 lub 260

Link to post
Share on other sites

Tego się właśnie obawiałem. Czyli generalnie najlepszym wyjściem jest odkładanie na nowy komputer(poza kilkoma elementami) bo myślę, że kupowanie karty graficznej pod moją specyfikacje jest nie potrzebne. Szkoda po prostu pieniędzy. Moim celem było upgradowanie PCta, żeby był grywalny. Kupując tamten zestaw wpakowałem się w niezłą kupe...

Link to post
Share on other sites

Zestaw jest całkiem spoko. Tylko nic więcej niż 7770 czy 260 nie pasuje tam. Na tych dwóch kartach pograsz sobie może nawet na medium w aktualne tytuły.

 

Zobacz, że takie 7770 można kupić w dobrych pieniądzach, a w testach nie wypada najgorzej.

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Jaka gafa. Że też nie zauważyłem przy ostatnim czyszczeniu komputera. Nie wiem skąd to 250W mi w głowie.

 

Oto zasilacz: Akyga LPK12-23E 420W

 

I zdjęcie(sorry za wielkość, ale z internetu):

http://img17.olx.pl/images_tablicapl/177049855_2_644x461_zasilacz-atx-420w-akyga-lpk12-23e-dodaj-zdjecia.jpg

Edytowane przez rafxcrash
Link to post
Share on other sites

To co, zaczynamy składać komputer? Bo chyba innego wyjścia nima. Jak już wspominałem, że kupowanie karty tylko dwa razy wydajniejszą od obecnej nie ma sensu. Zresztą to i tak wymaga wymiany komponentów. Coś tam spróbuje poszukać, dobrych podzespołów i potem zagram w totka.

 

 

Coś takiego wykminiłem. Oczywiście od tak i tak bym nie kupił, ale ogólnie bym chciał wybrać.

 

http://proline.pl/?id=konfigurator&level=26

Edytowane przez rafxcrash
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...