Skocz do zawartości

Monitor 24 cale 16:9 do gier Max 1000 zł


Recommended Posts

Witam jestem na etapie składania komputera i mam problem z wyborem monitora.

 

Monitor będzie podłączony do geforce gtx 970.

Dodatkowo mam mętlik w głowie i nie wiem jaki rodzaj matrycy wybrać ?

Dodam że od przeglądania różnych monitorów nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze

 

Prosił bym o kilka propozycji

 

Mianowicie:

-Monitor do gier 24 cale  

-16:9

-Max 1000 zł 

-Monitor na biurko

-reszta praktycznie nie ma znaczenia

-jak by monitor był w sklepie ESC.pl było by super, ale to taki dodatek 

 

Proszę o pomoc 

Pozdrawiam

Edytowane przez szumeldr8
Link to post
Share on other sites

Matryca TN (Twisted Nematic) - Najtańsza w produkcji matryca, stosowana w monitorach niskobudżetowych oraz w laptopach. Charakteryzuje się gorszymi kątami widzenia, wyświetlaniem tylko 262 tys. kolorów i ditheringiem oraz wysoką jasnością czerni. Zaletą jest szybkość reakcji.

Matryca VA (Vertical Alignment) – Charakteryzuje się średnim kosztem produkcji, dobrymi kątami widzenia i mocną, ciemną czernią. W podtypach - matrycach AMVA i cPVA występuje długi czas reakcji i widoczne smużenie.

IPS (In-Plane Switching) – Jeden z nowszych typów matryc, charakteryzuje się bardzo dobrymi kątami widzenia, w których kolory są niezależne od kątów. Czerń jest jaśniejsza niż w matrycach VA i ciemniejsza niż w TN, zauważa się również efekt „srebrzenia”. Typ matryc eIPS często oferują jedynie 6-bitowe sterowanie i wyświetlają do 262 tys. kolorów.

IGZO - Technika stosowana w monitorach o rozdzielczości 4K, tabletach i smartfonach oraz w urządzeniach z giętkim ekranem. Matryce oparte na tranzystorach IGZO charakteryzują się niskim poborem energii i wysoką rozdzielczością.

Input Lag - Czas liczony od momentu odebrania przez monitor sygnału do momentu wyświetlenia go na ekranie. Zjawisko to w przeciwieństwie do monitorów CRT występuje w prawie każdym monitorze LCD i jest cechą indywidualną danego modelu. Ważna cecha przy wyborze monitora do gier – Input lag powinien być jak najmniejszy.

I możesz se zastanawiać czy chcesz grac w fpsy to wybieraj monitor z 120HZ najlepiej Benq za 1200zł , Jeśli mmo, i inne gierki to najlepiej jakiś 60hz, z 1ms gtg i TN wyświetlacz , bo sa najszybsze .
Wyżej podałem za 700zł monitor wart uwagi , mozesz także iiyamah 27calowy za 980zł lub iiyama ProLite E2481HS.

PS. nie ma co se kłócić z moderatorem daj se na luz :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...