Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

WC/LC - Potrzebna Pomoc - Budowa Układu - Jakie Części?

WC LC Pomoc Budowa Układ

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Biafra

Biafra
  • Nothing shocks me.

• 6514 postów
  • Miejscowość:Antwerpia

Napisano 08 październik 2014 - 08:30

Jeśli czyszczenie ac zajmuje Ci 8 godzin to z LC pewnie zejdzie Ci z 5 tygodni :D

Żebyś miał jasność tego co trzeba zrobić podczas typowego czyszczenia:

-Zlać płyn z układu uważając aby niczego nie zalać. Jak masz zaworek do spustu to pół biedy ale i tak nigdy wszystko nie spłynie samo z siebie.

-rozkręcasz cały układ: wszystkie złączki, wyciągasz węże i wszystkie elementy LC z obudowy

-rozkręcasz bloki i myjesz je w środku szczoteczką z syfu

-chłodnice, pompę i rezerwuar zalewasz kilka razy woda (na przykład z octem albo płynem do mycia naczyń), pozwalając pompie pochodzić na takim mini układzie- poza obudowa. Na koniec płuczesz dokładnie destylką

- wszystko czyste wiec jeśli węże tego wymagają to docinasz nowe (zazwyczaj żółkną z czasem albo barwią się od kolorowych płynów)

-montujesz układ

-podłączasz pompę do zasilacza spiętego na krótko

- zaczynasz napełniać układ powoli. Za każdym razem gdy rezerwuar się napełni włączasz pompę na chwile.-obserwujesz układ w poszukiwaniu wycieków przez minimum godzinę

- jeśli po jakimś czasie wszystko jest ok to podłączasz resztę sprzętu do zasilacza i gotowe.

Oczywiście konieczności umycia i dokładnego wysuszenia chłodnic z zewnątrz nawet nie wspominam (a to trzeba zrobić pod kranem). To samo tyczy się czyszczenia wentylatorów, regularnego (raz w tygodniu) mycia filtrów itp.
  • 0

#22 Wojtas94

Wojtas94
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 18 postów
  • GG:32842014
  • Miejscowość:Tychy

Napisano 08 październik 2014 - 12:47

Jeśli czyszczenie ac zajmuje Ci 8 godzin to z LC pewnie zejdzie Ci z 5 tygodni

Zlać płyn z układu uważając aby niczego nie zalać. Jak masz zaworek do spustu to pół biedy ale i tak nigdy wszystko nie spłynie samo z siebie.

-chłodnice, pompę i rezerwuar zalewasz kilka razy woda (na przykład z octem albo płynem do mycia naczyń

Może dlatego mi to tyle zajmuje, bo najpierw je demontuje, myję radiatory, a potem dokładnie czyszczę każdy wentylator. W dodatku zawierają dużą ilość kurzu. Napisz ile tobie to zajmuje, myślę, że uda mi się to zrobić w podobnym czasie.

Planuję chłodnice umieścić poza obudową i myślałem o szybkozłączkach przy wyjściu z obudowy. Podczas czyszczenia rozłączałbym je tylko i reszte układu mógłbym wyjąć z obudowy i zlać płyn bez ryzyka zalania.

Słyszałem opinie, która mówi, że przy czyszczeniu wodą z octem układ szybciej się syfi. To prawda?

• 0

#23 Biafra

Biafra
  • Nothing shocks me.

• 6514 postów
  • Miejscowość:Antwerpia

Napisano 08 październik 2014 - 12:50

Zdjęcie chłodzenia i czyszczenie wenylatorow i filtrów zajmowało mi przy ac góra godzinę. W moim temacie z sygnatury widać ze kompa mam zawsze sterylnie czystego. Na początku LC zajmował mi jego serwis dwa długie wieczory (18-24). Obecnie wyrabiam się w jeden wieczór ale już jestem pewien ze mój układ nie cieknie sam z siebie.
  • 0

#24 Karol1701

Karol1701
  • Pasjonat

• 909 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 08 październik 2014 - 15:10

Może dlatego mi to tyle zajmuje, bo najpierw je demontuje, myję radiatory, a potem dokładnie czyszczę każdy wentylator. W dodatku zawierają dużą ilość kurzu. Napisz ile tobie to zajmuje, myślę, że uda mi się to zrobić w podobnym czasie.

Z całym szacunkiem, ale czy to nie jest trochę przesada? Jasne, każdy ma swoje metody, ale nie uważasz, że wystarczy sprężone powietrze, odkurzacz i wilgotna szmatka i efekt będzie ten sam?
Myjesz radiatory, masz na myśli np. te na płycie?! Liczba mnoga mnie tutaj trochę skołowała...

Tak czy inaczej, widzę, że wszystko się kręci wokół kurzu. Przy LC będzie podobna jego ilość, a z pewnością więcej czyszczenia, bo i wentylatorów prawdopodobnie przybędzie, dodatkowo chłodnice trzeba przeczyścić (chyba już Biafra o tym pisał...).

Jeszcze raz... full respect, ale próbujesz chyba usprawiedliwić już podjętą decyzję o LC. Jeżeli chcesz, to rób, nikt Ci tego nie zabroni. Ba, jak ładnie wyjdzie, to i kilka miłych słów z pewnością usłyszysz. Ale na ten moment, kiedy jeszcze sprzętu nie zebrałeś, odradzamy tę opcję. AC - dobry cooler, ciche wentylatory, dziesiątki filtrów przeciwkurzowych i będziesz bardziej niż zadowolony + reszta kasy zostaje w portfelu.

Pozdrawiam!

• 0

i7 6700k @ 4.5GHz @ 1.35V + EK Supreme Acetal&Nickel CSQ // Asus Maximus VIII Hero // Corsair Vengeance Red LED 16GB 3200MHz  // Gigabyte 2070 Super Gaming OC 3X // Samsung 840Evo 120GB SSD // Seagate Barracuda 1TB // Asus Xonar DX // Seasonic X-750 KM3 // Phanteks Enthoo Primo (white) // Alphacool XT45 360 & UT60 240 // EK-XRES 140 D5 Vario // Steelseries Rival 300 // Ozone Strike Battle Cherry MX Brown // Superlux HD681 EVO II // Microsoft Xbox 360 Controller // Fanatec CSL Elite // Asus VG27AQ  WorkLog 

#25 Wojtas94

Wojtas94
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 18 postów

Napisano 08 październik 2014 - 16:14

Na początku LC zajmował mi jego serwis dwa długie wieczory (18-24). Obecnie wyrabiam się w jeden wieczór ale już jestem pewien ze mój układ nie cieknie sam z siebie.

Dzięki za info.

Z całym szacunkiem, ale czy to nie jest trochę przesada? Jasne, każdy ma swoje metody, ale nie uważasz, że wystarczy sprężone powietrze, odkurzacz i wilgotna szmatka i efekt będzie ten sam?
Myjesz radiatory, masz na myśli np. te na płycie?! Liczba mnoga mnie tutaj trochę skołowała...

Tak czy inaczej, widzę, że wszystko się kręci wokół kurzu. Przy LC będzie podobna jego ilość, a z pewnością więcej czyszczenia, bo i wentylatorów prawdopodobnie przybędzie, dodatkowo chłodnice trzeba przeczyścić (chyba już Biafra o tym pisał...).

Jeszcze raz... full respect, ale próbujesz chyba usprawiedliwić już podjętą decyzję o LC.

Odkurzacz nie wyciągał wszystkiego, a czasami nawet pogarszał, bo nie wyciągał całego kurzu z radiatorów, a część blokowała się między cooler'em a radiatorem. Sprężonym powietrzem nie próbowałem. Wiatraczki przecieram suchą szmatą lub papierem.

Radiatory czyli ten na CPU i GPU. Tak nawiasem mówiąc to co za problem zdemontować radiatory z MoBo i je umyć, tylko po co, u mnie się one prawie nie kurzą (tu odkurzacz wystarcza).

Pisałem, że mam zamiar schować chłodnice do starej zamrażarki (o funkcjonalność się nie martwić, uszczelki i tak trzeba nowe założyć) i układ używać bez wentylatorów (z wyjątkiem obudowy - potrzebne jakieś ciche 120). Jeśli to wypali to czyszczenie tego odpada, bo w zamrażarce kurzu nie będzie przybywać, bo jak? W obudowie wentylatory puszczę na ~600 lub mniej obr./min. (aktualnie 1200 obr./min., ale głośne jak cholera) to i kurzu będzie mniej.

Uważam, że przy takim układzie roboty będzie mniej, bo w końcu najgłośniejsze i najbardziej zapychające się wentylatory i radiatory to te na CPU i GPU.

Nie próbuję usprawiedliwiać, tylko piszę jak jest.

Myślałem nad tym długo i postanowiłem, że zwoduje kompa, ponieważ 2-gi komp (ten stary) ma zdjętego IHS i wtedy on będzie głośniejszy niż mój, bo nie zamontuje tam wydajniejszego AC z tego powodu, że mógłbym łatwo ukruszyć rdzeń tym ciężkim radiatorem, a tak to w nim też zamontuje blok wodny.

• 0

#26 Karol1701

Karol1701
  • Pasjonat

• 909 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 08 październik 2014 - 16:24

Radiatory czyli ten na CPU i GPU. Tak nawiasem mówiąc to co za problem zdemontować radiatory z MoBo i je umyć, tylko po co, u mnie się one prawie nie kurzą (tu odkurzacz wystarcza).

Żaden problem, ale to Ty nie chcesz tracić tak często czasu na odkurzanie.
Nie mogę uwierzyć, że myjesz cooler na CPU i GPU... naprawdę kup sprężone powietrze, kosztuje niewiele, a najwyraźniej pomoże Ci oszczędzić trochę czasu.

Pozdrawiam! ;)

• 0

i7 6700k @ 4.5GHz @ 1.35V + EK Supreme Acetal&Nickel CSQ // Asus Maximus VIII Hero // Corsair Vengeance Red LED 16GB 3200MHz  // Gigabyte 2070 Super Gaming OC 3X // Samsung 840Evo 120GB SSD // Seagate Barracuda 1TB // Asus Xonar DX // Seasonic X-750 KM3 // Phanteks Enthoo Primo (white) // Alphacool XT45 360 & UT60 240 // EK-XRES 140 D5 Vario // Steelseries Rival 300 // Ozone Strike Battle Cherry MX Brown // Superlux HD681 EVO II // Microsoft Xbox 360 Controller // Fanatec CSL Elite // Asus VG27AQ  WorkLog 

#27 Volto

Volto
  • Amator

• 71 postów
  • Miejscowość:Norwich

Napisano 09 październik 2014 - 11:47

Czegos tu nie kumam :) 

Pisałem, że mam zamiar schować chłodnice do starej zamrażarki (o funkcjonalność się nie martwić, uszczelki i tak trzeba nowe założyć) i układ używać bez wentylatorów (z wyjątkiem obudowy - potrzebne jakieś ciche 120). Jeśli to wypali to czyszczenie tego odpada, bo w zamrażarce kurzu nie będzie przybywać, bo jak? W obudowie wentylatory puszczę na ~600 lub mniej obr./min. (aktualnie 1200 obr./min., ale głośne jak cholera) to i kurzu będzie mniej.

Moze sie nie znam ale :

Pierwsze primo : zamrazarka schlodzi ci uklad do temperatur minusowych O_o  co jeszcze moge zrozumiec przy odpalonym kompie bo pewnie w ukladzie bedzie temperatura wyzsza od 0 , ale co jak wylaczysz ?  

Drugie primo : Nawet jak uzyjesz samochodowego plynu chlodniczego to przy temperaturach ujemnych jego gestosc sie i tak zmieni a temperatura ukladu nie da rady go odmrozic do normalnej gestosci  ? Chyba ze nie mam racji to sorki

Po trzecie primo ultimo : Jaka pompa ci pociagnie taki kisiel w ukladzie ? bo obawiam sie ze nawet d5 na maxa zjara sie po 2,3 miesiacach.

• 0

#28 Wojtas94

Wojtas94
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 18 postów

Napisano 09 październik 2014 - 17:12

Pierwsze primo : zamrazarka schlodzi ci uklad do temperatur minusowych O_o  co jeszcze moge zrozumiec przy odpalonym kompie bo pewnie w ukladzie bedzie temperatura wyzsza od 0 , ale co jak wylaczysz?  

Po trzecie primo ultimo : Jaka pompa ci pociagnie taki kisiel w ukladzie ? bo obawiam sie ze nawet d5 na maxa zjara sie po 2,3 miesiacach.

Też nie jestem specjalistą, ale o ile mi się dobrze wydaje to kwestia ilości/wielkości chłodnic/chłodnicy. Zamrażarkę też można na chwilę wyłączyć lub chłodnice z niej wyjąć.

Kisielu w układzie nie będzie, więc myślę, że większość pomp ją uciągnie.

• 0

#29 PatrykT

PatrykT
  • misterT.design

• 3367 postów
  • Miejscowość:Karczew

Napisano 09 październik 2014 - 17:27

Kombinujesz jak koń pod góre

• 3

i7 5960X/Asus RVE/Evga ddr4 ram/GTX 1080 Ti/LiteOn NVME SSD RAID0/Bq DP PRO 850w/TJ-07/AIM SC808/DT 770 Pro 80Ohm/AOC Q32279VWF/SteelSeries Apex/Steel Series Rival/ LC by Bitspower

MrT Design                                         Profesjonalny delid Intel cpu

#30 ashesrider

ashesrider
  • Dyskutant

• 194 postów

Napisano 09 październik 2014 - 20:24

Kisielu w układzie na pewno nie będzie. Tylko po co taka zabawa? Lc robi się dla ciszy, a stara zamrażarka nie będzie cicha.

Użytkownik ashesrider edytował ten post 09 październik 2014 - 20:37

• 1

#31 Volto

Volto
  • Amator

• 71 postów
  • Miejscowość:Norwich

Napisano 10 październik 2014 - 10:27

Kisielu w układzie nie będzie, więc myślę, że większość pomp ją uciągnie.

Jak juz powiedzialem znac byc moze sie nie znam ale nie jedna wodke wyciagalem z zamrazarki i wiem jakiej gestosci byla..... ale to na szczescie nie moj problem :)

Ps. generalnie pomysl wydaje mi sie ciekawy ale nie do zrealizowania na dluzsza mete takie chlodzenie jest dobre do bicia rekordow krecenia etz na chwile ale nie do codziennego uzytku. Ale powodzenia i jak ci sie uda wklejaj fotki zeby wszystkim niedowiarkom szczeki opadly :) GL & HF !!!  

• 0

#32 Wojtas94

Wojtas94
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 18 postów

Napisano 11 październik 2014 - 12:29

Ps. generalnie pomysl wydaje mi sie ciekawy ale nie do zrealizowania na dluzsza mete takie chlodzenie jest dobre do bicia rekordow krecenia etz na chwile ale nie do codziennego uzytku. Ale powodzenia i jak ci sie uda wklejaj fotki zeby wszystkim niedowiarkom szczeki opadly :) GL & HF !!!  

Zobaczymy jak mi wyjdzie. Kilka ciekawych pomysłów mam, ale zrealizowanie ich zajmie trochę czasu, gdyż niestety mój budżet jest dość ograniczony. :/

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: WC, LC, Pomoc, Budowa, Układ

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych