Skocz do zawartości

Nikon D3200 czy Canon 1200D


Recommended Posts

Witam mam problem w wyborze aparatu, którego na pierwszym miejscu potrzebuje do nagrywania filmików FullHD. Pytanie brzmi, który z wyżej wymienionych nada się do tego lepiej ?

Mój budżet to 2000 zł.

Będę powolutku dokupował różne akcesoria do wybranego aparatu.

Niczego nie mam prócz statywu, którego dostałem.

 

http://www.mediamarkt.pl/gdansk-al-grunwaldzka/lustrzanka-cyfrowa-canon-eos-1200d-18-55-is-vuk,id-948014#detail-more

http://www.mediamarkt.pl/gdansk-al-grunwaldzka/aparat-nikon-d3200-18-105vr,id-640145#detail-more

 

Jeśli macie inne propozycję to chętnie poczytam :)

Link to post
Share on other sites

Oba nagrywają filmy FHD z tą samą prędkością około 25FPS.

Canon:

- jest Nowszy
- ma taki sobie AF, nie zawsze jest celny

- łatwiejsze w obsłudze menu

- lepszy zakres totalny

 

Nikon:
- ma większą rozdzielczość (co niezawsze jest zaletą)

- ma bardziej szczegółwy i skomplkowany pomiar śwaitła

- lepsza jakościowo obudowa (choć dalej plastikowa)

- lepsza rozdzielczość i jakość obrazu wyświetlacza

 

Jako posiadacz Canona polecę bardziej tego Nikona :) Wydaje się być lepszą opcją do filmowania.

 

Powiedz jeszcze jaki obiektyw do tego chcesz kupić ?

Canon 18-55 to wydmuszka, jest strasznie wolny i niecelny, 18-105VR Nikona jest już lepszym rozwiązaniem.

Jak chcesz to będę miał do sprzedania Canona 100D, 3 miesięczny, jeszcze na gwarancji. Ma dużo lepszy wyświetlacz od 1200D

 

Jesli używki wchodzą w grę to pomyśl nad Canonem 7D, za 2500-2800zł możesz kupić dobrą sztukę a on zdecydowanie nagra lepsze filmy niż wszystkie powyższe aparaty ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...