Skocz do zawartości

Windows nie wstaje na laptopie


Recommended Posts

Dostałem do sprawdzenia tego laptopa (Acer Aspire E1 571) bo system nie startował. Był wgrany win8 i po uruchomieniu komputera włączało się odrazu naprawianie systemu z którego nic nie wynikało bo komputer się zawieszał. Załadowałem płytke z Win 7 i próbowałem najpierw go zainstalować. W instalatorze usunąłem partycje stworzyłem dwie nowe na system i dane. Niestety nie można ich było sformatować z poziomu instalatora i instalacja nie szła dalej. Następnie użyłem płytki HirensBot i uruchomiłem mini WIN XP i tam potworzyłem partycje bez problemu. Następnie znów włożyłem płytke z Win7. Po wybraniu partycji ruszyła instalacja skopiował niby pliki lecz przy pierwszej próbie restartu była informacja "system windows nie może przygotować komputera do rozruchu w następnej fazie instalacji". No to akurat dociagnąlem win8.1 i próbowałem zainstalowac ten system. Wyszło to samo brak możliwości ponownego rozruchu. Kolejnym krokiem było usuniecie wszystkich partycji i stworzenie tylko jednej i pełny format. Wrzuciłem Win7 i tym razem uruchomił się ponownie ale po restarcie wywaliło eksplorator windows i nie dokończył instalacji bo się zawiesił. Wyłaczyłem go właczyłem ponownie i występuje ten sam problem co na początku czyli uruchamia się narzedzie do naprawy systemu i wyszukuje rozwiązanie ale szuka i szuka nic sie nie dzieje. Tu mi się pomysły kończą co to może być.
Właśnie leci Memtest86 robi właśnie drugi przebieg i nie ma żadnych błedów. Zrobiłem też skanowanie dysku programem MHDD 4,6 i nie ma żadnych problemów dyskiem ani ze S.M.A.R.T zdjęć nie wrzucę bo zapomniałem zrobić ale nie było nic w pozycjach wskazujacych błędy. Ktoś ma jakiś pomysł bo mi sie powoli kończą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...