Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

jestem kompletnym laikiem w tych sprawach i dopiero co zaczynam przygodę z dźwiękiem. Chciałbym się dowiedzieć, czy te słuchawki AKG K550 można podłaczyć pod smartfon, tablet(np.: Samsung Galaxy Tab 4) czy amplituner taki jak ten Onkyo TX-SR608? A jeśli nie można to dlaczego?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A czy nie będą grały głośno już po podłączeniu na minimalnie ustawionej głośności, albo czy nie spalą się gdy głośność na urządzeniu będzie większa? Bo ze specyfikacji wynika, że maksymalna moc wejściowa tych słuchawek to tylko 200mW, dlatego boję się, że np. po podłączeniu do amplitunera się spalą gdy podgłoszę za mocno.

Link to post
Share on other sites

One gonią z wszystkiego do czego ich nie podepniesz. Są bardzo mało wymagające prądowo - ale czy się nie spalą to już nie wiem. Może poprostu nie przesadzaj z głośnością i uważaj żebyś zawsze podłączał je gdy volume będzie wyciszone na zero -? Z resztą zawsze każde słuchawki powinno się tak wpinać do czegokolwiek... Z tego co doświadczyłem amplitunery nie mają żadnych super wzmacniaczy słuchawkowych wbudowanych - są one traktowane po macoszemu. U mnie K550 wpięte w STXa na maksymalnym gainie czują się elegancko - nie podgłaśniam do końca bo i tak bym raczej nie wytrzymał głośności. 200mW to żaden potwór - możesz je tam wpinać śmiało.

A czy będzie coś z nich słychać przy zerowej głośności to już zależy od konstrukcji samego układu - jedne są zupełnie ciche inne nie.

Link to post
Share on other sites

Słuchawki zbliżone dźwiękowo do K550 nie przychodzą mi żadne do głowy, bo one są lekko osobliwe.  Polecać słuchawki to można ale pod konkretne źródło, wzmacniacz.  Jak chcesz je podpinać do wszystkiego poza dobrym daciem czy dedykowanym wzmacniaczem słuchawkowym to te K550 będą dobrym pretendentem.  Inne słuchawki, które dobrze grają, wg mnie totalnie lepiej pod względem barwy, no i również basu, są słuchawki firmy Ultrasone.  Seria HFI  580, 780.  580tki są najmocniejsze basowo.  Grają z smartphone aż głowa sama lata.  Doczytaj sobie polecane słuchawki, jest temat zrobiony konkretnie i pytaj dalej. 


Jeszcze jedna uwaga.  Nie polecam słuchawek za ponad tysiaka bez odpowiedniego źródła pod same słuchawki.  Za tę kwotę robi się kombo,  słuchawki + źródło. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...