Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Poszukuję płyty do oc i5 4690K który jutro odbieram :)

Myślałem nad z97-g43, ale słyszałem że na niższych chipsetach tj.np. B85 też kręcą.

Cena to 350zł max, chyba że mnie przekonacie do dołożenia 50zł.

Oc jakie planuje to nie bicie rekordów, ale jeżeli procesor pociągnie to @4.2 max.

 

Obecnie pracuje na Celeronie e3400 2x@2.6, jak myślicie duża różnica między tą i5'tką ? Po testach na jakiś dziwnych stronkach wyskakuje że nawet ~400% wydajniejsza będzie moja nowa zabawka :)

Link to post
Share on other sites

Ja zakupiłem płytę Gigabyte GA-H87 DS3  i wstawiłem też ten procek I5 4690K. Po aktualizacji BIOS-u do wersji F8 albo F9 jest mozliwość podkręcania ale za pomocą firmowego programu Easy Tune. Samodzielnie w BIOS-ie nic nie zmieniałem. Po uruchomieniu Easy Tune są tam gotowe ustawienia 4.1 - 4.3 -  4.5 GHz i tylko klikając na wybrany profil wszystko już jest ustawione. Po resecie procesor pracuje na wybranej cxzęstotliwości. Jest tam tez opcja Autotune gdzie można sprawdzić do jakiej częstotliwości procek potrafi stabilnie pracować. U mnie wyszło do 4.9 GHz i dopiero przy 5 GHz wyskoczył BS. Obecnie mam właczone na stałe 4.5 GHz i wszystko pracuje super. Może jedyną wadą być to, że podczas bezczynności taktowanie nie spada do 0.8 GHz tylko trzyma sie sztywno. Ale pobór mocy spada i wynosi  10-12 watów. Przy max obciążeniu jednak CoreTemp pokazuje juz 105 W (stardardowo ma miec 88 W), Temperatury tez poprawne - od 28-30 st podczas Idle do 65 st na max.


Dodam tylko, że z niewiadomych powodów te płyty już są nieosiągalne w Polsce.


Na  Amazon.co.uk jest za to za niecałe 50 funtów

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/148050-płyta-z97-300-400zł/?p=1593942

Jak mi ktoś powie w jakim programie mogę dokładnie sprawdzić temperatury sekcji zasilania to podam Ci dokładnie.

Podczas 2 godzinnej rozgrywki w BF4 zanotowałem SYSTIN 41*C a pozostałe podobnie (procek tylko miałem chłodniejszy niż przy occt)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dało by się wcisnąć większe ;) wystarczy przesunąć wentylator aż do pierwszego finu radiatora. Na tych drutach które go trzymią jest taka możliwość więc nie ma źle a teraz jest tak ustawiony by jak największą powierzchnię radiatora owiewać czyli na samym środku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...