Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Telewizor Ultra HD 4K do 3 tyś. zł

Ultra HD gaming 3tys 4k r9 290

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 muf18

muf18
  • Pasjonat

• 783 postów

Napisano 01 październik 2014 - 19:18

Witam!

Nadszedł ten moment, aby kupić nowy TV.
Będe je mieć w swoim pokoju (ok. 1,5-2m od ściany do wzroku), więc chciałbym, aby był jak najostrzejszy.
Stąd moje oczy się skierowały ku coraz szybciej taniejących, wręcz galopujących cen UHD TV. Szczególnie modele 40-42" które są już na moją kieszeń (do 3 tyś.).
Zainteresowałem się modelami:
SAMSUNG UE40HU6900
i
LG 42UB820V 

Wiem, że LG ma IPSa (ciekawe tylko jakiej jakości icon_lol.gif), i ogólnie wygląda, że powinnien mieć lepszą jakość obrazu. Wiem, że w szajsungu jest usb3.0, co mnie nie interesuje akurat. Ciekaw jestem czy oba mają jakieś wsparcie dla odtwarzania obrazu 4K po USB (raczej muszą mieć). LG ma HVEC 4K@30fps jak widziałem.

I nie chcę Full HD, mimo dobrych tel. Philipsa jak widziałem - po prostu to już nie te czasy dla mnie (mam 2 domu 2 telewizory FHD i mimo, że pewnie nie takiej jakości jak ten Phil, to i tak, dla mnie ostrość była w nich nie wystarczająca).

Mam dostęp do materiałów 4K, bo u mnie telewizor będzie podpięty pod komputer (+ nagrywanie z Xperii Z2) i będzie wisiał na ścianie, tylko mam dosyć mało miejsca w pokoju (ok. 1,5m od ściany) i chcę dlatego jak najwyższą rozdzielczość, bym nie widział pikseli.  Mam sprzęt do 4K, bo się wyposażyłem i tak upgradowałem jeszcze kartę do R9 290, co pociągnie większość gier na high w 4k, tylko bez AA co najwyzej. Mam TV do ogladania teraz chce miec taki duzy monitor z malej odleglosci.

Który byście wybrali ? Głównie jak mówię - gaming + własne filmiki, nie będę tam raczej oglądał TV, ew. filmy Full HD.

Użytkownik muf18 edytował ten post 01 październik 2014 - 19:19

• 0

#2 jelly

jelly
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 08 październik 2014 - 10:54

Nie wiem jak ten samsung ale wiem co to ten LG 42UB820V. Mój braciak go kupił miesiąc temu i wiem że myślał nad samsungiem ale ostatecznie wybrał ten model, pomagałem mu w instalacji. W tym LG jakość kolorów jest zarąbista, oglądaliśmy ostatnio ligę mistrzów i powiem szczerze że sam chciałby mieć taki w domu. W tą sobotę obejrzę mecz z Niemcami, bo na moim 24 calowym małym to piłki nie widać nawet.

• 0

#3 muf18

muf18
  • Autor tematu
  • Pasjonat

• 783 postów

Napisano 08 październik 2014 - 13:08

Ok mam kilka pytań (nie moge wyslac PW).
Czy tv podłączyłes pod komputer? Jak wtedy to wyglądało? Wiem, że pewnie nie masz HDMI 2.0, bo one są tylko w najnowszych maxwellach, ale po HDMI 1.4a, można przesłać sygnał 4K@30hz. Oglądałes jakiś filmik w Ultra HD? I czy widać jakieś smużenie, opóżnienia matrycy?
  • 0

#4 mistrz

mistrz
  • Pasjonat

• 997 postów

Napisano 08 październik 2014 - 17:23

http://agdlab.pl/por...cy.Full.HD,3244

http://www.komputers...j-wiedziec.aspx

• 0

#5 muf18

muf18
  • Autor tematu
  • Pasjonat

• 783 postów

Napisano 08 październik 2014 - 20:06

Z przed roku artykuł? Rly?
  • 0

#6 verul

verul
  • Pasjonat

• 855 postów

Napisano 09 październik 2014 - 14:50

Jak chcesz ogladac filmy 4k z USB to raczej powinienes sie zainteresowac telewizorami majacymi 3.0 bo 2.0 moze byc zbyt wolne.

A tak ogolnie to powinienes popatrzec na forum HDTV. No i zainteresowac sie input lagiem, bo telewizorki potrafia miec go sporego. No chyba ze nie grasz w nic dynamicznego to nie ma wiekszego znaczenia.

Użytkownik verul edytował ten post 09 październik 2014 - 14:52

• 0

#7 newsfan

newsfan
  • Gaduła

• 484 postów

Napisano 09 październik 2014 - 22:38

Tuner telewizji naziemnej w LG jest wydajniejszy, ma drugą generację. Jak będziesz korzystał z tego to jest to ważna rzecz. Widzieliście ile jest teraz materiałów 4K na youtubie? Mam wrażenie że przybywa ich w tempie potęgowym.

• 0

#8 verul

verul
  • Pasjonat

• 855 postów

Napisano 10 październik 2014 - 08:37

Moje lacze nie pozwala nawet ogladac bez ciaglego bufforowania materialow FHD wiec 4k na YT jakos mnie nie grzeje (mam 10Mb).

• 0

#9 muf18

muf18
  • Autor tematu
  • Pasjonat

• 783 postów

Napisano 10 październik 2014 - 12:35

FHD to ja oglądam z 5mb i jest ok. Coś mi ten LGik nie leży i serwis mają z tyłka jak widzę
  • 0

#10 newsfan

newsfan
  • Gaduła

• 484 postów

Napisano 10 październik 2014 - 22:02

Uuuu to mało masz tych Mb, wystarcza Ci do serfowania?

ps, Jak sugerujesz się tym tematem o Bandingu i Cloudingu to się nim nie sugeruj. Temat już dawno przerodził się jakieś żale i frustracje. Model miał jakąś wadę, myślę, że był do wymiany, a gościo go sprzedał, nie rozumiem. Jak Ci nie leży to bierz UE40HU6900.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ultra, HD, gaming, 3tys, 4k, r9, 290

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych