Skocz do zawartości

WC/LC - Potrzebna Pomoc - Budowa Układu - Jakie Części?


Recommended Posts

Radiatory czyli ten na CPU i GPU. Tak nawiasem mówiąc to co za problem zdemontować radiatory z MoBo i je umyć, tylko po co, u mnie się one prawie nie kurzą (tu odkurzacz wystarcza).

Żaden problem, ale to Ty nie chcesz tracić tak często czasu na odkurzanie.

Nie mogę uwierzyć, że myjesz cooler na CPU i GPU... naprawdę kup sprężone powietrze, kosztuje niewiele, a najwyraźniej pomoże Ci oszczędzić trochę czasu.

 

Pozdrawiam! ;)

Link to post
Share on other sites

Czegos tu nie kumam :) 

 

 

 

Pisałem, że mam zamiar schować chłodnice do starej zamrażarki (o funkcjonalność się nie martwić, uszczelki i tak trzeba nowe założyć) i układ używać bez wentylatorów (z wyjątkiem obudowy - potrzebne jakieś ciche 120). Jeśli to wypali to czyszczenie tego odpada, bo w zamrażarce kurzu nie będzie przybywać, bo jak? W obudowie wentylatory puszczę na ~600 lub mniej obr./min. (aktualnie 1200 obr./min., ale głośne jak cholera) to i kurzu będzie mniej.

 

Moze sie nie znam ale :

 

Pierwsze primo : zamrazarka schlodzi ci uklad do temperatur minusowych O_o  co jeszcze moge zrozumiec przy odpalonym kompie bo pewnie w ukladzie bedzie temperatura wyzsza od 0 , ale co jak wylaczysz ?  

 

Drugie primo : Nawet jak uzyjesz samochodowego plynu chlodniczego to przy temperaturach ujemnych jego gestosc sie i tak zmieni a temperatura ukladu nie da rady go odmrozic do normalnej gestosci  ? Chyba ze nie mam racji to sorki

 

Po trzecie primo ultimo : Jaka pompa ci pociagnie taki kisiel w ukladzie ? bo obawiam sie ze nawet d5 na maxa zjara sie po 2,3 miesiacach.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze primo : zamrazarka schlodzi ci uklad do temperatur minusowych O_o  co jeszcze moge zrozumiec przy odpalonym kompie bo pewnie w ukladzie bedzie temperatura wyzsza od 0 , ale co jak wylaczysz?  

 

Po trzecie primo ultimo : Jaka pompa ci pociagnie taki kisiel w ukladzie ? bo obawiam sie ze nawet d5 na maxa zjara sie po 2,3 miesiacach.

 

Też nie jestem specjalistą, ale o ile mi się dobrze wydaje to kwestia ilości/wielkości chłodnic/chłodnicy. Zamrażarkę też można na chwilę wyłączyć lub chłodnice z niej wyjąć.

 

Kisielu w układzie nie będzie, więc myślę, że większość pomp ją uciągnie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kisielu w układzie nie będzie, więc myślę, że większość pomp ją uciągnie.

 

 

Jak juz powiedzialem znac byc moze sie nie znam ale nie jedna wodke wyciagalem z zamrazarki i wiem jakiej gestosci byla..... ale to na szczescie nie moj problem :)

 

 

Ps. generalnie pomysl wydaje mi sie ciekawy ale nie do zrealizowania na dluzsza mete takie chlodzenie jest dobre do bicia rekordow krecenia etz na chwile ale nie do codziennego uzytku. Ale powodzenia i jak ci sie uda wklejaj fotki zeby wszystkim niedowiarkom szczeki opadly :) GL & HF !!!  

Link to post
Share on other sites

Ps. generalnie pomysl wydaje mi sie ciekawy ale nie do zrealizowania na dluzsza mete takie chlodzenie jest dobre do bicia rekordow krecenia etz na chwile ale nie do codziennego uzytku. Ale powodzenia i jak ci sie uda wklejaj fotki zeby wszystkim niedowiarkom szczeki opadly :) GL & HF !!!  

 

Zobaczymy jak mi wyjdzie. Kilka ciekawych pomysłów mam, ale zrealizowanie ich zajmie trochę czasu, gdyż niestety mój budżet jest dość ograniczony. :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...