Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, poszukuję nowego biurka pod peceta.

 

Potrzebuję mniej więcej czegoś o takich wymiarach:

 

Szerokość - >=150cm

Głębokość - >=65cm

Wysokość - 76cm>x>70cm

 

Bez żadnych udziwnień, kolor jasny drewniany :D (ew. czarny), nie szklane, może mieć małą szufladę, ale jak jej nie będzie to też spoko. Fajnie by było jakby miało dość gruby blat (coby ewentualnie można było kable schować).

 

Budżet to ok. 300zł (ew. 500zł jeśli warto). Dobrze by tez było gdyby można je było zobaczyć przed zakupem w jakimś sklepie we Wrocławiu.

 

PS No i żeby nie było badziewne, tzn. ma być stabilne i wytrzymałe.

Edytowane przez luk9400
Link to post
Share on other sites

ja sie troche takiego naszukalem ale znalazlem :)

http://allegro.pl/biurka-biurko-160-system-doors-i4601766382.html

mam, korzystam obecnie, jestem mega zadowolony. Solidne ładne i jest miejsce na nogi:p do tego mam jeszcze:

http://www.brw.com.pl/katalog-produktow/produkt/5684,komoda-doors-hkom3s-75.html?k=48,doors

i mam biurko z szufladami. Ale to juz nie miesci sie w budżecie


aa no i mają tez takie ale jasne. Musialbys na allegro szukac bo w Black Red White znikło z oferty, Jakby co kolekcja DOORS

Link to post
Share on other sites

Biurko ładne nie powiem że nie, ale drogie jak na to co otrzymamy :) 

 

Ode mnie coś takiego : 

http://allegro.pl/ikea-micke-biurko-142-cm-2-kolory-i4647604142.html

Tylko że ikea = samodzielne składanie

Najlepiej jak byś sie wybrał do jakiegoś sklepu/salonu (we Wrocku jest tego od groma) i zamówił biurko, dokładne byś określił co i jak, a oni zrobią  przywiozą, i myśle że nie nie zedrą z Ciebie kokosów. Jak bym miał bliżej to bym Ci sam jakieś zrobił :D

 

Tak na marginesie, BRW to słabe laminaty mają

Link to post
Share on other sites

Najlepsze biurko to własnej roboty :P Idziesz kupujesz blat i nogi. Pożyczasz od sąsiada wkrętarkę (jeżeli nie posiadasz) i w 10 minut masz biurko gotowe. Moje co prawda robiłem jakąś godzinę, ale nogi musiałem dociąć i dziurę na kable wyrzynarką zrobić. ;)

 

Jeżeli jesteś ciekaw jak takie własnej roboty biurko wygląda: http://imgbox.com/g/lIaTe9E6r3

Link to post
Share on other sites

To biurko, które pokazał shifted wygląda całkiem fajnie. Podoba mi się w nim to, że kable mogą sobie za nim swobodnie zwisać i nie będzie ich widać. :)

 

@szefuncio

Akurat samodzielne składanie jest mi nie straszne. :)

 

@Ropasiak

Gdzie można kupić blat nadający się na biurko? I jakieś fajne nogi (najlepiej matowe)?

Link to post
Share on other sites

Najlepsze biurko to własnej roboty :P Idziesz kupujesz blat i nogi. Pożyczasz od sąsiada wkrętarkę (jeżeli nie posiadasz) i w 10 minut masz biurko gotowe. Moje co prawda robiłem jakąś godzinę, ale nogi musiałem dociąć i dziurę na kable wyrzynarką zrobić. ;)

 

Jeżeli jesteś ciekaw jak takie własnej roboty biurko wygląda: http://imgbox.com/g/lIaTe9E6r3

 

Bardzo fajne biurko, propsy. Ile płaciłeś za materiały?

Link to post
Share on other sites

Akurat w moim przypadku materiały, że tak powiem miałem. Nogi ze starego stołu z kuchni, a blat załatwił mi ojciec męża siostry (nie ogarniam nazw członków rodziny). W sumie za materiały płaci się tyle za ile się znajdzie ;) Nogi można kupić w Mrówce, Ikei... Blat to poszukał bym u stolarza i, żeby dociął na żądaną szerokość i tyle. Za ile się dogadasz za tyle zrobi. Wstępnie miałem zrobić biurko ze starego blatu kuchennego, ale, że akurat trafiła się okazja to skorzystałem. Można jeszcze bardziej ciąć koszty - wziąć co ma stolarz co mu nie potrzebne, a potem samemu odnowić np. oklejając czymś. 

Link to post
Share on other sites

Szerokość - >=150cm

Głębokość - >=65cm

Wysokość - 76cm>x>70cm

 

 dość gruby blat 

 

Budżet to ok. 300zł (ew. 500zł jeśli warto).

 

PS No i żeby nie było badziewne, tzn. ma być stabilne i wytrzymałe.

 

 

To ostatnie wyklucza wcześniejsze wymagania.

 

Sam kiedyś szukałem dużego solidnego prostego biurka przez 3 miesiące i niestety w sklepach meblowych jest przeważnie jedynie przepłacony crap.... a najeździłem się wiele... z jakością i trwałością ma to niewiele wspólnego. Zdecydowanie odradzam.

 

Jedyne sensowne rozwiązanie to zrobienie własnego projektu i pójście do kogoś, kto zajmuje się produkcją mebli oraz meblowaniem domów, lecz niestety trochę ciężko może być zmieszczenie się w 500 zł w tym rozmiarze.

 

 

Moje ma 170 x 70 x 76 (D x G x W)

- blat 3 cm

- płyta mdf pokryta fornirem dębowym 

- blat po bokach i z przodu ma doklejony 2,5 cm pasek dębu co zapobiega obiciom kantów. Podobnie jest z szufladą pod klawiaturę i mysz.

- 3 szuflady + 1 spora szafka + duża półka pod klawiaturę

 

Koszt 1000 + 200 za mechanizm z cichym domykiem do szuflad.

 

Jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda to zapraszam do pierwszego postu worklogu.

Bez bajerów przy Twoich wymiarach, myślę, iż w 500-650 zł  masz szanse się zmieścić.

 

 

Inną ewentualną opcją jak już ktoś napisał jest kupienie blatu kuchennego i kwestia dokupienia oraz zamontowania nóg.

Link to post
Share on other sites

od siebie polecę:

http://vivaldimeble.pl/system-partner/685-biurko-partner-p20.html

 

biurko bardzo stabilne, solidne, dobrej jakości wykończenie. posiada bardzo szeroką pułkę na klawiaturę i mysz (zazwyczaj w zwykłych biurkach jest problem ze zmieszczeniem "gejmingowych" peryferii - tutaj jest naprawdę komfortowo)

 

http://images62.fotosik.pl/782/a9dcc9074e5e6f6emed.jpg

Link to post
Share on other sites

@DyndaS

Fajne masz to biurko :)

Pisząc wytrzymałe miałem głownie na myśli takie, które nie rozpada się przy korzystaniu z niego (tym bardziej, że jestem całkiem spokojnym użytkownikiem) :D Teraz używam jakiegoś starego kilku(nasto?) letniego biurka z płyty i jest całkiem ok, poza tym, że jest małe. Nie mniej jednak może poszukam stolarza, który by takie biurko zrobił.

 

@bialyboski

Peryferia i tak trzymam na głównym blacie. Ten wysuwany blat używam głównie do posiłków :D

Link to post
Share on other sites

Sprecyzuj sobie czego dokładnie chcesz i najlepiej zrób jakiś projekt poglądowy na kartce wraz z wymiarami. Dopiero wtedy chodź się pytać o wycenę. Raczej szukaj sklepu który ma własny warsztat i mebluje domy na zamówienie. Zwykli stolarze potrafią zdzierać, a wiem, bo się pytałem 2 o takie coś i chcieli sporo więcej niż zapłaciłem.

 

Blat kuchenny i nogi to też jakiś pomysł, lecz wtedy masz stół, a nie biurko ;)

Link to post
Share on other sites

Normalnie... 

 

1) Blat - rysujesz projekt "z lotu ptaka" (najzwyczajniej prostokąt ;) )

2) Front - jakieś szuflady, szafki, miejsce na nogi, ile ma blat wystawać na boki, grubość blatu, itd. 

3) Bok - podobnie

 

Rysunki maja być poglądowe, choć dobrze, aby zachowały  jako takie proporcje w porównaniu do wymiarów jakie naniesiesz :P

 

Ja osobiście chciałem coś prostego i wygodnego. Tak jak widzisz 3 szuflady 1 szafka i 90 cm na nogi.

 

Najzwyczajniej wyobraź sobie idealne biurko dla siebie i je narysuj ;)

Edytowane przez DyndaS
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Na 99% lipne materiały jak to w BRW.

 

nie wiem jak inne serie mebli ale to biurko jest naprawde porządne. Korzystam z niego i naprawde wygląda soliidnie. Jak ktoś jeździ myszką bez podkładki, co chwile cos przestawia to każde biurko nagle okaze sie miec "lipne materiały"

Edytowane przez shifted
Link to post
Share on other sites

nie wiem jak inne serie mebli ale to biurko jest naprawde porządne. Korzystam z niego i naprawde wygląda soliidnie. Jak ktoś jeździ myszką bez podkładki, co chwile cos przestawia to każde biurko nagle okaze sie miec "lipne materiały"

 

Widziałem w BRW biurka od najtańszych po te większe za 2k i byłem pewien, że klapek marki kubota wygrałby pojedynek z dowolnym kantem. Same biurka były pobijane już na wystawach... lekkie uderzenie w kant i pojawia się wgniecenie lub nawet dokopujesz się do płyty... wiem, bo nawet to sprawdziłem na tym za blisko 2k.

Nie twierdzę, że wszystkie są tragiczne, lecz materiały z jakich są wykonane zdecydowanie najlepsze w swojej cenie to one nie są. Dałem za moje 1k pomijając te lepsze mechanizmy szuflad, a po roku ciągle wygląda jak nowe.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...